Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Fotopolicija. Žvėriškai galingam „Audi“ limuzinui ūkiškai tiuninguotas numeris (nuotraukos)

„Audi S8“ su keistai užmaskuotu valstybiniu numeriu.
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / „Audi S8“ su keistai užmaskuotu valstybiniu numeriu.
Šaltinis: 15min
0
A A

Išskirtinio, per 100 tūkst. eurų kainavusio automobilio vairuotojas rizikuoja sumokėti baudą už valstybinių registracijos ženklų maskavimą.

Vilniuje pastebėtas prabangus sportiškas „Audi S8“ limuzinas su keistai užmaskuotu valstybiniu numeriu.

Kaip žinoma, kai kurių automobilių numeriai dėl nekokybiškos gamybos arba netinkamos priežiūros nusilupa savaime, tačiau šiuo atveju, regis, su numeriu tikslingai padirbėta rankiniu būdu. Mat baltieji ženklo simboliai nutrinti preciziškai, o juodieji – likę kokybiški, nė trupučio neapsilupinėję. Be to, galima įžvelgti, kad numeriai „patiuninguoti“ ne beprasmiškai – žiūrint iš tolėliau iš juodųjų simbolių lieka užrašas „EVO 6“.

Greitų automobilių mėgėjai žino, kad „Mitsubishi“ išpopuliarintas markės ženklas „Evoliution“ (sutrumpintai – EVO) yra tam tikras sportiškumo, galios simbolis.

Tiesa, šiuo atveju vizualiai tai neatrodo labai gražiai, nes tarp simbolių nevienodi tarpai.

Apskritai, kažin, ar per 100 tūkst. eurų (345 tūkst. litų) kainavusį 2007-ųjų laidos „Audi S8“ dar verta tiuninguoti dirbtinėmis priemonėmis. Sportiško limuzino visus keturis varomuosius ratus suka 5,2 litro V10 variklis, išvystantis 450 AG esant 7000 aps./min ir leidžiantis beveik dvi tonas sveriančiam monstrui 100 km/val. greitį pasiekti per 5,1 sekundės.

Administracinių teisės pažeidimų kodekso 123-ame straipsnyje, kuriame kalbama apie transporto priemonių vairavimo tvarkos pažeidimus, rašoma: „Transporto priemonių vairavimas su suklastotais valstybinio numerio ženklais (ženklu), uždengtais ar kitaip užmaskuotais valstybinio numerio ženklais arba su pritvirtintais ne tai transporto priemonei išduotais valstybinio numerio ženklais (ženklu) – užtraukia baudą vairuotojams nuo 800 iki 1200 litų arba teisės vairuoti transporto priemones atėmimą nuo 6 mėnesių iki metų."Vairavimas su suklastotu, uždengtu ar kitaip užmaskuotu valstybinio numerio ženklu užtraukia baudą iki 1200 litų.

Kelių eismo taisyklėse (KET) rašoma, jog „Transporto priemonės valstybinio numerio ženklai šviesiuoju paros metu turi būti įskaitomi iš ne mažesnio kaip 40 m atstumo, o galinio numerio apšvietimas turi būti toks, kad tamsiuoju paros metu numerį būtų galima perskaityti iš ne mažesnio kaip 20 m atstumo.“

Kitas KET punktas skelbia, jog „numerio ženklus draudžiama uždengti apsauginėmis medžiagomis, lankstyti ar kitaip keisti jų formą, jie neturi būti apgadinti, užteršti ar surūdiję“.

Valstybinius numerius išduodančios įmonės „Regitra“ atstovai vairuotojus, pastebėjusius, jog valstybinio numerio ženklo paviršių dengianti plėvelė atsidalina nuo plokštelės, visuomet ragina nedelsti ir šiuos ženklus pasikeisti naujais. Tokiu atveju ženklai keičiami nemokamai.

Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Audi S8 su keistai užmaskuotu valstybiniu numeriu.
Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./„Audi S8“ galinis valstybinis numeris tvarkingas.
Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./Audi S8 su keistai užmaskuotu valstybiniu numeriu.
Sauliaus Chadasevičiaus/15min.lt nuotr./„Audi S8“ su keistai užmaskuotu valstybiniu numeriu.

 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas