Dabar populiaru
Sužinokite daugiau
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kelininkai: mes pasiruošę žiemai, o jūs?

Slidus kelias
15min.lt skaitytojo nuotr. / Slidus kelias
Šaltinis: 15min
0
A A

Kai kuriose Skandinavijos šalyse vairuotojams jau teko prisiminti automobilio valdymo žiemos sąlygomis ypatumus, tą patį netrukus teks padaryti ir lietuvaičiams. Tas „netrukus“ visada yra sunkiai nuspėjamas. Tačiau kelininkai žada, kad artėjančiam sudėtingajam vairavimo sezonui jie visiškai pasirengę, ir nepritrūks nei technikos, nei pastangų.

Anot Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovybės, kelininkai organizavo valstybinės reikšmės kelių priežiūrą žiemą, atsižvelgdami į šiųmetį kelių priežiūros finansavimą.

Valstybinės reikšmės keliai – magistraliniai, krašto ir rajoniniai – bus prižiūrimi skirtingu lygiu. Pirmiausia bus valomos bei barstomos pagrindinės šalies magistralės, taip pat krašto bei rajoniniai keliai, kuriuose yra didžiausias eismo intensyvumas. Praktika įrodė, kad būtent tokia kelių priežiūros tvarka padeda užtikrinti didesnį transporto pralaidumą ir eismo saugumą.

Kita vertus, kelias nenuvalomas ir nepabarstomas akimirksniu, tam reikia laiko: magistraliniams keliams – 3 valandų, krašto keliams – 4 valandų. Ir dar. Dauguma rajoninių kelių nebarstomi, o valomi tik nuvalius pagrindinius kelius. Jeigu pūga stipri ir trunka ilgai, rajoniniai keliai kurį laiką gali būti nevalomi. Jie visiškai nuvalomi maždaug per 2 dienas pasibaigus pūgai.

Suprantama, kelių priežiūra žiemą nėra pigi: vienas didelis automobilinis barstytuvas (gabenantis 8-9 tonos druskos) per 2 valandas vienu reisu nuvalo ir pabarsto apie 30 km kelio. Vieno tokio reiso kaina – iki 3000 litų. Vieną kartą pabarstyti visus magistralinius, krašto ir rajoninių kelių pavojingus ruožus kainuoja apie 1 mln. Lt.

Be to, ateina metas, kai senus susidėvėjusius mechanizmus būtina pakeisti naujais. Pavyzdžiui, šiemet dėl šios priežasties valstybės įmonės turėjo nusipirkti 9 traktorinius valytuvus, 23 automobilinius valytuvus-barstytuvus bei 5 pakabinamus rotorinius sniego valytuvus.

Per žiemą išberiama 80–85 tūkst. tonų druskos. Šiuo metu sandėliuose yra apie 40 tūkst. tonų, t.y. (sukaupta atsargų maždaug 8 darbo savaitėms). Žiemai paruošti 54 druskos ir 36 smėlio-druskos sandėliai.

Dera darsyk prisiminti: kad ir kokia operatyvi būtų kelių priežiūra, kad ir kiek daug technikos dirbtų keliuose, sningant ir pustant eismo sąlygos vis vien bus prastos – gamta už žmogų stipresnė. Tad vairuotojai turėtų pasistengti, kad jų transporto priemonė būtų tinkamai parengta žiemai.

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Temos: 1 Plikledis
Parašykite atsiliepimą apie Gazas