Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Dvi bendrovės teismuose aiškinasi, kas teisėtai prekiauja „Dunlop“ padangomis

„Egzotika“ parduotuvėje
Tomo Markelevičiaus nuotr. / Asociatyvi nuotr.: Padangos
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

„Goodyear Dunlop“ kartu su prekių ženklo „Dunlop“ savininku „SP Brand Holding EEIG“ teigia nustačiusi, kad laikotarpiu nuo 2009 iki 2012 metų UAB „Nevetas“ Lietuvoje prekiavo „Dunlop“ prekių ženklu pažymėtomis tam tikrų modelių ir matmenų padangomis, kurių prekybai Europos Sąjungoje, įskaitant Lietuvą, prekių ženklo savininkas nedavė savo sutikimo. „Nevetas“ teigia, kad visas perkamas ir parduodamas padangas įgyja iš teisėtų padangų gamintojų

Lietuvoje parduodamos kitoms rinkoms skirtos „Goodyear Dunlop“ padangos?

„Kai kurios Lietuvos įmonės vis dar susigundo įsigyti ir vėliau Lietuvos vairuotojams pasiūlyti „Goodyear Dunlop“ padangas, kurios nėra skirtos Europos Sąjungos šalių rinkoms. Viena tokių, kaip paaiškėjo, buvo UAB „Nevetas“. Dėl to nukenčia tiek pačios įmonės, kadangi jos sulaukia pretenzijų iš prekių ženklo savininko, tiek vairuotojai, kurie įsigyja padangas nieko neįtardami“, – teigė Elmantas Latkauskas, „Goodyear Dunlop Tires Baltic“ vadovas.

Anot E.Latkausko, „Goodyear Dunlop“ itin atsakingai žiūri į kiekvienai rinkai specialiai pritaikyto „Goodyear Dunlop“ padangų asortimento sudarymą. Ypač didelis dėmesys yra skiriamas rinkose vyraujantiems transporto priemonių tipams, klimato sąlygoms, transporto priemonių valdymo stiliams, įpročiams ir pomėgiams.

Kai kurios Lietuvos įmonės vis dar susigundo įsigyti ir vėliau Lietuvos vairuotojams pasiūlyti „Goodyear Dunlop“ padangas, kurios nėra skirtos Europos Sąjungos šalių rinkoms.

E.Latkauskas teigia, kad UAB „Nevetas“ veiksmai – jau antras toks atvejis Lietuvoje, kai neteisėtai prekiaujama „SP Brand Holding EEIG“ priklausančiu prekių ženklu „Dunlop“ pažymėtomis padangomis.

„Prieš porą metų tai baigėsi taikos sutartimi, kuomet neteisėtai „SP Brand Holding EEIG“ priklausančiu prekių ženklų „Dunlop“ padangomis prekiavusi bendrovė pripažino savo kaltę – skirtingai nei UAB „Nevetas“, kuri nenorėjo pripažinti savo veiksmų neteisėtumo“, – teigia „Goodyear Dunlop Tires Baltic“ vadovas..

2014 m. liepos 4 d. Lietuvos apeliacinis teismas priėmė sprendimą uždrausti UAB „Nevetas“ Lietuvos Respublikos teritorijoje vykdyti prekybą padangomis (t.y. jas siūlyti, išleisti jas į rinką arba tuo tikslu jas sandėliuoti, nuomoti, skolinti ar kitaip jomis disponuoti), pažymėtomis prekių ženklais „Dunlop“ arba „D“, kurios į Europos Sąjungos rinką yra išleistos ne „SP Brand Holding EEIG“ arba neturint „SP Brand Holding EEIG“ sutikimo.

UAB „Nevetas“ pozicija: viską darėme teisėtai

UAB „Nevetas“, reaguodamas į  „Goodyear Dunlop Tires Baltic“ pranešimą, redakcijai pateikė savo poziciją.

„Minimas teismo sprendimas nėra galutinis. Jis yra apskųstas kasacine tvarka Lietuvos Aukščiausiajam Teismui, kasacinis skundas yra priimtas nagrinėjimui ir laukia savo eilės. Taip pat šiuo metu Lietuvos Aukščiausiajame Teisme yra sprendžiamas klausimas dėl minėto apskųsto kasacine tvarka sprendimo vykdymo sustabdymo iki byla bus išnagrinėta galutinai“, – teigiama bendrovės pranešime.

UAB „Nevetas“ teigia, jog visas perkamas ir parduodamas padangas įgyja iš teisėtų padangų gamintojų, kurie teisėtai gamina padangas, pažymėtas „Falken“, „Dunlop“, Goodyear“, „Michelin“, „Continental“, „Bridgestone“ ir dar daugelio kitų prekių ženklais.

„Pažymime, kad padangų modeliams DUNLOP Graspic DS3, GRANDTREK SJ5, GRANDTREK SJ6, SPORT SP200, SP300, SP2000, SP3000, SP9000, SPORT MAXX, SPORT MAXXTT, QUATRO MAXX, ST20, SJ6, SJ5 ir tt., minėtas teismo sprendimas negalioja, nes „Goodyear Dunlop“ kartu su prekių ženklo „Dunlop“ savininku „SP Brand Holding EEIG“ pati ir per produkcijos platintojus yra išleidusi į EU rinką šiuos „Dunlop“ modelius. Šių modelių prekybai yra taikomas laisvas prekių judėjimas ir importas į EU“, – teigia UAB „Nevetas“.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Daugiau straipsnių nėra
Rodyti senesnius straipsnius
Parašykite atsiliepimą apie Gazas