Dabar populiaru
Publikuota: 2016 rugpjūčio 12d. 16:17

Dėl neveikiančio prevencinio greičio matuoklio Kaune kaltas... žaibas?

Neveikiantis prevencinis greičio matuoklis Kaune
Skaitytojo Valentino nuotr. / Neveikiantis prevencinis greičio matuoklis Kaune

Jau kurį laiką Kauno Tvirtovės alėjoje neveikia prevencinis greičio matuoklis, pastatytas dar 2014 m. Vairuotojai kraipo galvas: kam reikia leisti pinigus, įrenginėti prietaisą ir vėliau jį išjungti? Pasirodo, prietaiso pastatymas miestui nekainavo nieko, o jį išjungė... žaibas!

„Užkilus Nuokalnės gatve yra įrengtas prevencinis greičio matuoklis su užrašu ryškiame fone „Jūsų greitis“. Kai šis prietaisas buvo įrengtas, jis rodė automobilių greitį, tačiau buvo išjungtas, kiek pamenu, po to, kai Tvirtovės al. prasidėjo vamzdynų keitimo darbai. Taip jo niekas ir neįjungė.

Nors tiesioginių pasekmių šis prietaisas negali sukelti, tačiau ekrane įvairiomis spalvomis rodomas transporto priemonių greitis, ypač, jeigu jis yra viršijimas, mano nuomone, teigiamai veikia vairuotojų sąmoningumą“, – problemą išdėstė į 15min redakciją besikreipęs kaunietis Valentinas.

Jis įsitikinęs, jog tokie matuokliai pasiteisina.

„Keista, kad prevencinis greičio matuoklis, tikriausiai įrengtas už Kauno miesto savivaldybės lėšas, buvo įjungtas labai trumpam laikotarpiui. Kodėl jis neveikia?“, – teiravosi Kauno gyventojas.

Į šį klausimą atsakė Kauno miesto savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Paulius Keras. Jis patikino, kad savivaldybė šiam prietaisui įrengti lėšų neskyrė – prieš keletą metų prevencinius greičio matuoklius savo iniciatyva pastatė įmonė „Tauro ženklas“.

"2014 metais žaibui trenkus į stulpą, ant kurio buvo pritvirtintas matuoklis, pastarasis nustojo veikti. Pasak įmonės atstovų, jie patys gamina greičio matuoklius, tad įrengimo išlaidos buvo minimalios", – paaiškino P.Keras.

Matuoklių priežiūrą, pasak jo, tuo metu atliko pati įmonė. Kaune jie buvo du. Vėliau liko vienas. Prevencinis greičio matuoklis nuolat buvo perkeliamas iš vienos vietos į kitą. Pradžioje jis stovėjo Chemijos g., vėliau K.Baršausko g., Tvirtovės al.

„Ši priemonė iš tiesų pasiteisina tuomet, kai kas keletą mėnesių yra perkeliama vis į kitą vietą“, – teigė "Tauro ženklo" direktorius Audrius Lisauskas.

Ateityje planuojama prevencinį greičio matuoklį sutvarkyti ir vėl įjungti.

Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Gazas