Geras turinys neatostogauja. Prenumerata vos nuo 0,50 Eur/mėn!
Išbandyti

Į mokyklą – saugesniais keliais

Nesibaigiantis karas keliuose kasmet nusineša daugybę gyvybių. Ilgamečiai stebėjimai rodo, kad skaudžių nelaimių padaugėja rudenį, ir tai neabejotinai susiję su mokslo metų pradžia. Kartu stebima ir džiuginanti tendencija – eismo įvykių ir nukentėjusių eismo įvykiuose kasmet mažėja. Nemaža dalimi tai lemia įvairiose Lietuvos vietovėse diegiamos inžinerinės eismo saugos priemonės: rekonstruojamos pavojingos sankryžos, įrengiami viadukai, greičio mažinimo kalneliai, iškilios pėsčiųjų perėjos, saugumo salelės, pėsčiųjų ir dviračių takai, apšviečiami pavojingi ruožai, įrengiamos tinklo tvoros nuo laukinių gyvūnų.
Kelias / Nuotr. Giedriaus Masono
Kelias / Nuotr. Giedriaus Masono

Lenktynininkas pasisako už saugumą

„Dabar, kai prasideda nauji mokslo metai, vaikų keliuose itin padaugėja. Kasmet organizuojamos įvairios akcijos, kuriomis vairuotojai raginami būti atidžiais, vairuoti saugiai. Tačiau vien raginimais apsiriboti negalima. Manau, kad tiek vairuotojų, tiek pėsčiųjų elgesį kelyje keičia ir verčia juos elgtis saugiau pastaraisiais metais visoje Lietuvoje plačiai diegiamos eismo saugos priemonės. Nuolat pastebiu naujai įrengiamas sankryžas, tiesiamus pėsčiųjų ir dviračių takus, montuojamus atitvarus“, – sako 2012 ir 2013 metų Lietuvos ralio čempionas Dominykas Butvilas.

Daug užsienyje vairuojantis jaunasis lenktynininkas pastebėjo, kad Lietuvos kelių kokybė sparčiai artėja Vakarų Europos link. „Einame labai gera kryptimi. Tai ilgas procesas, kol Lietuvos kelius galėsime vadinti saugiais, tačiau esame įgavę gerą pagreitį. O dabar tiesiog pasisaugokime patys ir saugokime kitus eismo dalyvius. Ypač mažuosius moksleivius. Jie kartais būna tikrai neprognozuojami,“ – atkreipia dėmesį D.Butvilas.

Kelių saugumą didina ES parama

Eismo sauga Lietuvos keliuose gerinama pasinaudojant Europos Sąjungos parama. Įgyvendinant eismo saugos ir aplinkosaugos priemonių diegimo projektus, 2007–2013 metų laikotarpiu rekonstruotos 46 avaringos sankryžos (daugelyje jų įrengiant saugias žiedines sankryžas), nutiesta ar rekonstruota apie 50 km pėsčiųjų ir dviračių takų, pavojingiausiuose ruožuose patiesintos kelių kreivės, keliuose įrengiamos lėtėjimo ir greitėjimo juostos, pėsčiųjų perėjos.Taip pat įrengta kitų papildomų inovatyvių, energiją ir gamtą tausojančių saugaus eismo priemonių, aktyviai dalyvauta saugų eismą viešinančiose akcijose. Per tuos metus Lietuvos keliams modernizuoti skirta 2,78 milijardo litų ES Sanglaudos ir Europos regioninės plėtros fondų lėšų, iš jų vien eismo saugos priemonėms – daugiau kaip 85 milijonai litų.

 

 

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Balsuokite už architektūriškai žaviausią miestą ir pasidalinkite jus įkvepiančiais pastatais
Reklama
Iš gyvenimo nuotykio sugrįžusi „Lidl“ vaikų komanda“ neslepia emocijų
Reklama
Jau liepos 17 d. Indrė Stonkuvienė kvies moteris susitikti ypatingame nemokamame renginyje
Reklama
Auga visiškai įrengto naujo būsto paklausa: kuo tai patrauklu?
Užsisakykite
15min naujienlaiškius