Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 08 04, 17:00

Vagys Palangoje nesiilsi: kurioje gatvėje poilsiautojams palikti automobilį pavojingiausia?

Vasara – atostogų metas, tačiau ypač kurortuose siaučiantiems vagims tai palankiausias laikas pralobti neteisėtais būdais. Dažniausiai jų aukomis tampa budrumą praradę poilsiautojai, o pagrindinis ilgapirščių taikinys – automobilių dalys ar viduje palikti vertingi asmeniniai daiktai.
Automobilių vagis
Automobilių vagis / Juliaus Kalinsko / 15min nuotr.

Populiariausiame Lietuvos kurorte Palangoje per du prabėgusius vasaros mėnesius taip pat pasitaikė atvejų, kai poilsiautojai praranda savo turtą, paliktą automobiliuose. Klaipėdos apskrities VPK Komunikacijos poskyrio vedėja Andromeda Grauslienė sako, kad vagystės iš automobilių statistikoje atskirai nėra fiksuojamos – jos registruojamos su visomis kitomis vagystėmis.

Nors tikslių skaičių atstovė neįvardijo, tačiau nurodė, kad tokie atvejai yra kiekvieno atostogų sezono Palangoje klasika, o vagys darbuojasi apšvarindami tiek gatvėse, tiek namų kiemuose stovinčius automobilius.

„Paprastai iš automobilių salonų, išdaužus stiklus, pavagiamos multimedijos, vairai, salone palikti vertingi daiktai, rankinės, garso ar kita aparatūra. Yra buvę atvejų, kai nupjaunami automobilių katalizatoriai ir taip padaroma nemažai žalos. Apvagiami ir privačiuose namų kiemuose ir gatvėje paliekami automobiliai“, – sakė Andromeda Grauslienė.

Pastebima, kad vagis kur kas labiau vilioja ne asmeniniai daiktai, o vertingos automobilių dalys. Klaipėdos apskrities VPK įvykių suvestinėje galima rasti konkrečių pavyzdžių, kada ir kokiose gatvėse įvyko vagystės Palangoje šiemet.

Kur Palangoje vyksta vagystės iš automobilių

Net keli atvejai užfiksuoti S.Daukanto gatvėje. Štai birželio 5-ąją pastebėta, jog nuo automobilio BMW pavogtas priekiniame buferyje įmontuotas atstumo palaikymo ir automatinio vairavimo daviklis. Žala apie 3500 eurų.

Analogiškos dalies vagystė nuo kito BMW toje pačioje gatvėje užfiksuota ir birželio 7-ąją. Birželio 11-ąją užfiksuota, kad nuo S.Daukanto gatvėje stovėjusio automobilio BMW X5 yra pavogtas priekinis atstumo palaikymo daviklis. Žala – apie 5 000 eurų.

Tą pačią dieną nuo Mindaugo g. esančioje aikštelėje stovėjusio, įmonei priklausančio automobilio BMW X7 pavogtas priekinis atstumo palaikymo daviklis. Žala – 3 500 eurų. Birželio 22-ąją Palangoje, Ajerų g., kieme, pastebėta, kad iš automobilio BMW pavogta multimedija.

Birželio 27-ąją Palangoje, M.Daujoto g. pastebėta, kad yra išdaužti automobilio BMW langų stiklai, pavogtas vairas ir panelės dalys.

Rugpjūčio 3-iąją Vanagupės g. pastebėta, kad išdaužtas automobilio BMW kairės pusės galinio lango mažasis stiklas, kurio vertė apie 500 eurų ir pavogta multimedija. Žala 6 500 eurų.

Nors nuo vagių dažniausiai nukenčia BMW automobiliai, tačiau birželio 20-ąją Ievų gatvėje apšvarintas ir „Audi“. Pastebėta, kad yra pavogti kieme stovėjusio automobilio „Audi Q7“ priekiniai artimųjų šviesų žibintai. Žala – 6 000 eurų.

Kitoje vagystėje žala padaryta „Porsche“ automobiliui. Rugpjūčio 3-iąją Palangoje, Šilo g., aptikta, kad patekus į automobilį „Porsche Macan S“ pavogta vairo oro pagalvė, kurios vertė 1050 eurų, priekiniai žibintai, kurie verti 10 000 eurų.

„Klaipėdos apskrities policijos pareigūnai ragina automobilių savininkus būti atidesnius. Nakčiai juos statyti rakinamame garaže, saugomoje aikštelėje arba gerai apšviestame kiemo plote, arčiau savo gyvenamosios vietos langų. Visada patikrinti, ar jį užrakinote, ar uždaryti automobilio langai, tarp jų ir stoglangis. Net palikdami automobilį savo garaže, niekada spynoje nepalikite užvedimo raktelių. Būtinai įjunkite apsauginę signalizaciją, esant galimybei įsigykite ir naudokite papildomas apsaugos priemones“, – tvirtino policijos atstovė.

Nors anksčiau yra pasitaikę atvejų, kai Palangoje iš kiemų ar gatvių pavagiamos ir prabangios poilsiautojų transporto priemonės, pasak policijos, pastaraisiais metais atostogų sezono metu tokių įvykių nefiksuota.

„Pasak Klaipėdos apskrities VPK kriminalinės policijos Informacijos analizės skyriaus pareigūnų, 2022 m., vasaros sezono metu, birželio 1 – liepos 31 d. neužregistruota nė viena automobilio vagystė Palangoje, nė vienas automobilis tuo pačiu laikotarpiu (birželio 1–liepos 31 d.) nepavogtas Palangoje ir praėjusiais metais“, – sakė Andromeda Grauslienė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas