Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 balandžio 22d. 17:12

Kelininkai ruošia neeilinį išbandymą – remontuos vieną pagrindinių eismo arterijų Kauno centre

Kauno pilies žiedinė sankryža
Kauno miesto savivaldybės nuotr. / Kauno pilies žiedinė sankryža

Pastaraisiais metais Kaune intensyviai tvarkytos gatvės pareikalavo nemažai kantrybės iš vairuotojų bei kitų eismo dalyvių, tačiau šią vasarą laukiantis išbandymas veikiausiai neturės sau lygių – dėl remonto darbų planuojama 3 mėnesiams uždaryti eismą pagrindine arterija greta Senamiesčio: numatyta kapitaliai atnaujinti Kauno pilies žiedą ir jo prieigas bei suremontuoti P.Vileišio tiltą.

Kaip pranešimu spaudai informuoja Kauno miesto savivaldybė, darbai prasidės gegužės viduryje ir tęsis iki rugsėjo 1-osios.

Artėjantys itin didelio masto darbai pareikalaus supratingumo ne tik iš vairuotojų, bet ir viešojo transporto keleivių. Be to, teks pasitelkti ir navigacinius gebėjimus, nes transporto eismas vadinamuoju Kauno pilies žiedu ir jo prieigomis bus visiškai uždarytas. Laukia laikini troleibusų ir autobusų maršrutų pokyčiai – jie drieksis aplink bei atitinkamai pailgės.

Vis dėlto, pokyčių sulaukęs intensyviausias miesto transporto mazgas taps saugesnis ir patogesnis visiems eismo dalyviams.

Remonto sulauks šalia Pilies žiedo esantis P.Vileišio tiltas
Remonto sulauks šalia Pilies žiedo esantis P.Vileišio tiltas

„Vadinamoji Kauno pilies žiedinė sankryža tokių grandiozinių pokyčių nematė pastaruosius kelis dešimtmečius. Kadangi dėl atsiradusių deformacinių siūlų tvarkyti reikia ir P.Vileišio tiltą, viską daryti vienu metu – pats geriausias sprendimas.

Suprantame, kad dėl artėjančių pokyčių visų eismo dalyvių lauks daug nepatogumų. Tačiau darbų įkarštis planuojamas būtent vasarą, kai mieste gerokai sumažėja automobilių. Geresnio laiko tokiam milžiniškam projektui nebus – dabar arba nežinia kada. Kelininkų laukia karšta vasara ir neeilinės užduotys, tad visų kauniečių norime paprašyti kantrybės ir supratingumo“, – kalbėjo Kauno savivaldybės Miesto tvarkymo skyriaus vedėjas Aloyzas Pakalniškis.

Kauno miesto savivaldybės nuotr./Šv. Gertrūdos ir Gimnazijos gatvių sankryža
Kauno miesto savivaldybės nuotr./Šv. Gertrūdos ir Gimnazijos gatvių sankryža

Tvarkymo planas apims net keletą zonų: bus remontuojamos P.Vileišio tilto deformacines siūlės, atnaujinamos Kauno pilies žiedo, Šauklių bei Šv. Gertrūdos gatvių važiuojamosios dalys ir šaligatviai. Taip pat numatyta keisti kontaktinį troleibusų tinklą.

Prioritetas – viešajam transportui

Po atnaujinimo pagerės susisiekimas viešuoju transportu – suplanuota papildomą A juostą įrengti dar prieš įvažiuojant į sankryžą Šauklių gatve nuo Šv. Gertrūdos gatvės. Dėl to autobusams ir troleibusams nebereikės stovėti vienoje eilėje su automobiliais. Kauno pilies stotelė taps kur kas erdvesnė viešajam transportui ir keleiviams.

Taip pat bus padidintos saugumo salelės ties žiedine sankryža. Jų funkcija – užkirsti kelius pavojingam ir neleistinam transporto priemonių manevravimui žiedu.

„Viskas daroma dėl paprasto tikslo – iš pagrindų atnaujinti susidėvėjusią infrastruktūrą ir tuo pačiu padidinti saugumą ypač judrioje žiedinėje sankryžoje bei šalia jos tvarkomose gatvėse“, – teigė Kauno savivaldybės Transporto ir eismo organizavimo skyriaus vedėjas Martynas Matusevičius.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Pilies žiedas
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Pilies žiedas

Daugiau patogumų pėstiesiems

Vykdant kapitalinį remontą pajėgas apjungs bendrovės „Kauno vandenys“ ir „Kauno energija“ – pokyčių sulaukusioje teritorijoje bus atnaujinti šilumos bei nuotekų tinklai. „Kauno autobusai“ dėmesį skirs kontaktiniam tinklui atnaujinti, o „Kauno gatvių apšvietimas“ įrengs modernius LED šviestuvus.

Kur kas daugiau patogumų sulauks ir pėstieji – platės šaligatviai Šv. Gertrūdos gatvėje nuo Šauklių gatvės iki pat Laisvės alėjos.

„Išplatės šaligatvis vienoje kelio atkarpos pusėje nuo Šv. Gertrūdos ir Gimnazijos gatvių sankryžos iki pat Laisvės alėjos. Įgyvendinus pokyčius, pėsčiųjų eismas pasiskirstys tolygiai. Tai bus geras impulsas ir šiose gatvėse įsikūrusiems verslams“, – pridėjo A.Pakalniškis.

Permainų sulauks Šv. Gertrūdos ir Šauklių gatvių sankirta – pėsčiųjų perėja bus perkelta į saugumo salelę, taip sukuriant patogų susisiekimą ir neįgaliesiems bei dviratininkams. Iki šiol šiems eismo dalyviams kliūtimi tapdavo prieš pat perėją įrengti laiptai.

Be to, naujovės numatytos ir Šv. Gertrūdos bei Gimnazijos gatvių sankryžoje: nusukimas į dešinę, Karaliaus Mindaugo prospekto link, bus susiaurintas nuo dviejų iki vienos eismo juostos, įrengiant nereguliuojamą pėsčiųjų perėją. Tiek vienu, tiek kitu atveju numatyti pokyčiai užtikrins ir didesnį transporto priemonių pralaidumą.

Kapitalinį remontą, kurio vertė sieks apie 3 mln. eurų, atliks konkursą laimėjusi akcinė bendrovė „Kauno tiltai“.

Tiek P.Vileišio tiltu, tiek žiedinėje sankryžoje bei jos prieigose transporto eismą planuojama uždaryti nuo gegužės 17 dienos iki vasaros pabaigos.

Artimiausiu metu gyventojai bus papildomai informuoti apie laikiną eismo organizavimo tvarką, schemas ir viešojo transporto maršrutų pokyčius.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Komentarai: 3

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Metas rinktis

Mėgaukis šiandien

Talentingi vaikai

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas