Dabar populiaru
Publikuota: 2013 rugpjūčio 20d. 13:25

Algirdas Butkevičius siūlė, kad už pakartotinį vairavimą išgėrus vairuotojo pažymėjimas būtų atimtas visam gyvenimui

Vilniaus policijos akcija Čekoniškėse
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Vilniaus policijos akcija Čekoniškėse

Antradienį ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius pirmininkavo valstybinės eismo saugumo komisijos posėdžiui, kuriame svarstyti siūlymai griežtinti atsakomybę už Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimus, atkurti balų sistemą, taip pat aptarta situacija eismo saugumo srityje.

Ministro pirmininko teigimu, bus siekiama, kad sugriežtintos administracinių teisės pažeidimų (ATPK) ir baudžiamojo kodeksų nuostatos būtų priimtos dar šiais metais.

Komisijos posėdyje svarstyti siūlymai sumažinti leistiną promilių ribą pradedantiesiems vairuotojams bei asmenims, vairuojantiems transporto priemones, kurių maksimali leidžiama masė didesnė nei 3,5 t arba turi daugiau nei devynias sėdimas vietas, ATPK papildyti reikalavimu sustoti prieš pėsčiųjų perėją, kai kitas ta pačia kryptimi važiuojantis vairuotojas sustojo praleisti pėsčiojo, taip pat numatyti nuobaudas nesinaudojantiems vaikų ūgiui ir svoriui pritaikytomis sėdynėmis.

Tvarka galėtų pradėti veikti nuo kitų metų vasaros

Posėdžio dalyviai sutarė, jog siekiant žymiai padidinti eismo saugumą, būtina griežtinti atsakomybę už vairavimą išgėrus bei KET pažeidimus pėsčiųjų perėjose ir, žinoma, užtikrinti nuobaudų neišvengiamumą.

„Seimas pradės dirbti rugsėjo 10 dieną, greičiausiai Vyriausybė pateiks Seimui baudų sistemos įstatymo įsigaliojimo projektą spalį – lapkritį, tuo metu bus svarstomas biudžetas, visi kiti dalykai, pirmininkavimo renginiai ir taip toliau, ir tas nėra klausimas turbūt toks, kuris čia būtų labai labai degantis“, – žurnalistams Vyriausybėje po Valstybinės saugaus eismo komisijos posėdžio sakė premjeras.

Jo teigimu, ši tvarka realiai anksčiausiai galėtų pradėti veikti nuo kitų metų vasaros, o gal ir nuo 2015 metų sausio 1-osios.

A.Butkevičius antradienį sakė besitikintis, kad dėl pakeitimų, tarp kurių – ir baudos balų sistemos grąžinimas, pavyks susitarti iki šių metų pabaigos.

Baudos balų sistema, kai per metus už padarytus pažeidimus surinkus 10 baudos balų būdavo atimama teisė vairuoti automobilį 12 mėnesių, galiojo iki 2008 metų.

Baudos balų sistemos atsisakymą numačiusios pataisas, kurias 2007 metais priėmė Seimas, parlamentui svarstyti teikė Vyriausybė, kurioje dabartinis premjeras Algirdas Butkevičius ėjo susisiekimo ministro pareigas. A.Butkevičius tąkart sveikino Seimą priėmus pataisas, kuriomis sugriežtinus atsakomybę už kai kuriuos taisyklių pažeidimus, tuo pačiu baudų balų sistema buvo panaikinta.

Nauji vairuotojų mokymo centrai

Pasak Susisiekimo ministro Rimanto Sinkevičiaus, jau nuo sausio Lietuvoje atsiras specialūs mokymo centrai, kuriuose bus perauklėjami vairuotojai.

„Kad dalis priemonių įsigalios nuo kitų metų, tai neišvengiamai. Pažeidėjų arba pažeidusių kelių eismo taisykles vairuotojų permokymas arba papildomas mokymas, jų praktinių įgūdžių patikra, jų psichologinio pasirengimo patikra – tas dalykas įsigalios jau nuo kitų metų liepos mėnesio, o vairavimo mokymo centrai atsiras Lietuvoje jau nuo kitų metų sausio mėnesio“, – aiškino jis.

A.Butkevičius po posėdžio antradienį žurnalistams, be kita ko, sakė, kad kelis kartus eismo taisykles pažeidę neblaivūs vairuotojai galėtų dešimčiai metų neteikti vairuotojo pažymėjimo. Anksčiau jis yra siūlęs tokiems asmenims iš viso nebeleisti vairuoti.

„Bus sugriežtinta tvarka dėl eismo taisyklių pažeidėjų, kada jie vairavo transporto priemonę neblaivūs. Ir jeigu tai pasikartoja keletą atvejų, mano buvo siūlymas, kad gal būtų galima atimti vairavimo teises visam gyvenimui, bet Europos teisės specialistai pasakė, kad turi būti numatytas konkretus laikotarpis ir šiuo metu komisijoje pateikta, kad tai būtų taikoma iki dešimties metų“, – dėstė premjeras.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Parašykite atsiliepimą apie Gazas