Septintame Dakaro greičio ruože Benediktas Vanagas pateko į greičiausiųjų trisdešimtuką, Antanas Juknevičius irgi pasiekė finišą

Po poilsio dienos Dakaro lenktynininkai startavo septintame greičio ruože, kuris skelbia, jog maratonas jau įpusėjo. Šiame greičio ruože automobiliais ir sunkvežimiais važiuojantiems dalyviams teko įveikti 533 kilometrus ir finišuoti ten pat, kur ir startavo - Saltos mieste, Argentinoje. Motociklus ir keturračius vairavusiems sportininkams trasa buvo trumpesnė ir siekė 299 kilometrus.
Benedikto Vanago ir Andrejaus Rudnickio ekipažas Dakare
Benedikto Vanago ir Andrejaus Rudnickio ekipažas Dakare / Tomo Tumalovičiaus nuotr.

B.Vanagas vėl didina tempą

Po poilsio dienos atgavęs jėgas prie starto stojo ir Benediktas Vanagas su Andrejumi Rudnickiu. Ekipažas jau nuo pirmųjų kilometrų demonstravo greitą tempą ir galiausiai finišą pasiekė būdamas preliminarioje 30-oje vietoje.

Duetas trasą įveikė per 5 val. 40 min. 26 sek. ir nuo lyderio Carloso Sainzo atsiliko 56 min. 58 sek.

„Viskas būtų stabilu, jei nereikėtų mūsų sveikinti su gimtadieniu. Prie 140 km/h atsijungė vairalazdė nuo vairo kolonėlės. Pasijutome kaip vaikai prekybos centro vežimėlyje. Laimei sugebėjome sustoti pievoje pas karves (o ką tik buvome išvažiavę iš kalnų serpantinų). Remontui užtrukome apie 10 minučių. Šiandien buvo labai sunku vairuoti dėl rankos“, – po finišo įspūdžiais dalijosi Benediktas Vanagas.

Tomo Tumalovičiaus nuotr./Benediktas Vanagas antrame Dakaro greičio ruože
Tomo Tumalovičiaus nuotr./Benediktas Vanagas ir Andrejus Rudnickis

Stabilumą išlaiko ir A.Juknevičius

Kai finišą pasiekė Benediktas Vanagas, kitas lietuvių ekipažas vis dar skynėsi kelią greičio ruožo pabaigos link. Antanas Juknevičius ir Vytautas Obolevičius devintame tarpiniame finiše buvo klasifikuoti 51-oje pozicijoje.

Tačiau A.Juknevičiaus automobilio GPS daviklis, gali būti, sugedo - jo nėra finišavusių sąraše. Dakaro bivuake esantys žmonės teigia, kad pagal vietines sistemas, A.Juknevičius finišavo 52 vietoje.

Antano Juknevičiaus nuotr./Antanas Juknevičius ir Vytauto Obolevičiaus automobilis pakibęs ant skardžio

Automobilių įskaitoje nugalėjo C.Sainzas

Automobilių gretose septintąjį greičio ruožą laimėjo ispanas Carlosas Sainzas, vairuojantis SMG bagį. Jis distanciją įveikė per 4 val. 43 min. 28 sek. Antroje vietoje liko katarietis Nasseras Al-Attiyahas. Jis nuo lyderio atsiliko keturiomis su puse minutės.

Trečiąją vietą laimėjo Stephane`as Peterhanselis su MINI. Jis Carlosui Sainzui pralaimėjo septynias minutes. Bendrosios įskaitos lyderis Nani Roma septinatame etape finišavo ketvirtas.

Motociklų klasėje - Cyrilo Despres šuolis iki trečios pozicijos

Motociklininkų gretose septintame greičio ruože mažiausiai laiko sugaišo Joanas Barreda Bortas. Jis finišą pasiekė per 3 val. 28 min. 41 sek. Jam ant kulnų lipo ir keturiomis su puse minutės atsilikęs finišavo Marcas Coma. Trečią vietą užėmė nebeturintis kur trauktis prancūzas Cyrilas Despres.