Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Didysis „Tesla“ iššūkis: ar įmanoma išsaugoti sausą sėdynę?

Šaltinis: 15min
0
A A

Medikai rekomenduoja prieš valgį išgerti stiklinę vandens, o per dieną pamažu gurkšnojant suvartoti iki 2 l skysčių. Be abejo, tai padaryti tikrai nesunku, tarkime, sėdint prie kompiuterio, važiuojant viešuoju transportu ar minant dviratį. 15min nusprendė išbandyti, ar įmanoma išgerti stiklinę vandens staigiai greitėjant elektromobiliui „Tesla P85“.

Šis automobilis neturi „Ludicrous“ paketo, taigi pagal savo charakteristikas yra ne pats dinamiškiausias. Galbūt todėl daugelis, sutikusių dalyvauti „Tesla vandens iššūkyje“, tikėjosi, kad be didelio vargo išgers stiklinę vandens.

Šis elektrinis sedanas iki 100 km/val. įsibėgėja per 4,6 sek.

Eksperimentui buvo naudojamas paprastas vanduo, įsigytas prekybos centre bei plastikinės stiklinės. Bandymų metu nenukentėjo nei žmonės, nei gyvūnai. Nei automobilis „Tesla Model S P85“, kurį paskolino „Gera dovana“. Atsidėkodami tyru vandeniu išplovėme galinę sėdynę. Tiesa, vienas keleivis prisipažino, kad jaučiasi lyg ką tik nusileidęs iš kosmoso – lengvai svaigo galva. Bet gal apie viską iš eilės.

Įspūdingas pagreitėjimas: tiesiog spaudžia prie sėdynės

Šis elektrinis sedanas iki 100 km/val. įsibėgėja per 4,6 sek. Dinamika tikrai įspūdinga – gerokai efektyvesnė nei, tarkime, serijinio „Subaru Impreza STI“. Ir net šiek tiek geresnė už sportiškiausiu „Lietuvos automobiliu 2017“ išrinkto „Ford Focus RS“.

Susitarėme, kad bandymo metu pagreitėsime nuo 40 km/val. iki 100 km/val.

Tiesa, automobilis buvo apautas žieminėmis padangomis ir buvo varomas tik galiniais ratais. Todėl, nuspaudus greičio pedalą iki dugno, ratai prasisukdavo, tokiu būdu neleisdami pajusti maksimalių galimų perkrovų. Tačiau tikrai pakako ir to, kas buvo... Norėdami sušvelninti iššūkio sąlygas, susitarėme, kad bandymo metu pagreitėsime nuo 40 km/val. iki 100 km/val. (kelio atkarpoje, kur KET leidžia važiuoti tokiu greičiu).

Kas yra „Tesla vandens iššūkis“

15min žurnalistai nusprendė patikrinti teiginį, kad, akceleruojant „Tesla“, keleiviai jaučia tokias perkrovas, kad nesugeba atsigerti vandens. Ir netgi apsipila drabužius. „Tesla vandens iššūkis“ – itin populiarus pasaulyje. Panašūs triukai atliekami ir su išmaniaisiais telefonais: pagreitėjimo metu telefonas „priklijuojamas“ prie sėdynės atlošo.

TAIP PAT SKAITYKITE IR ŽIŪRĖKITE: Nesuvaidintos emocijos: ką patiria žmogus, pirmą kartą pajutęs „Tesla“ galią

Tačiau mes rėmėmės istorija apie tėtį, kuris, vairuodamas dar galingesnę „Tesla Model S P90 D“, varomą keturiais ratais, išbandė vaikus vandeniu. Tėtis pažadėjo, kad vaikai galės valgyti tiek ledų, kiek lenda, jei akceleracijos metu sugebės atsigerti vandens.

TAIP PAT SKAITYKITE: 15min eksperimentas: lėčiausia „Tesla“ prieš greičiausią „Ford Focus RS“

Panašiai nutiko ir 15min darbuotojams, pasiryžusiems mesti iššūkį įspūdingam „Tesla“ pagreitėjimui. Pasigrožėkite, kaip jiems sekėsi. Silpnų nervų žiūrovus perspėjame, kad įspūdingiausi vaizdai – siužeto pabaigoje. Geriau nežiūrėkite iki galo.

VIDEO: „Tesla“ vandens iššūkis: ar pavyks automobiliui greitėjant atsigerti iš stiklinės?
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas