Dabar populiaru
Publikuota: 2017 birželio 15d. 08:03

Brangsta kelionės į Kuršių neriją: vietinė rinkliava didėja 4 kartus

Alksnynės kontrolės postas veikė kaip ir kasdien – pajungtas generatorius.
A.Jašinskienės/15min.lt nuotr. / Alksnynės kontrolės poste nuo birželio 20-osios teks mokėti ne 5, o 20 eurų.

Nuo kito antradienio automobiliu į Neringą keliaujantiems poilsiautojams teks plačiau praverti piniginę. Vietinė rinkliava birželio 20-ąją išaugs nuo 5 iki 20 eurų.

Praėjusiais metais Neringos taryba pritarė sprendimui sezono metu padidinti vietinę rinkliavą atvykstantiems į pusiasalį lengvaisiais automobiliais (nuo 5 iki 20 eurų) bei nameliais ant ratų (nuo 20 iki 30 eurų). Taip viltasi sureguliuoti transporto srautą į Neringą, kur ir taip trūksta vietos automobiliams.

Anot Neringos mero Dariaus Jasaičio, jau praėjusiais metais pastebėtos tam tikros tendencijos.

Matome, kad automobilių bent jau nedaugėjo, nes iki tol matydavome vis didesnius srautus.

„Galima diskutuoti, ar tokie duomenys buvo nulemti prastokų vasaros orų, ar didesnio mokesčio. Tačiau praėjusiais metais „pikiniais“ mėnesiais į Neringą atvyko panašiai tiek automobilių, kiek ir 2015-aisiais. Matome, kad automobilių bent jau nedaugėjo, nes iki tol matydavome vis didesnius srautus“, – teigė meras.

Pernai didžiausias lengvųjų automobilių srautas Alksnynės kontrolės poste užfiksuotas rugpjūtį – 28012 mašinų.

Džiugina, anot D.Jasaičio, jog vis daugiau žmonių į Neringą atvyksta autobusais, atplaukia laivais. „Sunku pasakyti, kiek jų atvažiuoja dviračiais. Tačiau yra ir tokių. Buvo ir juokelių, jog reikėjo didinti ne iki 20 eurų, o iki 50-ies, kad iš tiesų pajustume efektą“, – kalbėjo meras.

Šiais metais į Kuršių neriją ėmė kursuoti keleivinis laivas iš Šilutės. Poilsiautojai raginami palikti savo automobilius kitame krante, kur yra 300 vietų aikštelė. Dar praėjusiais metais pramogautojams pasiūlyta keliauti į Juodkrantę iš Drevernos. Šiemet specialus laivas vėl kursuoja.

„Neramina tai, jog daugėja kruizinių laivų. Lyg turėtume džiaugtis, bet mes – neringiškiai – ir nerimaujam. Dauguma turistų renkasi keliones autobusais į Neringą. Dėl šių autobusų prastėja poilsio kokybė mūsų svečiams“, – teigė Neringos vadovas.

Jis apgailestavo, jog jau beveik 15 metų nepavyksta įrengti aikštelės autobusams. „Daugybė biurokratinių kliūčių. Juokiamės, kad greičiau turistai pas mus atvyks dronais, nei mes tą aikštelę turėsime“, – kalbėjo D.Jasaitis.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

15min tema
Parašykite atsiliepimą apie Gazas