Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2017 spalio 18d. 10:09

Degalai pinga, bet ne degalinių švieslentėse

Degalai spalį pigiausi buvo Kaune.
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Degalinių tinklas „Stateta“ švenčia 2 metų gimtadienį
Spalį Vilniuje ir Kaune degalų kainos nežymiai kilo arba, palyginti su rugsėju, liko nepakitusios – stipriau didėjo tik suskystintų automobilinių dujų kaina.

Tyrimo duomenimis, pigiausi degalai spalį išliko Kauno degalinėje „Jozita“. Čia buvo mažiausios ir degalų, ir suskystintų dujų kainos.

Brangiausi degalai, anot Kainų palyginimo portalo Pricer.lt, buvo „Orlen Lietuva“ ir „Circle K“ degalinėse.

Visgi didmeninė benzino ir dyzelino kaina per pastarąjį mėnesį Lietuvoje mažėjo. Litras benzino didmeninėje rinkoje atpigo nuo 1,004 euro iki 1 euro, o didmeninė dyzelino litro kaina vienkartiniams sandoriams sumenko 0,5 proc. – nuo 0,916 euro iki 0,911 euro už litrą.

Ne pigo, o brango

Analitikų nuomone, situacija dviprasmiška – degalų kainos didmeninėje rinkoje padidėjimas 4,2 proc. rugsėjį tuojau nugulė ant vartotojų pečių, mat iš karto ūgtelėjo ir kaina degalinėse – litras degalų brango 1–4 proc. Visgi pingant degalams analogiška situacija nesikartoja – degalinių švieslentėse mažmeninė litro degalų kaina nesitraukia.

Pavyzdžiui, tyrimo metu užfiksuota, kad daugelyje degalinių dyzelino kaina nesikeitė, o ten, kur dyzelinas kainavo pigiausiai, kaina augo: „Statetoje“ 2 proc., „Jozitoje“ 1,09 proc., „Skule“ – 1,05 proc.

Vyriausybės planuose – kitąmet 2 centais padidinti akcizą dyzelinui. Tai reiškia, kad didžioji dalis vairuotojų turės dar plačiau atverti savo pinigines. Lietuvoje iš trijų Baltijos valstybių dyzelinu varomų transporto priemonių registruota daugiausia – 67 proc.

Pigiausiai važiuoja kauniečiai

Mažiausia benzino kaina užfiksuota „Jozitoje“, kur litras A95 oktaninio skaičiaus benzino be multifunkcinių priedų kainavo 1,04 euro, didžiausia – degalinėse „Orlen Lietuva“ ir „Circle K“, kur 1 litras A95 benzino kainavo po 1,166 euro. Skirtumas tarp pigiausio ir brangiausio benzino – daugiau nei 12 proc.

Palyginus dyzelino kainas, skirtumas tarp pigiausiai parduodamo dyzelino ir brangiausio siekia -14,6 proc. Pigiausias dyzelinas buvo parduodamas Kaune, „Jozitoje“ (0,93 euro), brangiausias – Vilniuje, degalinėse „Orlen Lietuva“ ir „Circle K“ (1,066 euro).

Pigiausiai suskystintas automobilines dujas tyrimo metu nusipirkti galėjo taip pat kauniečiai. „Jozitoje“ jos kainavo 0,52 euro, kitose degalinėse kaina buvo vienoda ir siekė – 0,559 euro. Užfiksuota, kad nuo rugsėjo automobilinės dujos stipriausiai pabrango „Jozitoje“ – 6,2 proc.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Video

02:11
16:07
02:16

Adventur 2022

Maistas

Tik prenumeratoriams

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams
Parašykite atsiliepimą apie Gazas