Dabar populiaru
Publikuota: 2016 gruodžio 6d. 15:05 , Atnaujinta: 2016 gruodžio 6d. 16:42

Didžioji diena Vilniaus miestui: paskelbta, kada bus atidarytas vakarinis aplinkkelis

Baigiamas tiesti Vilniaus vakarinio aplinkkelio III etapas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Baigiamas tiesti Vilniaus vakarinio aplinkkelio III etapas

Gruodžio 20-ąją, 11 valandą, iki Kalėdų likus vos kelioms dienoms, Vilniuje bus atidaryta paskutinė vakarinio aplinkkelio atkarpa. Vakarinis aplinkkelis sujungs magistrales Vilnius-Kaunas-Klaipėda ir Vilnius-Panevėžys.

Aplinkkelio III atkarpa pradėta tiesti pernai vasarą. Tiek kelininkai, tiek Vilniaus savivaldybės vadovai žadėjo, kad iki šių Kalėdų kelias bus atviras. Atrodo, jų pažadai virs realybe.

„Darbų pabaigos laukia visi Vilniaus gyventojai bei tranzitu per šalies sostinę vykstantieji, nes visiškai užbaigus svarbų projektą lengviau atsikvėps kasdien laiką gaištantieji eismo spūstyse. Dar šiais metais paleidus eismą aplinkkeliu, pagerės ne tik susisiekimas su miegamaisiais Vilniaus rajonais, bet ir tranzitinio eismo sąlygos. Dėl to sostinėje mažės ir oro tarša“, – birželį sakė Aldas Rusevičius, AB „Kauno tiltai“ generalinis direktorius.

Į aplinkkelio atidarymą socialiniame tinkle „Facebook“ pakvietė ir meras Remigijus Šimašius: „Oficialu: Vilniaus vakarinis aplinkkelis bus pilnai atidarytas gruodžio 20 dieną 11 valandą. Visus kviečiu į atidarymą išbandyti.“

Paros transporto srautas sieks iki 33 tūkst. automobilių (arba 2500 aut./h).

Kiek vėliau išplatintame Vilniaus savivaldybės pranešime spaudai, meras teigė: „Vilniaus vakarinis aplinkkelis neabejotinai yra tas objektas, kurio šiemet vilniečiai laukė labiausiai. Esu dėkingas rangovams, kurie negailėdami jėgų ir laiko visus pusantrų metų nuoširdžiai ir atkakliai darbavosi objekte, ypač rimtai vertindami jo reikšmę. Tikiu, kad vilniečiai ir miesto svečiai deramai įvertins savivaldybės ir rangovo pastangas, gerinant susisiekimą mieste. Savo ruožtu, jau planuojame kitus eismo ir infrastruktūros pagerinimus, kurie nebuvo suprojektuoti statant aplinkkelį, bet yra reikšmingi miesto transporto sistemai.“

Skaičiuojama, kad integruotu tarptautiniu transporto koridoriumi šiaurinėje miesto dalyje per parą pravažiuos apie 65 tūkst. žmonių: apie 45 tūkst. miestiečių ir apie 20 tūkst. tranzitu keliaujančių į užmiestį. Paros transporto srautas sieks iki 33 tūkst. automobilių (arba 2500 aut./h).

Paskutiniame Vilniaus Vakarinio aplinkkelio statybos etape tiesiama gatvės atkarpa nuo Ozo iki Ukmergės gatvės. Iš viso nutiesta 5,4 km ilgio greito eismo kelio, pastatyti 6 viadukai bei pėsčiųjų tiltas.

Bendra aplinkkelio trečio etapo vertė – 94,5 mln. eurų. 84,4 mln. eurų skyrė Europos Sąjunga.

Antradienį Vilniaus savivaldybė pranešė, kad vakariniu aplinkkeliu bus galima važiuoti 90 km/val. Iki šiol leidžiamas greitis buvo 80 km/val.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas