Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Drausmingiausi vairuotojai – su didesniu nei 7 metų vairavimo stažu

„Geriausio Lietuvos vairuotojo“ rinkimai
Organizatorių nuotr. / „Geriausio Lietuvos vairuotojo“ rinkimai
Šaltinis: 15min
0
A A

Draudimo bendrovė „PZU Lietuva“ kartu su Lietuvos kelių policijos tarnyba, siekdamos skatinti saugaus elgesio kelyje ir vairavimo kultūrą Lietuvoje, apdovanojo drausmingiausius šalies vairuotojus. Drausmingiausieji buvo išrinkti iš vairuotojų, šiemet sudariusiųjų transporto priemonės valdytojo civilinės atsakomybės draudimo sutartį ir turinčių nepriekaištingą septynerių metų vairavimo istoriją. Draudikų vertinimu, septynerių metų drausmingo vairavimo patirtis 20 proc. sumažina eismo įvykių riziką.

„PZU Lietuva“ ir Lietuvos kelių policijos tarnyba šiemet antrą kartą apdovanojo 30 Lietuvos vairuotojų, kurie per septynerius metus nesukėlė nė vienos avarijos ir nebuvo bausti net už smulkius Kelių eismo taisyklių pažeidimus. Vairuotojų drausmingumas buvo įvertintas remiantis Lietuvos Respublikos transporto priemonių draudikų biuro ir Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis. Reikia pažymėti, kad beveik visi 2010 metais apdovanoti vairuotojai išliko drausmingi ir šiais metais.

Šių metų apdovanojimai skirti vaikų saugumui automobilyje

Šių metų drausmingiausių vairuotojų apdovanojimai yra skirti vaikų saugumui automobilyje – siekiama atkreipti dėmesį į vairuotojų pareigą tinkamai vežti vaikus ir tokiu būdu sumažinti nukentėjusių eismo įvykiuose vaikų skaičių.

Lietuvos vairuotojai automobilius saugo labiau nei juose vežamus žmones„Vairuotojų drausmingumas neapsiriboja tik elgesiu kelyje. Visa kelių eismo reguliavimo sistema siekia vieno tikslo – kad nenukentėtų žmonės. Todėl vairuotojo dėmesys keleivių saugumui yra ne mažiau svarbus nei eismo taisyklių paisymas. Šiemet ypatingą dėmesį skiriame vaikams automobilyje, nes nukentėjusių vaikų skaičius vis dar nemažas. Nuo mūsų pačių požiūrio į taisyklingą vaikų vežimą automobiliuose priklauso jų saugumas, sveikata ir gyvybė“, – teigia Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas Gintaras Aliksandravičius.

Lietuvos kelių policijos tarnybos viršininkas pabrėžė, kad ne tik kontrolė ir baudos, bet ir švietimas bei paskatinimas lemia šalies keliuose išsaugotas gyvybes, žmonių sveikatą.

„Turima statistika liudija, kad Lietuvos vairuotojai automobilius saugo labiau nei juose vežamus žmones. Deja, vos 40 procentų visų vairuotojų vaikus automobilyje veža laikydamiesi taisyklių: turi specialias kėdutes, prisega diržu. Šios tendencijos ir skatina kalbėti apie įvairius drausmingumo aspektus, apdovanojant  tuos žmones, kurie saugiai vairuoja, saugo savo ir kitų gyvybes“, – sakė „PZU Lietuva“ generalinis direktorius Marius Jundulas.

Drausmingo vairuotojo portretas – 45–65 m. didžiųjų Lietuvos miestų gyventojas

Šiais metais tarp drausmingiausių šalies vairuotojų daugiausiai 45–65 metų vyrai, gyvenantys didžiuosiuose Lietuvos miestuose. Vidutiniškai jie turi 26 metų vairavimo patirtį, vairuoja 1989–1998 metų gamybos automobilius. Drausmingiausios moterys truputį jaunesnės – 41–61 metų amžiaus, turinčios vidutiniškai 14 metų vairavimo patirtį. Jos vairuoja naujesnius automobilius, pagamintus 1995–1999 metais.

„Kaip ir pernai, šių metų duomenys rodo tą pačią tendenciją – mitas, jog aukštą drausmingumo kategoriją turi tie, kurie vairuoja retai ir mažuose miestuose. Drausmingi vairuotojai važinėja dažnai,  judriomis didmiesčių gatvėmis, turi didelę patirtį. Atsakomybė už kitus ir pagarba yra pagrindinės drausmingo vairuotojo savybės“, – sakė Marius Jundulas.

Vyriausi šių metų drausmingieji vairuotojai yra 89 metų vyras bei 87 metų moteris.

Seniausias šiais metais drausmingo vairuotojo draustas automobilis – 1960 metų laidos, naujausias – vos prieš porą mėnesių palikęs automobilių saloną.

Dauguma apdovanotų drausmingų vairuotojų pripažįsta, kad automobilyje vežami vaikai ir anūkai įpareigoja juos dar saugiau valdyti savo transporto priemonę norint apsaugoti pačius jauniausius eismo dalyvius.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Sužinokite daugiau
Parašykite atsiliepimą apie Gazas