TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

23 tūkst. km kelionė Rusijoje: 12. Vabzdžių atakos ir 39 laipsnių karštis Sibire

Kelionės akimirka
Aido Bubino nuotr. / Kelionės akimirka
Šaltinis: gazas.lt
0
A A

„Autobild Lietuva“ žurnalo redaktorius Vitoldas Milius ir TV laidos „Ne vienas kelyje“ operatorius Aidas Bubinas liepos 1-ąją pradėjo rekordinę kelionę: jie planuoja įveikti 23 tūkst. km atstumą iš Murmansko į Magadaną Rusijoje, o po to grįžti atgal į Murmanską. Jie keliauja visiškai vieni su skirtingomis transporto priemonėmis: V.Milius vairuoja „Honda CR-V“ visureigį, o A.Bubinas – „Honda Crosstourer“ motociklą.

„Šiandien dar liko nuvažiuoti apie 100 kilometrų. Nuo Vladivostoko jau nuvažiavau apie 5500 kilometrų, o šiandien įveikiau maždaug 1200 km. Pravažiavau pro Krasnojarską. Kadangi šiandien yra sekmadienis, o Krasnojarskas – nemažas miestas, tai daug žmonių po savaitgalio į jį sugrįžta, todėl kelyje intensyvus eismas. Sunku būna prasilenkti. Aišku, važiuojant motociklu tą daryti lengviau“, – pasakojo „Honda“ motociklu važiuojantis A.Bubinas

Maždaug 200 km ilgio distancijoje iki Krasnojarsko ir už jo Aidas Bubinas išvydo net aštuonias rimtas avarijas. Anot keliautojo, kelyje, kur eismo srautas juda maždaug 100km/h greičiu, atsiranda tokių, kurie lenkia kitus eismo dalyvius 150km/h greičiu. Automobiliai išvažiuoja į priešpriešinę eismo juostą ir susiduria.

Aido Bubino nuotr./Kelionės metu užfiksuota avarija
Aido Bubino nuotr./Kelionės metu užfiksuota avarija

„Visos avarijos įvyko kaktomuša. Kelias plačiu spinduliu nubarstytas šipuliais. Pagal tai, kiek prie kelio yra įvairiausių vainikėlių, paminklėlių, galima spręsti apie avarijų skaičių čia“, – sakė keliautojas.

Iš viso nuo Murmansko Aidas Bubinas jau nuvažiavo 16500 km, o nuo Lietuvos – 18500 km.

„Ryte atsikeliu, prasimankštinu per pirmus 50 kilometrų ir vėl sau linksmai, vingiuodamas aplink duobes, važiuoju toliau. Kelias po truputį gerėja, nors šiandien irgi buvo remonto, dulkių. Bando rusai laistyti dulkes, bei kai dieną tvyro 39 laipsnių temperatūra, tas laistymas tampa beprasmis. Kol laistytuvai nuvažiuoja iki remontuojamo ruožo pabaigos – pradžia jau būna sausa“, – teigė motociklininkas.

Aido Bubino nuotr./Kelionės metu užfiksuota avarija
Aido Bubino nuotr./Kelionės metu užfiksuota avarija

Aidas Bubinas pasakoja, kad tiek jo motociklas, tiek apranga įgavusi musių ir dulkių spalvą.

„Būna taip, kad įvažiuoji į kokį musių ar uodų spiečių ir netrukus viskas pasidengia dulkių ir musių mišiniu. Šalmo stiklą valau kas du šimtus kilometrų, kai stoju įsipilti degalų. Motociklo stiklas per pusdienį apsiklijuoja taip, kad nesimato nieko“, – kelionės ypatumus nupasakojo A.Bubinas.

Keliautojas pasakoja, kad rusiški keliai ir toliau stebina savo duobėmis, atsirandančiomis tarsi iš niekur.

„Duobės kai kur siekia beveik pusę metro. Būna ir tokių atvejų, kad visiškai naujame kelyje, asflatuotame gal vos prieš dvi savaites, per vidurį būna išpjauta kvadratinė, aštriais kraštais duobė. Nesuprasi, kokiu tikslu. Su sveikata viskas gerai, tiksliau viskas taip pat. Jaučiu ne tik nugarą bet ir bendrą nuovargį“, – paklaustas apie kelius ir sveikatos būklę sakė Aidas Bubinas.

Aido Bubino nuotr./Kelionės akimirka
Aido Bubino nuotr./Kelionės akimirka

Vitoldas Milius Aido Bubino žiniomis šiuo metu kažkur aplink Jakutską. Su „Honda CR-V“ automobiliu keliaujančiu tautiečiu telefonu susisiekti nepavyksta dėl prasto ryšio ar visiško jo nebuvimo.

Žemiau esančiame žemėlapyje galite matyti, kur yra keliautojai. Paspaudę ant mėlynos ikonos, pamatysite, ar tai motociklas, ar automobilis.

GPS stebėjimą vykdo „Altas IT“ sistema.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas