Dabar populiaru
Publikuota: 2019 rugpjūčio 19d. 14:06

Karolis Mieliauskas pradėjo kelionę aplink pasaulį: didžiausią įspūdį paliko reginys Rusijoje

Karolis Mieliauskas
Asmeninio archyvo nuotr. / Karolis Mieliauskas

Lietuvis Karolis Mieliauskas vienas motociklu pasiryžo apkeliauti pasaulį per 40 dienų. Rugpjūčio 17 dieną startavęs Druskininkuose jis pajudėjo į rytus ir įvažiavo į Rusiją. Per pirmas dvi dienas jis įveikė nepilnus pusantro tūkstančio kilometrų. Nors pirminis planas buvo važiuoti maždaug po 1 000 km per dieną, jį pristabdė muitinė ir Maskvos spūstys.

Karolio startas – jo gimtuosiuose Druskininkuose. Praėjusį penktadienį druskininkiečiai su miesto savivaldybe jam surengė iškilmingas išlydėtuves, o ankstų šeštadienio rytą jis išjudėjo į rytus. Per Lietuvą, Latviją iki pirmojo pasienio punkto – Rusijos. Kolegos rekomendavo nusukti nuo pagrindinio kelio ir kirsti sieną ties Grebnova. Ir iš tiesų, automobilių ir vilkikų eilės ten nebuvo, prieš Karolį pasienio punkte laukė vos 5 automobiliai. Tačiau net ir be eilės sienos kirtimas užtruko 4 valandas.

„Nors prieš mane buvo vos 5 automobiliai, vis vien užtrukome. Tačiau nustebino puikus Rusijos pasieniečių aptarnavimas. Nors laukėme ilgai, laiką praleidome tikrai gerai. Jie klausinėjo, kur ir kaip važiuosiu, daug juokėmės, tad tos valandos praėjo tikrai greitai“, – nustebęs pasieniečių sukalbamumu pasakojo Karolis.

Negana to, kad per Grebnovą važiuoti nebuvo nė kiek greičiau, tai nuo Rusijos pasienio iki pagrindinio kelio į Maskvą druskininkiečiui teko 50 km važiuoti ištarkuotu žvyrkeliu. Kaip pats juokėsi – buvo gera proga išbandyti naujojo „KTM 790 Adventure“ važiuoklės darbą – su užduotimi motociklas susitvarkė puikiai.

Pirmąją dieną dėl prastovos muitinėje Karolis įveikė 600 km. Antrąją dieną Rusija keliautoją pasitiko lietumi. Porą valandų praleidęs liūtyje prasisklaidžius debesims jis atsistojo į spūstį link Maskvos.

„Rusijos keliai kol kas neleidžia spurtuoti. Iki Maskvos – vieni kelio remontai. Ir nors mes važiavome šeštadienį ir sekmadienį, savaitgalio dienomis, kelininkai dirbo net 9 valandą vakaro. Džiugu bent tai, kad keliai jau tikrai geresnės būklės, nei kad buvo prieš 5 metus. O kai baigėsi lietus, likus 100 km iki Maskvos, atsistojome į spūstį. Sekmadienio vidurdienį. Tikriausiai maskviečiai po savaitgalio važiavo namo. 4 eismo juostos vos judėjo. Aišku, su motociklu judėti lengviau, galima važiuoti tarp automobilių“, – įspūdžiais dalijosi K.Mieliauskas.

Praleidęs porą valandų Maskvoje jis išjudėjo tolyn nuo Maskvos į rytus. Ir čia dar vienas įspūdį palikęs reginys: 150 km ilgio spūstis į Maskvą iš rytų. „Neįsivaizduoju, kiek jie laiko praleidžia kelyje“, – kraipė galvą lietuvis.

Per dvi dienas Karolis įveikė beveik pusantro tūkstančio kilometrų ir antrąją kelionės naktį praleido Nižnij Novgorode. Patyręs keliautojas džiaugiasi, kad naujas motociklas vairuotoją vargina gerokai mažiau nei tikėjosi, važiavimą per liūtį palengvina ESP ir ABS sistemos.

Kelionė tęsiasi. Druskininkiečiui dar reikia įveikti 10 tūkst. km per Rusiją. Tada jis perskris Ramųjį vandenyną ir keliaus per visą Šiaurės Ameriką nuo Los Andželo iki Niujorko. Perskros Atlantą ir iš Londono rugsėjo 27 dieną grįš atgal į gimtuosius Druskininkus, kurie minės turizmo šventę.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Gerumu dalintis gera
Skanumėlis

Dabar tu gali

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas