Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kaip sutramdyti JAV registruoto, bet Vilniuje KET nuolat pažeidžiančio „Mercedes“ vairuotoją? (nuotraukos)

Pažeidimas užfiksuotas 2010 m. vasario 27 d., 13.40 val., Ąžuolyno g. 7, Vilniuje, yra kelios nuotraukos. Bet ar šiuo atveju visi reikiami duomenys leis nubausti pažeidėją?
Andriaus/15min.lt skaitytojo nuotr. / Pažeidimas užfiksuotas 2010 m. vasario 27 d., 13.40 val., Ąžuolyno g. 7, Vilniuje, yra kelios nuotraukos. Bet ar šiuo atveju visi reikiami duomenys leis nubausti pažeidėją?
Šaltinis: 15min
0
A A

Pareigūnai pripažįsta, kad dėl formalių dalykų pažeidėjus tramdyti šiuo atveju komplikuota, tačiau policija nėra bejėgė.

Naujienų portalas 15min.lt gavo nuolatinio skaitytojo Andriaus laiškelį ir nuotraukas, kuriose užfiksuotas Jungtinėse Amerikos Valstijose registruotas automobilis Mercedes-Benz C350.

Pirmiausia mašiną vairuotojas paliko akivaizdžiai pažeisdamas KET. Antras dalykas – abejonių kelia tai, ar mersedesas apskritai gali būti eksploatuojamas be valstybinio numerio automobilio priekyje.

„Siunčiu piktybinio pažeidėjo, besilankančio SEB arenoje Vilniuje (Ąžuolyno g. 7), nuotraukas. Kaip matome, 2010 metų vasario 27 dieną šio automobilio vairuotojas nesivargino ieškoti vietos aikštelėje, o tiesiog, kaip ir visada, stato savo MB ant šaligatvio, nes, ko gero, mano, jog amerikietiška registracija byloja jo nebaudžiamumą“, – rašo 15min.lt skaitytojas.

Vilnietis taip pat atkreipė dėmesį, jog priekinėje automobilio dalyje nėra valstybinio numerio.

„Įdomu, kaip mūsų teisėsauga komentuotų tokį pažeidėją, ar jis iš tiesų gali daryti, ką nori, ar yra galimybė jį sudrausminti?“ – klausė 15min.lt fotopolicininkas.

Andrius dar pridūrė šį Mercedes nuolat matantis nuo 2009-ųjų pavasario ir pastebėjęs, kad mašina „visada statoma kuo arčiau įėjimo, nepaisant nieko“.

Andriaus/15min.lt skaitytojo nuotr./Pažeidėjo automobilis
Pažeidėjo automobilis be numerio priekyje.

Teisinius šios situacijos aspektus 15min.lt prašymu išaiškino Vilniaus apskrities VPK Kelių policijos valdybos Kelių patrulių rinktinės vadas Marius Putrimas.

1. Šis automobilis (nuotraukoje) akivaizdžiai pažeidžia KET 155.5 (stovėjimas ant šaligatvio) punkto reikalavimus, todėl jį būtų galima ne tik blokuoti, bet ir priverstinai nuvežti (kitą kartą pranešėjas tegul iškart skambina telefonu 112).

2. Kai kuriose JAV valstijose registruojamiems automobiliams privalomas tik vienas valstybinis numeris, todėl jei šis automobilis turi atitinkamos JAV valstijos registracijos liudijimą, važinėjimas tokiu automobiliu (su vienu numeriu) Lietuvos Respublikos teritorijoje iki 90 dienų per metus yra legalus tik šį automobilį vairuojančiam JAV piliečiui. Jei tokiu automobiliu nuolat naudojasi Lietuvos pilietis, jis turi būti laikinai registruojamas Lietuvoje ir gauti lietuviškus numerius.

3. Valstybinė techninė apžiūra (ir techniniai reikalavimai) privaloma tik Lietuvos respublikoje registruotoms transporto priemonėms. Visos Lietuvoje registruotos (VĮ „Regitra“) transporto priemonės, išskyrus motociklus, mopedus, keturačius ir priekabas, privalo turėti du valstybinio numerio ženklus.

REZIUMĖ: norint patraukti vairuotoją už nustatyta tvarka neregistruotos transporto priemonės vairavimą (LR ATPK 123 str. 1 d. už tai numatyta 100–200 litų bauda), policijai reikėtų:

– įrodyti, kad automobilio vairuotojas, jei jis JAV pilietis, automobiliu Lietuvoje naudojasi ilgiau negu 90 dienų per metus.

– įrodyti, kad automobiliu nuolat naudojasi Lietuvos pilietis.

Andriaus/15min.lt skaitytojo nuotr./Pažeidėjo automobilis
Pažeidėjo automobilis registruotas Amerikoje.

P.S.: formaliai, kol automobilis nėra registruotas Lietuvoje, jo vairuotojo už vairavimą be priekinio valstybinio numerio (nes toks yra JAV standartas) nubausti galimybės nėra.

Fotografuokite ir siųskite policijai!

Beje, prieš keletą savaičių 15min.lt kaip tik publikavo sostinės policijos priminimą, kokia tvarka baudžiami piliečių nuotraukose užfiksuoti pažeidėjai bei kokie kriterijai taikomi nuotraukoms.

Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariatas ne kartą yra raginęs piliečius fotografuoti ir el. pašto adresu lpept@policija.lt siųsti policijai neleistinai, pažeidžiant Kelių eismo taisykles (KET) pastatytų automobilių nuotraukas.

Nuotraukos lydraštyje turėtų būti nurodomi šie duomenys: tikslus užfiksuoto pažeidimo vietos adresas (miestas, gatvė, namo numeris), tiksli nuotraukos padarymo data (metai, mėnuo, diena, valanda ir minutės), pažeidimą užfiksavusio ir jo padarymo aplinkybes žinančio asmens kontaktiniai duomenys, leidžiantys jį kviesti liudytoju administracinio teisės pažeidimo byloje.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas