Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Automobilio statymas Astos Baukutės stiliumi: vienu ypu – keli pažeidimai

Asta Baukutė automobilį pasistatė neleistinai
15min.lt skaitytojo nuotr. / Asta Baukutė automobilį pasistatė neleistinai
Šaltinis: 15min
0
A A

Jei turiu didelį ir brangų visureigį, galiu elgtis kaip patinka. Atrodo, tokia logika vadovaujasi Seimo narė Asta Baukutė. „Šviesoforo avarijoje“ išgarsėjusį savo automobilį ji pastatė taip, kad vienu metu pažeidė net tris Kelių eismo taisyklių punktus.

Vilniaus senamiestyje automobiliams ankšta. Bet pirmąjį spalio sekmadienį, lygiai vidurdienį, į jį visureigiu „Toyota Land Cruiser“ atvykusiai 44 metų A.Baukutei dėl to problemų nekilo.Už parlamentinei veiklai skirtus pinigus nuomojamą automobilį Vokiečių gatvėje ji sugebėjo pastatyti taip, kad šis užsirioglino ant pėsčiųjų perėjos, šaligatvio ir dviračių tako. Trys Kelių eismo pažeidimai iš karto.

Tokią aktorės ir parlamentarės nuodėmę užfiksavęs „15min“ skaitytojas teigė, kad fotografuojant įžūliai pastatytą visureigį netruko pasirodyti ir pati vairuotoja, Mišrios Seimo narių grupės atstovė A.Baukutė.

Vėliau ji „15min“ aiškino, kad taip automobilį buvo palikusi tik trumpam – kol nuėjo pažiūrėti, kur reikia susimokėti už automobilio pastatymą.

„Atvykome su šeima, pasistatėme automobilį ir nuėjome ieškoti, kur susimokėti už stovėjimą. Bet tada vyras prisiminė, kad sekmadieniais mokėti nereikia, tai grįžome prie mašinos ir pamatėme, kad pastatėme nelabai gražiai. Iškart automobilį perstačiau, – teisinosi A.Baukutė ir pridūrė: – Labai atsiprašau.“

Kaip ten bebūtų, tačiau akylaus liudininko padaryta kelių chuliganės automobilio nuotrauka pasiekė policiją.

Policija vyks į įvykio vietą

Vien pažiūrėję į nuotrauką pareigūnai nebuvo linkę svarstyti, kokio dydžio baudą galima skirti Seimo narei ir ar ją apskritai skirti. Policijos atstovai šiandien žadėjo nuvykti į įvykio vietą ir nustatyti, koks tiksliai pažeidimas galėjo būti padarytas.

„Iš nuotraukos akivaizdžiai nematyti, ar buvo „užlipta“ ant bortelio, – sakė Vilniaus apskrities policijos atstovė spaudai Evelina Pagounis. – Bet apskritai nubausti vairuotoją pagal atsiųsta nuotrauką, kurioje matyti pažeidimas, žinoma, kad galima.“

Labai atsiprašau, - pridūrė A.Baukutė.

Už neleistiną automobilio statymą ant pėsčiųjų perėjos, šaligatvio ar dviračių tako paprastai skiriama 50–100 Lt bauda.

Seimo komisija nesidomės

Visureigio „Toyota Land Cruiser“ nuomai, priežiūrai ir degalams A.Baukutė nuolat skiria beveik visas parlamentinei veiklai skiriamas lėšas.

Tačiau, ar sekmadienį A.Baukutė automobilį naudojo asmeninėms, ar darbo reikmėms, Seimo Etikos ir procedūrų komisija netirs. Pasak komisijos pirmininko Algimanto Salamakino, dauguma parlamentarų dabar už automobilių nuomą primoka ir iš savų pinigų, nes sumažėjo parlamentinei veiklai Seimo nariams skiriama suma.
„Todėl negalime drausti tų automobilių naudoti asmeniniams reikalams“, – aiškino A.Salamakinas.

Išgarsino nuverstas šviesoforas

A.Baukutės nuomojamas visureigis išgarsėjo 2009-ųjų rugsėjį, kai jį vairuodamas parlamentarės vyras Kęstutis Rupulevičius sankryžoje prie Seimo rūmų nuvertė šviesoforą, apgadino apsauginius stulpelius ir paspruko iš įvykio vietos.

Tuomet ir paaiškėjo, kad visas priklausančias parlamentinės veiklos lėšas vairuotojo pažymėjimo neturinti A.Baukutė skirdavo brangiam visureigiui nuomoti.

Po šio eismo įvykio „Toyota Land Cruiser“ buvo slepiamas nuo pareigūnų, kol šie jį aptiko viename Vilniaus autoservisų.

Tačiau tyrėjams nepavyko įrodyti, kad savo gimtadienio dieną avariją padaręs K.Rupulevičius vairavo neblaivus. Vis dėlto už pasišalinimą iš įvykio vietos jam 4 metams ir 3 mėnesiams atimta teisė vairuoti automobilį.

Už avarijoje apgadinto automobilio remontą Seimo Etikos ir procedūrų komisija A.Baukutę įpareigojo susimokėti iš asmeninių lėšų.

Apie 150 tūkst. Lt kainuojantį automobilį A.Baukutė nuomojasi iš įmonės „SEB lizingas“. Su įmone ji buvo pasirašiusi sutartį, kad po kelerių metų visureigį išsipirks už likutinę vertę, tačiau 2010-ųjų vasarį teismas šią sutartį anuliavo.

Vasarį sukėlė avariją

K.Rupulevičiui netekus teisės vairuoti, vairuotojo pažymėjimu teko pasirūpinti pačiai A.Baukutei. Vos jį gavusi moteris šių metų vasarį pateko į rimtą avariją.

Nelaimė įvyko Vilniuje, Savanorių prospekte, leidžiantis nuo kalno. A.Baukutės vairuojamas „Suzuki“ automobilis susidūrė su „Volkswagen Passat“, nuslydo nuo kelio ir apsivertė. Nei A.Baukutė, nei mašinoje važiavęs jos vaikas nenukentėjo.
Avarijos kaltininke policija pripažino Seimo narę, jai skirta 100 Lt bauda.

Noras vairuoti neišgaravo

Visureigis išgarsėjo 2009-ųjų rugsėjį, kai jį vairuodamas A.Baukutės vyras nuvertė šviesoforą ir paspruko.

Tuo A.Baukutės šeimos bėdos dėl automobilio nesibaigė. Birželį parlamentarės vyrą K.Rupulevičių policija pričiupo prie automobilio „SsangYong Musso“ vairo, nors vyras teisės vairuoti neturi.

Be to, transporto priemonė nebuvo perėjusi techninės apžiūros, nebuvo apdrausta.
Trakų rajono apylinkės teismas tąkart K.Rupulevičiui skyrė 2 tūkst. Lt baudą. 

Lėkė lyg akis išdegę

Kelių eismo taisyklių pažeidimai jau tapo Seimo narių kasdienybe.

Pernai vasarą automobiliu „Volkswagen Touareg“ kelyje Vilnius–Kaunas Liberalų ir centro sąjungos frakcijos narys Vincas Babilius pagautas važiavęs 165,7 km/h greičiu, nors toje vietoje leidžiama važiuoti tik 100 km/h greičiu. V.Babilius tuomet pripažino savo kaltę ir paprašė Seimo kolegų panaikinti jo teisinę neliečiamybę, kad teismas galėtų laisvai spręsti dėl baudos už padarytą pažeidimą. Rudenį Kaišiadorių rajono apylinkės teismas V.Babiliui skyrė maksimalią už tokį nusižengimą numatytą baudą – 1500 Lt bei 3 mėnesiams atėmė teisę vairuoti.

Tuometis Seimo vicepirmininkas liberalas Algis Kašėta šių metų birželį kelyje Vilnius–Varėna lėkė 170 km/h greičiu kelyje, kur leistinas greitis – 90 km/h.  Pričiuptas politikas po šio įvykio pasitraukė iš Seimo vicepirmininko posto. Trakų rajono apylinkės teismas A.Kašėtai uždraudė vairuoti 2 mėnesius ir skyrė 1300  Lt baudą.

Gudruolių gudruolis

Seimo narys Petras Gražulis savo klaidų lengvai nepripažįsta.

Politiko už parlamentinei veiklai skirtas lėšas iš Latvijoje registruotos įmonės nuomojamas visureigis „BMW X5“ daugiau nei 30 kartų buvo užfiksuotas smarkiai viršijęs greitį, tačiau P.Gražulis išvengė didžiulių baudų.

Lietuvos kelių policija P.Gražuliui skyrė tik 1000 Lt baudą. Jis nubaustas už tai, kad atsisakė nurodyti, kas vairavo visureigį „BMW X5“.

P.Gražulis savo kaltę pripažino tik dėl vieno greičio viršijimo atvejo. Kas nuomojamą automobilį vairavo kitus kartus, politikas tikino nežinąs, nes juo esą naudojosi ne tik jis, bet ir nuomojanti įmonė.

Daugeliu atvejų greičio matavimo prietaisų darytose nuotraukose sunku įžiūrėti, kas vairavo parlamentaro automobilį. Tik aštuonių iš 34 nuotraukų vaizdas kokybiškas, tačiau jose užfiksuotas ne P.Gražulis, o kiti asmenys.

Šiuo metu P.Gražulio elgesį, kai jo nuomojamą parlamentinei veiklai nuomojamą automobilį vairavo kiti asmenys, narplioja Seimo Etikos ir procedūrų komisija.

Jei paaiškės, kad politiko parlamentinei veiklai skirtas automobilį buvo naudojamas ne pagal paskirtį, P.Gražuliui gali tekti padengti keliasdešimt tūkstančių litų siekiančias Seimo išlaidas „BMW X5“ nuomai.

Jei pastebėjote kelių eismo taisyklių pažeidėjų, jų nuotraukas galite patalpinti portale ikrauk.lt arba siųsti elektroniniu paštu fotopolicija@15min.lt.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas