Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 20d. 06:08

„Duobių matuoklis“ Kaune: Bermudų trikampis ir miręs asfaltas Taikos pr.

Duobės Kauno Taikos prospekte 15min tema
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Duobės Kauno Taikos prospekte

Šį kartą į Kauną įvažiavome ir duobes skaičiavome nuo remontuojamo Ateities pl. pusės: pro automobilių turgų, vadinamąjį Bermudų trikampį iki pat Aklųjų sankryžos su Savanorių pr. Atstumas – 7,2 km. Taigi iš šio skaičiaus dalinsime gautą balų skaičių, skirtą už duobes, plyšius bei kreivus kanalizacijos šulinius ir gausime „Duobių matuoklio“ koeficientą.

Pastaba: matavimai Vilniuje, Kaune ir Klaipėdoje buvo atliekami balandžio mėn.

Gautus skaičius lyginsime su kitomis Kauno, Vilniaus ir Klaipėdos gatvėmis.

Taikos prospektui būtina renovacija

Vos pasukus į Taikos prospektą iš Ateities pl. nuo Palemono pusės, vairuotojams turėtų įsijungti ypatingas saugiklis, nes čia – duobė ant duobės. Penkių balų sistemoje joms skiriame po 3 balus: padangos gal ir neprakirstume, tačiau pakabą apgadinti ar ratlankį įlenkti visai nesunku.

Ko gero, vietiniai šias duobes yra išmokę atmintinai, todėl ties jomis iš anksto pristabdo ir toliau švilpia su vėjeliu. Tačiau, jei paklaustumėte, ar Taikos pr. galima prisidaryti problemų įšokus į duobę, atsakymas būtų TAIP. Ši atkarpa Kauno nepuošia.

Prisiminę, kad Kauno rajonas nuo Taikos ir Pramonės pr. susikirtimo yra gavęs Bermudų trikampio pavadinimą (dėl architektūros ir namų išdėstymo trikampiu), pagalvoju, kad toks apibūdinimas tiktų ir asfalto juostai.

Visa laimė, kad dėl darbų Islandijos pl. kitose Kauno transporto arterijose eismas tapo intensyvesnis. Todėl, bent jau ties automobilių turgumi, vidurdienį automobiliai slenka lėtai. Taigi turime daugybę progų apžiūrėti duobes iš arčiau ir jų išvengti. Akivaizdu, kad asfaltas šioje gatvės dalyje yra morališkai pasenęs ir primena nerenovuotus sovietmečio blokinius namus. Pasižiūrėkite:

Jei atvirai, smulkesnėms duobėms balų jau nebeskyrėme. Reikėtų ne automobiliu važiuoti, o pėsčiomis eiti, kad būtų galima suskaičiuoti visus prospekto defektus. Į automobilių turgų užsukantiems kazachams gal ir jokio šoko. Bet nelabai įsivaizduotume šioje arterijoje automobilių gurmanus, važiuojančius, tarkime stance automobiliais žeminta pakaba.

Važiuodami į priekį ir vertindami Taikos pr. gana švelniai, už duobes skyrėme 166 balus. Pasikartosiu, iš mandagumo skaičiavome ne visas, nes situacija čia akivaizdžiai bloga. Padalinę balus iš 7,2 km gauname koeficientą 23.

Turime duobių čempioną

Toks „Duobių matuoklio“ koeficientas – rekordinis. Taikos pr. lenkia iki šiol duobių karaliene laikytą Vilniaus gatvių ruožą nuo įvažiavimo Nemenčinės pl. per Ozo g. iki Viršuliškių. Šio ruožo koeficientas buvo 8,25.

Grįždami atgal gavome taip pat įspūdingą rezultatą – 77 balus. Dalijame juos iš 7,2 km ir turime koeficientą 10,69. Ko gero, ši transporto arterija yra blogiausia ne tik Kaune, bet ir visoje Lietuvoje, matuojant į abi puses. Ar tikrai, išsiaiškinsime pervažiavę dar kelias Kauno ir Klaipėdos pagrindines gatves.

O kol kas rezultatai tokie.

Kauno gatvių vertinimas (dar bus pildomas):

Savanorių pr. nuo centro 4,6
Savanorių pr. centro kryptimi 6,28
Taikos pr. važiuojant nuo Aklųjų sankryžos 10,69
Taikos pr. nuo Palemono pusės 23

Vilniaus gatvių vertinimas:

Ukmergės g. (iš užmiesčio į centrą) 1,76
Geležinio Vilko g. iš Santariškių į centrą 2
Savanorių pr. (abiem kryptim) 2,58
Geležinio Vilko g. iš centro į Santariškes 2,6
Narbuto g. ir Pilaitės pr. važiuojant nuo centro 3,97
Ukmergės g. (nuo Edukologijos žiedo į užmiestį) 4,85
Kalvarijų g. (nuo centro į Santariškes) 4,86
Viršuliškių-Ozo-Kareivių-O.Milašiaus 5,63
Kalvarijų g. (nuo Santariškių į centrą) 7
Pilaitės pr. ir Narbuto g. važiuojant į centrą 7,2
Laisvės pr. nuo Lazdynų link Fabijoniškių 8,12
Laisvės pr. nuo Fabijoniškių link Lazdynų 8,24
O.Milašiaus-Kareivių-Ozo-Viršuliškių g. 8,25

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiški patarimai

Ekspertai pataria
Gerumu dalintis gera

Liaudies alus

Gera savijauta – tavo pasirinkimas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas