Dabar populiaru
Publikuota: 2019 sausio 13d. 18:30

Kaunietis gėdija pėsčiųjų taką darkančius vairuotojus: tarp jų – ir policijos ekipažas

Taikos pr. Kaune ant pėsčiųjų tako stovintys automobiliai
Egidijaus Avižienio nuotr. / Taikos pr. Kaune ant pėsčiųjų tako stovintys automobiliai

Keletą metų kaunietis Egidijus Avižienis kantriai fiksuoja vairuotojus, niokojančius pėsčiųjų taką tarp Taikos pr. 62 ir 66 daugiabučių. Kiekvieną Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidėją jis įduoda policijai, tačiau niekas nesikeičia. „Purvynė plečiasi ir klesti...“ – nusivylęs teigė jis, šių metų sausio 1 d. ant pėsčiųjų tako įamžinęs ir policijos tarnybinį automobilį.

„Tarp Taikos pr. 62 ir 66 namų Kaune esantis pėsčiųjų takas kasdien yra niokojamas įvairaus plauko vairuotojų. Aplink gilėja purvo duobės, laužomi kelkraščio borteliai ir t.t. Purvynė plečiasi ir klesti... Deja, policija dažnai nepastebi šių KET pažeidimų. Nieko nepadarysi, mąsto pareigūnai, mašinų daug, tegul miestelėnai elgiasi pagal savo norus ar sąžinę. Po velnių, galop, žmogus turi tarnauti automobiliui, o ne atvirkščiai! Mieste tvarkos visada pakaks – ne karo metas“, – kupinas ironijos, laišką redakcijai pradėjo E.Avižienis.

Pasak jo, sausio 1-osios popietę visuomenei buvo pademonstruota, kad barbariškumo protrūkiai jokiu būdu nesvetimi ir pačiai policijai.

Pasak jo, sausio 1-osios popietę visuomenei buvo pademonstruota, kad barbariškumo protrūkiai jokiu būdu nesvetimi ir pačiai policijai.

„Siaura kiemo įvaža. Į įprastą „buitinį įvykį“ Taikos pr. 66-ame name lėtai atvažiavo ratuotas pareigūnas – stovėjimo aikštelė pilna, negi važiuos atgalios iki Taikos pr. ir paskum, kaip senamadiškas kultūringas žmogus, visus 19,5 papildomų metrų keliaus pėsčias. Neprestižas! Ir įmaklino drąsiai oželis į rūtų darželį.

„Pareigūne, ar negėda, kokį pavyzdį gyventojams rodote? – sakiau. – Juk jūs nelabai gražiai pasistatėte automobilį“. „Kur čia tas negražiai?!“, – dėbtelėjęs po uniformuotomis kojomis, atsakė tvarkos sergėtojas. Ko tas mužikas prie manęs kabinėjasi, matyt, galvojo. „Kaip ne kaip, – tęsiau mintį. – Čia buvęs asfaltuotas pėsčiųjų takas.“ Deja, policininkas neprisistatė, nesusigėdo, neatsiprašė, išvadų ateičiai nepadarė, bet sukaupęs visą išdidumą, aroganciją, sėdo į tarnybinę „Škodą“ ir demonstratyviai išvažiavo“, – istoriją užbaigė kaunietis.

Egidijaus Avižienio nuotr./Taikos pr. Kaune ant pėsčiųjų tako stovintys automobiliai
Egidijaus Avižienio nuotr./Taikos pr. Kaune ant pėsčiųjų tako stovintys automobiliai

Sukaupė pažeidėjų galeriją

Su ne vietoje automobilius statančiais vairuotojais jis kovoja jau keletą metų, – vis nusiunčia nuotrauką su užfiksuotu ant pėsčiųjų tako stovinčiu automobiliu policijai, tačiau ne visuomet sulaukia reakcijos, kokios tikisi. Kreipėsi jis dėl to ne kartą ir į patį Kauno kelių policijos valdybos viršininką Vigintą Lukošių, Seimo kontrolierių, Kauno miesto savivaldybę, Gričiupio seniūnę Jolantą Žakevičienę.

„Didesnio abejingumo vargu ar buvo galima tikėtis. Visiems viskas dzin. Nesidomėjo tuomet, nesirūpina ir dabar. Šio pėsčiųjų tako asfaltuota danga dar prieš keletą metų buvo ganėtinai geros būklės. Pastarieji keleri metai atliko savo griaunamąjį darbą – į neseniai panaikintą daržovių kioską buvo nuolat vežiojamos prekės, vis giliau ir giliau asfaltą niokojo ne tik lengvosios, bet ir krovininės mašinos.

2018-ųjų vasaros pabaigoje šioje vietoje buvo keičiama šiluminė trasa, ir pėsčiųjų takas galutinai prasmego. Įsibėgėjus rudeniui, baigėsi darbai, tačiau niekas nesirengė sutvarkyti aplinkos. Kuomet gyventojai ėmė reikšti pretenzijas, seniūnė paprašė „Kauno energijos“ subrangovų kaip nors sulyginti žemes. Kai kur buvo numestos kelios šaligatvio plytelės, pabarstyta skaldos ir tiek. Taigi, šiuo metu pėsčiųjų takas dėl chuliganiškų vairuotojų tampa absoliučia neišbrendama pelke. Ar Kaunas turi šeimininką?“ – retoriškai klausė Egidijus.

Į sudrausminimus nereaguoja

Pasak jo, KET pažeidimų kasmet vis daugėja, nes krenta visuomenės mentalitetas. Sudrausminus jie išpučia akis ir nepatenkinti stereotipiškai atsako: „O kur reikėjo statyti? Visur mašinų pilna.“

„Nebeįmanoma suvokti, kad galima ir paeiti 50 ar visus 100 metrų. Bent jau Dainavos rajonas mašinų niokojamas skersai išilgai. Miestas dūsta. Niokojami ne tik žali plotai, bet ir medžiai, pėsčiųjų takai, šaligatviai, šuliniai, kelio borteliai. Pastebėjus KET pažeidimą, telefonu yra prašoma pasakyti automobilio markę bei valstybinius numerius. Policijai atvykus į įvykio vietą, yra domimasi tik šiais nurodytais automobiliais. Kiti pažeidėjai – nematomi.

Dalis Kauno policijos pareigūnų pažeidimų nefiksuoja, kadangi nesuvokia, jog tai – pėsčiųjų takas, tingi pildyti popierius arba visa tai laiko įprastu reiškiniu. Atvyksta, pažiūri ir išvyksta. Sunku patikėti, kad 15 sekundžių užtenka, norint užfiksuoti kelis pažeidėjus. Kova su vėjo malūnais. Kodėl gi Kaune vis dar leidžiama nebaudžiamiems siautėti chuliganiško elgesio vairuotojams?“ – pyko kaunietis.

Dar 2017 m. gruodį policija raštu E.Avižieniui paaiškino, kad atsakymai dėl pareiškimo, jeigu jį parašęs asmuo nepripažįstamas nukentėjusiuoju, nėra siunčiami. Tad gal dėl to susidaro įspūdis, kad policija nereaguoja. Reaguoja, visi pažeidimai užfiksuoti, pradėtos administracinės teisenos.

Gresia bauda nuo 30 iki 90 eurų

15min išsiuntė užklausą Kauno miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriui ir Kauno apskrities policijai. Ar išties šioje vietoje vairuotojai dažnai pažeidžia KET? Kaip policija vertina tai, kad automobilį ant pėsčiųjų tako paliko ir į iškvietimą atvykę patruliai?

„Informuojame, kad Kelių eismo taisyklėse numatytas draudimas statyti transporto priemones ant vejos, šaligatvio (išskyrus tuos atvejus, kai ten stovėti leidžia stovėjimo būdą nurodantys kelio ženklai arba transporto priemonė nurodyta leidime, išduotame prekiauti viešoje vietoje renginių metu), taip pat sporto, vaikų žaidimo aikštelėse, ant pėsčiųjų ar (ir) dviračių tako, dviračių juostos ir kitose transporto priemonių eismui (stovėjimui) neskirtose teritorijose. Nesilaikant šių draudimų gali grėsti administracinė atsakomybė.

Sustojimas ir stovėjimas vietose, kuriose pagal Kelių eismo taisykles draudžiama sustoti ir stovėti, sustojimas ir stovėjimas nesilaikant kelio ženklų ir ženklinimo reikalavimų, važiavimo tvarkos gyvenamosiose zonose ir kiemuose pažeidimas užtraukia baudą vairuotojams nuo 30 iki 90 eurų“, – atsakė Kauno miesto savivaldybės Viešosios tvarkos skyriaus Prevencijos poskyrio vedėjas Rimantas Vilimas.

Egidijaus Avižienio nuotr./Taikos pr. Kaune ant pėsčiųjų tako stovintys automobiliai
Egidijaus Avižienio nuotr./Taikos pr. Kaune ant pėsčiųjų tako stovintys automobiliai

Kontroliuoti, kaip transporto priemonių vairuotojai laikosi draudimų sustoti ir stovėti transporto priemonėms draudžiamose vietose įstatymo, įgaliojimai yra suteikti policijai ir Viešosios tvarkos skyriui, kuris pagal gaunamus skundus ir pranešimus padeda policijai atlikti minėtų draudimų kontrolę. Tai, pasak R.Vilimo, atliekama darbo dienomis bei valandomis. Kitu metu dėl nusižengimų gyventojai kreipiasi į policiją.

Savivaldybė pažeidimų nefiksavo

2017–2018 metais skundų, pranešimų apie Kauno Taikos pr., tarp namų Nr. 62–66, netinkamai statomas transporto priemones, R.Vilimo teigimu, negauta ir nusižengimų neužfiksuota.

„Po jūsų užklausos nuvykę į nurodytą vietą darbuotojai neteisėtai pastatytų transporto priemonių, trukdančių pėstiesiems, neužfiksavo. Tačiau jie atliks ir papildomus patikrinimus. Esant tinkamoms oro sąlygoms (kai danga neužsnigta) ir pamačius netinkamai sutvarkytą bendrojo naudojimo teritoriją, apie tai praneš Miesto tvarkymo skyriui“, – žadėjo savivaldybės atstovas.

Pasak jo, kiekvienas galimas nusižengimas vertinamas individualiai, visapusiškai ir objektyviai bei laikantis Administracinės nusižengimų teisenos principų.

„Todėl vertinti situaciją, susijusią su kokiu nors įvykiu ar transporto priemone, jei nėra atliktas tyrimas ir neaiškios konkrečios aplinkybės, nėra galimybės. Pažymėtina, kad policija nėra pavaldi savivaldybėms, todėl dėl kokių nors galimų policijos pareigūnų galimai neteisėtų veiksmų išsiaiškinimo sprendimus turi teisę priimti jų vadovai“, – paklaustas, ar nuotraukose regimas policijos tarnybinis automobilis pažeidė KET ir būtų nubaustas, atsakė R.Vilimas.

Rangovai įsipareigojo dangas atstatyti iki gegužės 1 d. Tad tokios purvynės, kokia yra dabar, tikėtina, nebeliks.

Anot jo, šiuo adresu buvo išduotas leidimas atlikti žemės kasimo darbus. Rangovai įsipareigojo dangas atstatyti iki gegužės 1 d. Tad tokios purvynės, kokia yra dabar, tikėtina, nebeliks.

Egidijaus Avižienio nuotr./Taikos pr. Kaune ant pėsčiųjų tako stovintys automobiliai
Egidijaus Avižienio nuotr./Taikos pr. Kaune ant pėsčiųjų tako stovintys automobiliai

Gavusi užklausą, Kauno apskrities policija padėkojo už pateiktą vaizdinę medžiagą ir paaiškino, kad sausio 1 d. apie 14.35 val., kuomet E.Avižienis užfiksavo ant pėsčiųjų tako stovinčią tarnybinę mašiną, policijos pareigūnų ekipažas atvyko į vietą dėl to, kad reagavo į pranešimą apie reikalingą pagalbą viename bute, esančiame Kauno Taikos pr.

„Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos valdybos pareigūnai įvertins vaizdinėje medžiagoje matomą situaciją“, – patikino Kauno apskrities policijos atstovė.

Komentarai: 15

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

JK parlamentas atmetė „Brexit“ sutartį, balsuos dėl nepasitikėjimo vyriausybe

15min iš Dakaro Gazas

Aštuntasis etapas Dakare: Benediktas Vanagas neišvengė gedimų, virto

N-18 Aktualu

Kelyje BMW išpuolį patyrusi moteris atskleidė šokiruojančią skyrybų dramą

Gazas

Lietuvos motociklininkai sėkmingai įveikė ištvermės pareikalavusį 8-ąjį etapą

Aktualu

Trys labiausiai tikėtini „Brexit“ proceso tolesnės raidos scenarijai

Aktualu

A.Monkevičius: mokytojų klausimą galėtume spręsti labai oriai

24sek

Šviesią ateitį R.Jokubaičiui prognozuojantis Šaras: „Neleisime jam pasikeisti“

Aktualu

Tautiečio žmogžudyste įtariamas lietuvis stojo prieš Northamptono magistrato teismą

Mokslas.IT

„Linkomanija“ nuo trečiadienio nebeveiks

„Ginčas“ dėl „Žalgirio“ talento: iškils ar pradings?

Aktualu

Šauksmas iš vaikų namų: bijo būti įvaikintas per prievartą

Gyvenimas

Mes lygūs. Lietuvos žvaigždžių vizažistas Ąžuolas Misiukevičius: „O kodėl moterys dirba statybose?“

Kultūra

Andrius Jakučiūnas: Neišmindžiotais rašytojų takais, arba Kur sugauti senąją literatūros dvasią (I)

Verslas

15min pristato naują audioplatformą 15min Klausyk

24sek

FIBA Čempionų lyga: tritaškiais nukalta „Neptūno“ pergalė ir netikėta trauma

24sek

Monstriška „Žalgirio“ pergalė – rekordas, naujoko šou ir R.Jokubaičio žybsnis

Vardai

Vilija Pilibaitytė-Mia: „Daugiau niekada netekėsiu. Dabar yra mano aukso amžius“

Gyvenimas

Kodėl protingi žmonės niekada nelaiko nuoskaudų?

Aktualu

Prie vairo sučiuptas neblaivus prokuroras Eduardas Builisovas

24sek

Dainius Adomaitis prieš kovą su ALBA – apie Roką Giedraitį ir didžiausią pozityvą

Vardai

Kylie Jenner „Instagram“ rekordą sutriuškinęs kiaušinis pateko ant žurnalo viršelio

Kultūra

O koks tu, kai nevaidini? Tomas Erbrėderis

Aktualu

Brolis pasakė, ką darys, jei teismas leis įvaikinti jo sesę porai iš Naujosios Zelandijos

Aktualu

„Mes ne prieš, bet...“: narkotikai, NATO be JAV, žiauri Lenkijos pamoka ir Astravo bėda

Vardai

Andrius Mamontovas priblokštas: Sausio 13-osios minėjime juo mėgino pasinaudoti propagandai skleisti

Naujienos

Gazas

Estijos sostinėje autobusus ir troleibusus pakeis elektrobusai

Aktualu

Alytuje susidūrus „Mercedes-Benz“ ir „Citroen“, nukentėjo policijos pareigūnas

Verslas

„Brexit“ grimasos: britų bendrovės bijo, kad išvyks darbuotojai iš Rytų Europos

24sek

„Žalgirio“ kančios baigėsi laimingai – per plauką palaužė „Lietkabelį“

24sek

Lietuviškoji „Olimpia“ net ir numuštais taikikliais pranoko Triesto klubą

Vardai

Oksana Pikul prakalbo apie garsiai nuaidėjusią santykių dramą: „Norėsiu gyvensiu, norėsiu skirsiuosi“

Kultūra

Karo metais išgelbėta J.Zarchi: „Buvo tokia nuomonė, kad getas mus apgins“

Aktualu

Neįprasta vagystė Šiaulių rajone: pavogta stogo danga

Gazas

Neleistinos automobilių stovėjimo aikštelės prie „Megos“ gali būti išardytos

Aktualu

Keravos gyventojo planas pasikaitinti nepavyko: pirtį nugriovė ugniagesiai

Gyvenimas

Pardavė automobilį, kad įsigytų fotoaparatą: Naurimo objektyve atsiduria ir žvaigždės, ir L.Pernavas

Kultūra

„Kaunas 2022“ viešnia Iza Rutkowska – apie meną, kuris įgalina

Aktualu

Vienas direktorius – trims mokykloms: vadovų trūksta dėl mažų algų ir didelių reikalavimų

„Atsarginiai“: „Celtics“ trenerio įvertinimas D.Saboniui, K.Porzingio vilionės ir visos žvaigždės

Aktualu

Apdovanotų partizanų likimai: per plauką išvengus mirties, laukė tremtis ir badas

Gazas

Benedikto Vanago komanda ištiesė pagalbos ranką Antanui Juknevičiui

Gazas

Dakaro dienoraštis Nr. 6. Vėsus ir dulkėtas Arekipos bivakas

Aktualu

Indija skirs Afganistanui 3 mlrd. JAV dolerių

Aktualu

Kauno valdžia svarsto griežtinti gyvūnų laikymo tvarką: ribos augintinių skaičių?

Aktualu

Sausio 13-oji JAV: už ką galime dėkoti prezidentui George'ui H.W.Bushui?

Sportas

Užgesinti legendą: ar tai pavyks padaryti būtent Ch.Nurmagomedovui?

Vardai

Apdovanojimai „Aukso lašas 2018“: metų atlikėjais tapo Monique ir Kastytis Kerbedis

24sek

Taškų lenktynėse „Nevėžis“ pranoko „Juventus“ ekipą

Aktualu

Audros nuniokota Kuršių nerija laukia dar vieno gamtos šėlsmo

Gazas

Po poilsio dienos Dakare – ilgiausias etapas. Kada jį pradės lietuviai?

Vardai

Gera keliauti kartu

Video

00:17
20:02
00:32

Praktiški patarimai

Parašykite atsiliepimą apie Gazas