Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gegužės 14d. 12:00

Kaip Neries upės saloje ties Vilniumi atsidūrė didžiulis vilkikas?

Challenger 280 Neries saloje
Roko Lukoševičiaus / 15min nuotr. / Challenger 280 Neries saloje
Tokį klausimą ir vilkiko nuotraukas 15min atsiuntė ne vienas skaitytojas, šį pavasarį pastebėjęs keistą objektą saloje ties Gariūnais. Iš pirmo žvilgsnio – tai lėktuvus tempiantis galingas vilkikas „Challenger 280“. Jį galima pamatyti važiuojant nuo Dubliškių gatvės ties Gariūnais į Savanorių prospektą paupiu važiuojant Titnago gatve.

„Challenger 280“ – vidutinio dydžio oro uosto vilkikas, galintis tempti į pakilimo taką tokius lėktuvus kaip „Airbus A350“, „Boeing B787“ ar bet kokį kitą lėktuvą, sveriantį iki 300 t. Maksimalus vilkiko greitis – 28 km/val.

Jis pats sveria 24 tonas, o vilkiko širdis – „Deutz“ 4 cilindrų dyzelinis variklis. Tokius duomenis pateikia jo gamintojas „Trepel“.

Tad nieko nuostabaus, kad vilniečiams ir Vilniaus svečiams, pamačius milžinišką objektą Neries saloje, kilo įvairių minčių. Vieni spėliojo, kad vilkiką į salą per Neries ledą atvairavo vagys ar chuliganai. Kiti laikėsi nuomonės, kad čia buvo kino filmo rekvizitas. Filmuotojai tiesiog pamiršo išsivežti „Challenger 280“. Tačiau nei vieni, nei kiti nebuvo arti tiesos, su tarša ar oro uosto darbu šis objektas niekaip nesusijęs.

Vilniaus miesto savivaldybė paaiškino situaciją: tai – skulptūra

Kaip 15min paaiškino sostinės savivaldybė, vilkikas šioje saloje yra legalus.

„Nuotraukose užfiksuotas ne automobilis, o jo maketas – skulptūrinis objektas, kurį sukūrė menininkas Kipras Dubauskas. Skulptūrinis objektas pavadinimu „Bedarbis“ yra menininko nuosavybė, apie šio objekto pastatymą minėtoje vietoje Savivaldybei yra žinoma.

Nuo 2019 m. vykdomas tęstinis tyrimas, susijęs su Lazdynų sala, yra remiamas Lietuvos Kultūros tarybos. Pats objektas buvo pristatytas personalinėje parodoje Šiuolaikinio meno centre Vilniuje. Praeitais metais meno mugėje „Art Vilnius“ laimėjo geriausios instaliacijos nominacijoje, o šiuo metu jo viduje įrengti aviliai laukinėms bitėms bei laikoma įranga reikalinga Lazdynų salos projekto tęstinumui užtikrinti.“

Taigi, jeigu laikytumės logikos, kad tikram menui sunku išlikti abejingiems, tai Kipro Dubausko vilkikas-avilys tikrai buvo pastebėtas.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Auk, Lietuva

Esports namai

Kiekvienas gali

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas