Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Fotopolicija. Bauda už pažeidimą ar valstybinis reketas? (apklausa)

Baudos kvitas
15min.lt skaitytojo nuotr. / Baudos kvitas
Šaltinis: 15min
0
A A

Naujienų portalas 15min.lt ir dienraštis „15min“ skelbia akciją: fotografuok, filmuok keistus kelių reiškinius, neteisingai pastatytus ženklus, kelių erelius, KET pažeidėjus, gatvių teršėjus bei kitokio plauko chuliganus ir siųsk nuotraukas bei video fotopolicija@15min.lt.

Fotopolicijos rubrikoje šį kartą  – gana kontroversiška situacija. Savo vertinimą pateikite apklausoje. Taigi situacija – klasikinė ir kelianti daug ginčų. Jau nebe pirmą kartą Kaune vairuotojai baudžiami už tai, kad keliomis ar keliolika minučių pavėlavo pratęsti mokėjimą už mokamoje zonoje pastatytą automobilį.

Dar geriau. Vos tik vairuotojas pavėluoja, jam primygtinai siūloma įsigyti mėnesinį bilietą už 60 Lt. Naujausias pavyzdys – vilniečio Ramūno Celencevičiaus atvejis. Štai jo laiškas.

„Laba diena. Š.m. sausio 11 d. dalyvavau Kauno miesto savivaldybės posėdyje. Pasistačiau savo automobilį apmokamoje aikštelėje Sapiegos 12. Sumokėjau už 1 valandos stovėjimą 3 litus.

Pasibaigus posėdžiui priėjęs prie savo automobilio pamačiau ant vairuotojo šoninio stiklo priklijuotą pranešimą, kad pažeidžiau Kelių eismo taisyklių 1 priedo Kelių ženklo №528 su papildoma lentele №840 reikalavimus. Žvilgtelęs į laikrodį pamačiau, kad nuo apmokėjimo pradžios praėjo jau 1 valanda ir 15 minučių.

Kreipiausi į netoliese buvusį VŠĮ „Automobilių stovėjimo aikštelės“ darbuotoją p. J. Atkocevičių kaip būtų galima apmokėti papildomai stovėtą laiką, į ką gavau atsakymą, kad dabar man gresia bauda nuo 100 iki 300 litų. Į mano išreikštą nepasitenkinimą, kad tai neadekvatu padarytam nusižengimui, gavau pasiūlymą įsigyti stovėjimo kortelę už 60 litų...

Kadangi Kaune būnu labai retai pasakiau, kad tokia kortelė man nereikalinga, gavau atsakymą, kad tada mokėsiu žymiai daugiau pagal Kelių policijos komisijos nustatytą baudos dydį. Pamanęs, kad stovėjimo aikštelės darbuotojas, vedamas kažkokių asmeninių paskatų siūlo įsigyti stovėjimo aikštelės bilietą už 60 litų mainais į baudą, paskambinau į VŠĮ „Automobilių stovėjimo aikštelės“ telefonu 32–16–48, kur gavau lygiai tokį patį pasiūlymą. Pasipiktinęs tokia situacija nuvažiavau į Kauno apskrities VKP Kelių policijos valdybą (Chemijos pr. 4b) ir nukreiptas į 310 kabinetą išdėsčiau įvykio aplinkybes.

Visada už stovėjimą mokamose aikštelėse susimoku ir susidariusią situaciją vertinu kaip cinišką jokio žmogiškumo nepaisymą ir VŠĮ „Automobilių stovėjimo aikštelės“ darbuotojų savivalę naudojantis jiems suteiktais įgaliojimais. Nenorėčiau tikėti, kad tai įteisintas reketas. Kaip šią situaciją vertinate Jūs?

P.S. Už papildomas 15 minučių vėliau sumokėjau dar 1 litą, kad nelikčiau skolingas VŠĮ „Automobilių stovėjimo aikštelės“.

 P.S. Tiesą pasakius ilgiau stovėjau ne 15, o 11 minučių. Bet ne esmė“.

Skaitytojas Ramūnas abejoja automobilių stovėjimo aikštelės atstovų teisumu dėl kelių priežasčių. Pirma, ar būtina pirkti kortelę, jei ja nesinaudosi metus ir daugiau, nes Kaune lankaisi retai. Antra, ar vairuotojas privalo permokėti už stovėjimą, jei rizikuoja užtrukti bent keliomis minutėmis ilgiau. Trečia, ar permokėjus už stovėjimą, net ir dvigubai, vairuotojas atgaus pinigus už negautą paslaugą? 

 

15min.lt skaitytojo nuotr./Bilietai už automobilio stovėjimą
15min.lt skaitytojo nuotr./Bilietai už automobilio stovėjimą

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas