Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Taisykles įžūliai pažeidžiančio „Mercedes“ vairuotoja: „Gal norite su mano vyru pasišnekėt?!“

Mersedesas užtvėrė ir dviračių taką.
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / Mersedesas užtvėrė ir dviračių taką.
Šaltinis: 15min
0
A A

15min.lt žurnalistai pagrindinėje Vilniaus gatvėje stebėjo ir bandė perprasti eismo dalyvius, kurie mano esantys lygesni už kitus.

Kelių eismo taisykles (KET) reikia panaikinti, nes jos trukdo žmonėms patogiai gyventi.

Toks įspūdis susidarė 15min.lt žurnalistui, pirmadienio popietę pasivaikščiojusiam sostinės Gedimino prospektu nuo Vyriausybės iki Seimo rūmų bei pabendravusiam su pažeidėjais.

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Juodojo „Mercedes“ vairuotoja.
Juodojo „Mercedes“ vairuotoja.

Pagrindinėje sostinės gatvėje „sužibėjusių“ keturių vairuotojų mašinos nė iš tolo nepriminė statistinio lietuvio transporto priemonės: du brangūs visureigiai bei dar pora juodų į limuzino klasės automobilius pretenduojantys sedanai.

Griebtis filmavimo ir fotografavimo „įkvėpė“ šviesiaplaukė poniutė, vidury Gedimino prospekto sėdėjusi juodame 2005-ųjų C klasės Mercedes automobilyje. Vertinant priekabiai, moteris padarė mažiausiai 5 KET pažeidimus.

Pirmiausia, toje atkarpoje galioja ženklas „Sustoti draudžiama“. Dviem ratais mersedesas stovėjo dviračių tako juostoje. Mašinos variklis buvo užvestas, tačiau vairuotoja dar kalbėjo mobiliuoju ir nežymiai manevravo. Mercedes nebuvo sugedęs, tačiau mirksėjo jo avarinė signalizacija. Bene šiurkčiausias pažeidimas – mašinos priekis buvo prie pat pėsčiųjų perėjos, nors minimalus atstumas iki „zebrų“ turi būti 5 metrai.Aš turiu priežasčių! Čia yra bankas! Dar yra žmonės, ne tik eismo taisyklės, – aiškino pažeidėja.

Vairuotoja matė, kad yra fotografuojama, tačiau ši aplinkybė didelio įspūdžio jai nepadarė. Pradėjus filmuoti, moteris nuleido langą, liepė išjungti kamerą ir grėsmingai pasiteiravo: „Gal norite su mano vyru pasišnekėt?!“

Pastebėjus, kad jos mašina stovi pažeidžiant KET, vairuotoja pareiškė: „Aš turiu priežasčių!“

Pasmalsavus, kokia ta priežastis, ji atšovė: „Labai svarbi – čia yra bankas!“

Iš naujo priminus apie KET, vairuotoja vėl prieštaravo. „Dar yra žmonės, ne tik eismo taisyklės, – sakė ji.

Po ilgokos diskusijos moteris nusileido ir sutiko nedelsiant išvažiuoti.

Už kelių šimtų metrų, prie brangios parfumerijos parduotuvės, stabtelėjo prašmatnus 2009 metų gamybos BMW X6.

Iš jo išlipusi šviesiaplaukė ponia šmurktelėjo vidun. Ponas keleivio vietoje liko skaityti žurnalo.

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./BMW prie kvepalų parduotuvės.
2009 metų  laidos BMW prie kvepalų parduotuvės.

Kiek tolėliau, prie šviežių bandelių krautuvėlės, draudžiamoje vietoje su įjungtu avariniu stovėjo 2007 metų laidos visureigis Mitsubishi Outlander.

Prie Seimo kontrolės įstaigos tokiu pačiu būdu buvo numestas Audi A6 su estiškais valstybiniais numeriais.

Pamačiusi, kad mašina fotografuojama, duris pravėrė rusakalbė keleivė. „Jums draudžiama fotografuoti. Neturite mano leidimo, reikalauju nuotrauką ištrinti“, – pareiškė maždaug 35 metų moteris.

Išgirdusi, kad fotografuoti viešoje vietoje Lietuvoje leidžiama, o pažeidinėti KET – ne, pašnekovė nenuleido rankų: „Aš pati esu iš Baltijos šalies ir žinau taisykles. Jei į kadrą patenka fizinis asmuo, jūs privalote turėti jo leidimą fotografuoti. Todėl privalote ištrinti nuotrauką.“

Išgirdusi neigiamą atsakymą, keleivė trinktelėjo durimis. Tačiau pamačiusi, kad mašina fotografuojama ir kitokiu rakursu, užsienietė iššoko į gatvę ir pakeitė toną: „Tu ką, neturi ką veikti!? Mane siutina, kad fotografuoji! Ką, nematai, kad čia estiška mašina? Eik ten ir fotografuok saviškius, kurie taip pat stovi!“, – plūdosi viešnia, nesiklausydama argumentų apie visame civilizuotame pasaulyje galiojančias vairavimo kultūros normas.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas