Dabar populiaru
Publikuota: 2020 balandžio 9d. 12:59

Ar Lietuvos miestai pasinaudos karantino suteiktu šansu: kas tvarkys tuščias gatves, o kas lauks vasaros?

Dėl koronaviruso paskelbto karantino metu smarkiai sumažėjo eismo intensyvumas miestų gatvėse. Tikėtina, kad tai labiausiai pajuto didžiųjų šalies miestų – Vilniaus, Kauno, Klaipėdos – gyventojai. Ar ištuštėjusiomis miestų gatvėmis skuba pasinaudoti kelininkai? Juk tuščias gatves remontuoti daug patogiau nei sausakimšas.

Kaip teigia trijų didžiausių savivaldybių atstovai, visi gatvių remonto darbai vyksta taip, kaip ir buvo planuota. Taigi tuščios gatvės nėra išnaudojamos efektyviau. Beje, kai kuriuose miestuose gali būti ir laikinų nesklandumų. Pasižiūrėkime, kokia situacija Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos gatvėse.

Koją pakišti gali medžiagų trūkumas

Klaipėdos savivaldybės atstovė tikina, kad gatvių remonto darbai vyksta, kaip planuota. Nors rangovai perspėjo, kad gali būti ir nesklandumų.

„Klaipėdos gatvėse darbai vyksta pagal pasirašytas rangos sutartis ir jų įsipareigojimus. Nė vienas objektas nėra pristabdytas, tik visi rangovai pamini, kad gali būti laikinų sutrikimų, jei bus ribojamas medžiagų pateikimas. Kol kas tokių problemų nėra“, – 15min sakė Klaipėdos miesto savivaldybės Informavimo ir e.paslaugų skyriaus vedėja Vilija Venckutė-Palaitienė.

Pasinaudojus sumažėjusiais transporto srautais pradėtos tvarkyti magistralinės miesto gatvės – suremontuotos duobės Vingio gatvėje, vyksta darbai Mogiliovo ir Herkaus Manto gatvėse. Taip pat suremontuota nemažai gyvenamuosius rajonus aptarnaujančių gatvių.

Kai kuriose vietose, atliekant darbus, iš tiesių pasitarnauja ne tik geri orai, bet ir žymiai sumažėjęs eismo intensyvumas.

Darbai vykdomi ir Sendvario sankryžoje. Kelininkai pluša ir rekonstruodami Šilutės plento ruožą nuo Tilžės g. iki geležinkelio pervažos (iki Kauno g.). Taip pat vyksta Joniškės g. rekonstravimas (II etapas – nuo Klemiškės g. iki Liepų g., Šienpjovių g.).

Vyksta ir naujo įvažiuojamojo kelio (Priešpilio g.) į piliavietę ir Kruizinių laivų terminalo tiesimas, Tauralaukio gyvenvietės gatvių rekonstravimas. Nemažai projektų laukia patvirtinimo. Tarp jų ir Baltijos pr. ir Šilutės pl. žiedinės sankryžos rekonstravimas – šiuo metu vykdomas rangos darbų konkursas. Tikimasi, kad sutartis su rangovais bus pasirašyta gegužės–birželio mėnesiais.

Vilniuje darbai nestoja

Vilniaus savivaldybė taip pat siekia išnaudoti susiklosčiusią situaciją ir sumažėjusį eismo intensyvumą – oro sąlygoms leidžiant, pradedami gatvių tvarkymo darbai intensyviausiai naudojamose gatvėse.

„Pirmiausia bus tvarkomos tos gatvės, kuriomis per parą daugiausia pravažiuoja viešojo ir kitų transporto priemonių, kuriose gausu pažeistų ir remontuotinų vietų ir kurių atkarpoje daugiausia provėžų bei nelygumų. Didžioje dalyje gatvių bus remontuojamos atsiradusios duobės, dalis gatvių bus tvarkomos ištisinio asfaltavimo būdu, kai keičiama visa kelio danga.

Vilniaus gatvių ir kelių priežiūrai, remontui ir asfaltavimui šiemet skiriama beveik 7 mln. eurų“, – skelbiama Vilniaus savivaldybės pranešime.

Vilniaus meras Remigijus Šimašius tvirtina, kad žmonių sugrįžimui į gatves po karantino ruošiamasi iš anksto.

„Kai susidorosime su koronavirusu ir pandemijos sukeltais iššūkiais, Vilnius su laiku turės sugrįžti į įprastą miesto ritmą, tad tam ruošiamės dabar“, – cituojamas R.Šimašius.

Gatvių bei sankryžų rekonstrukcijai Vilniuje numatyta daugiau kaip 21 mln. eurų, iš kurių didžioji dalis – Liepkalnio g., Žirnių g. ir Minsko pl. dviejų lygių sankryžai. Šiemet miesto infrastruktūros gerinimui ir miesto tvarkymui bus skirta apie 37 mln. eurų iš Kelių priežiūros ir plėtros programos lėšų.

Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Ištuštėjęs Vilnius karantino metu. Antra savaitė
Valdo Kopūsto / 15min nuotr./Ištuštėjęs Vilnius karantino metu. Antra savaitė

Darbai vyksta greičiau

Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis tikina, kad panašiu ritmu gatvių remonto darbai būtų vykę ir įprastomis sąlygomis.

Panašiu ritmu gatvių remonto darbai būtų vykę ir įprastomis sąlygomis

„Šiuo metu Kaune gatvių remonto darbai vyksta visu pajėgumu. Žinoma, dėl sumažėjusio eismo kelininkų darbas vyksta šiek tiek greičiau. Vis dėlto darbai panašiu tempu būtų vykę ir įprastinėmis sąlygomis. Rangovų prašome pasirūpinti darbuotojų saugumu, šiandien tai svarbiausia“, – teigia A.Pakalniškis.

Kaune šiuo metu remontuojami Žemaičių, Karo ligoninės, Basanavičiaus, Ukmergės gatvių šaligatviai.

Kauno miesto savivaldybės nuotr./Kaunas skelbia gatvių tvarkymo sezono pradžią
Kauno miesto savivaldybės nuotr./Kaunas skelbia gatvių tvarkymo sezono pradžią

Kelininkai toliau darbuojasi Griškabūdžio, Gurguolių, Dūkšto, Tyrulių, Kanalo, Naujadvario, Pagirėnų, Kalvarijos gatvėse bei Baranausko gatvės atkarpoje nuo Radvilėnų plento iki Taikos prospekto, taip pat atliekami J.Petruičio ir J.Čapliko gatvių rekonstrukcijos darbai.

Pagrindinėje miesto pėsčiųjų gatvėje, Laisvės alėjoje, vyksta baigiamieji rekonstrukcijos darbai. Pradėti paruošiamieji darbai Kęstučio gatvėje ir Taikos prospekto atkarpoje tarp Ateities plento ir Pramonės prospekto.

Gyventojų patogumui remontuojamos įvažos į Kovo 11-osios g. 130, Taikos pr. 82., Šiaurės prospekto ir Ukmergės gatvių kiemus. Nesustojo ir dviratininkams skirtų takų įrengimo darbai, jau greitai bus baigtas Panerių dviračių takas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Šiuolaikiškos studijos

Video

00:37
01:19
01:34

Esports namai

Susikurk savo vasaros namus su IKEA

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas