Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Keičiasi automobilių vagysčių „mados“: mašinas keičia detalės

automobilio vagystė, vagystė iš automobilio, magnetola
Sauliaus Chadasevičiaus / 15min nuotr. / automobilio vagystė, vagystė iš automobilio, magnetola
Šaltinis: 15min
0
A A

Šių metų trijų ketvirčių automobilių ir jų detalių vagysčių tendencijos rodo, kad ilgapirščių veikla po truputį kinta. „PZU Lietuva“ kasko draudimo statistika rodo, kad šiemet, palyginti praėjusiais metais, sumažėjo pavogtų mašinų skaičius, tačiau tiek pat padidėjo pavogtų automobilių detalių. Automobilių vagysčių šiemet užfiksuota 35 proc. mažiau nei pernai, o detalių vagysčių – net 11 proc. daugiau nei 2011-aisiais.

Draudikų teigimu, bendri išmokų už automobilių vagystes skaičiai beveik nekinta, o keičiasi tik pavogti objektai.

„Greičiausiai dėl besikeičiančios automobilių rinkos ir dėl gerėjančių technologinių galimybių rasti pavogtus automobilius vagys imasi keisti savo taktiką – jie negali parduoti vogtų automobilių, tačiau šešėlinė detalių ir automobilių remonto rinka toliau leidžia jiems uždarbiauti iš detalių. Praėjusiais metais vogti brangesni automobiliai, o šiais metais nuo brangesnių automobilių vogtos detalės“, - teigia „PZU Lietuva“ Žalų departamento direktorius Modestas Žilionis.

Pasak M. Žilionio, draudikų pastangos, aktyvus Lietuvos ir užsienio policijos pareigūnų darbas, efektyvios automobilio vietos nustatymo sistemos lemia, jog automobiliai vis dažniau surandami ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje. Vien šiemet pavogti „PZU Lietuva“  klientų automobiliai buvo surasti Lenkijoje, Danijoje, Latvijoje ir sugrąžinti savininkams.

Pasak „PZU Lietuva“ Žalų departamento vadovo, nuo detalių vagių labiausiai nukenčia BMW ir „Mercedes-Benz“ markių automobilių savininkai – išmokos už šių markių detalių vagystes sudaro daugiau nei pusę visų išmokų už pavogtas dalis.

„Tiesa, automobilių vagysčių „mados“ kinta kartu su automobilių rinka – Lietuvoje sparčiai daugėja „Toyota“ markės automobilių, todėl ir jų vagysčių skaičius šiais metais šoktelėjo tris kartus. Vagys netruko užfiksuoti didesnę šios markės automobilių ir jų dalių paklausą“, - teigia Modestas Žilionis.

Populiarumą tarp vagių praranda „Audi“ ir „Volkswagen“ automobiliai. Šių automobilių vagysčių šiais metais registruota bene 2 kartus mažiau.

Tiesa, „Volkswagen“ mašinos populiarėja detalių vagysčių atvejais – šiais metais tokių įvykių ir išmokų yra kiek daugiau nei praėjusiais metais. M. Žilionio manymu, tokį vagių dėmesį iš dalies lemia kelių naujų šio ženklo modelių populiarumas ir gana nesudėtingas detalių nuėmimo procesas.

Pasak M.Žilionio, vagys renkasi tokius vagystės būdus ir objektus, kurie reikalauja mažiausiai pastangų ir laiko sąnaudų.

Šiemet už automobilių ir detalių vagystes „PZU Lietuva“ klientams atlygino beveik 1 mln. litų.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 2 Draudimas Vagystė
Parašykite atsiliepimą apie Gazas