Dabar populiaru
Publikuota: 2018 rugpjūčio 27d. 12:35 , atnaujinta: 2018 rugpjūčio 27d. 15:10

Kelių direkcija įtaria, kad aikštelė šalia Kauno „Megos“ įrengta neteisėtai

Spūstys ties Kleboniškio tiltų
Aliaus Koroliovo/15min nuotr. / Prekybos centras „Mega“

„Senukų prekybos centro“ akcininkų Rakauskų šeimos netiesiogiai valdomam Kauno prekybos centrui „Mega“ per teismus bandant stabdyti Islandijos plento rekonstrukcijos projektą, Lietuvos automobilių kelių direkcija bando aiškintis, kas įrengė automobilių stovėjimo aikštelę šalia magistralinio kelio Vilnius–Kaunas–Klaipėda, greta „Megos“. Kelių direkcijos laikinasis vadovas sako, jog aikštelė yra neteisėta, nes automobilių vietos įrengtos valstybinio kelio žemėje.

Vitalijus Andrejevas BNS patvirtino, kad direkcija dėl to kreipėsi į Valstybinę statybos inspekciją ir Nacionalinę žemės tarnybą.

„Kadangi nustatyta, jog vyko aikštelės praplėtimas valstybinės žemės sąskaita, kreipėmės į institucijas, kad nustatytų aplinkybes ir kas tai padarė. Aikštelė yra valstybinės reikšmės kelio juostoje, o juo gali disponuoti tik Kelių direkcija, kiti jokios veiklos negali vykdyti“, – BNS sakė V.Andrejevas.

LAKD iliustr./Vitalijus Andrejevas
LAKD iliustr./Vitalijus Andrejevas

Pasak jo, planuojant kelio Vilnius–Klaipėda atkarpos – Islandijos plento – rekonstrukciją Kaune, projektuotojai rado statinių, įrengtų kelio juostoje.

„Toje vietoje planuojami darbai ir projektuotojai vykdo tyrinėjimus, fiksuoja esamą padėtį. Jie nustatė, kad toje vietoje yra nesudėtingų statinių apraiškų – tarp Šilainių viaduko ir Sargėnų sankryžos, „Megos“ pusėje. Yra automobilių, autobusų sustojimo aikštelės, įrengta danga“, – vardijo V.Andrejevas.

Anot jo, anksčiau kelią valdė valstybės įmonė „Automagistralė“, todėl po kelių įmonių pertvarkos pradėjus inventorizuoti turtą, pastebėta neatitikimų.

„Mes tik praėjusiais metais perėmėme turtą, jį inventorizuojame. Anksčiau viską valdė regioninės kelių įmonės, šiuo atveju – „Automagistralė“, – teigė jis.

Automobilių stovėjimo vietos įrengtos prekybos centro pusėje, tačiau V.Andrejevas teigė negalintis pasakyti, kad jos priklauso centro valdytojams.

„Mes nežinome, kas tai padarė, ar tai „Megos“ atstovai. Kreipėmės į institucijas, kad nustatytų. Tai galbūt visiškai ne šis vystytojas, o kas nors kitas. Kai bus nustatyta, tuomet mes pateiksime pretenzijas. Po objekto (prekybos centro plėtros – BNS) aktyvūs darbai buvo vykdomi toje kelio juostoje. Klausimas, kada, kokia dalis įrengta – dėl to kreipėmės“, – sakė jis.

NŽT: nėra duomenų, kad leista įrengti aikštelę valstybinėje žemėje

Nacionalinė žemės tarnyba (NŽT) dėl galimo pažeidimo planuoja pradėti patikrinimą, BNS sakė įstaigos Viešųjų ryšių skyriaus vedėjas Ruslanas Golubovas.

„Tarnyba šiandien gavo direkcijos raštą dėl galimai neteisėtai naudojamo sklypo. Siekdami išsiaiškinti visas rašte nurodytas aplinkybes, tarnybos specialistai atliks valstybinę žemės naudojimo kontrolę“, – BNS teigė jis.

Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Ruslanas Golubovas
Irmanto Gelūno / 15min nuotr./Ruslanas Golubovas

Pasak R.Golubovo, 2011 metais tarnybos Kauno skyrius derino sklypo, kuriame yra prekybos centras, detalųjį planą.

„Tačiau buvo derinami sprendiniai tik sklypo ribose, ir tai visiškai nesusiję su aikštelės įrengimu valstybinėje žemėje. Duomenų, kad tarnybos Kauno miesto skyrius būtų išdavęs sutikimą valstybinėje žemėje įrengti aikštelę archyviniuose dokumentuose nėra“, - teigė jis.

„Mega“ tikisi taikiai susitarti

„Megos“ valdytojos „Baltic shopping centers“ vadovas Zenonas Meškauskas tvirtino nieko apie Kelių direkcijos pretenzijas nežinantis.

„Mes visus sprendinius derinome su savivaldybe ir valstybinėmis institucijomis. Nemačiau to kreipimosi ir nieko nežinau. Ir mūsų niekas nekaltina tuo, tai reiškia, suderinimai buvo. Nežinau, apie ką kalbate. Kai gausiu oficialius raštus, atsakysiu“, – po susitikimo su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu pirmadienį žurnalistams sakė jis. Susitikime aptartos Islandijos plento rekonstrukcijos problemos.

Z.Meškausko teigimu, bendrovė sutinka, kad visuomenės poreikiams – Islandijos plento rekonstrukcijai – būtų paimta dalis jos valdomos teritorijos.

„Dabar, jeigu reikia visuomenės poreikiams, tai mes tikrai nesipriešinsime. Ne kartą esame pasidalinę su valstybe dalimi savo turimų žemių“, – sakė jis.

„Baltic shopping centers“ neseniai kreipėsi į teismą dėl Kelių direkcijos planuojamo rekonstruoti Islandijos plento. Ji prašo pripažinti neteisėtais direkcijos parengtus rekonstrukcijos projektinius pasiūlymus. „Baltic shopping centers“ teigimu, projekte Vytėnų sankryžą numatoma pertvarkyti taip, kad patekimas į prekybos centrą taptų sudėtingas.

Anot Z.Meškausko, ginčą dar galima išspręsti taikiai.

„Įmanoma. (...) Matote, direkcija nedalyvavo pačios organizuotame viešame svarstyme ir mes laiku nesugebėjome užduoti klausimų, kurie mums kyla. Žinau, kad mes galime susitarti“, – sakė Z.Meškauskas.

Kelių direkcija tvirtina, kad maždaug 100 mln. eurų vertės Islandijos plento rekonstrukcija Kaune eismo nepablogins.

Islandijos plento rekonstrukcijos planas nebus keičiamas

Lietuvos automobilių kelių direkcijos suplanuotos magistralinio kelio Vilnius–Klaipėda atkarpos Kaune – Islandijos plento – rekonstrukcijos planas nebus keičiamas, kaip to nori patogesnio privažiavimo siekiantis Kauno prekybos centras „Mega“, sako laikinasis direkcijos vadovas.

V.Andrejevas pirmadienį pranešė, kad direkcija atmetė verslininkų pasiūlytą taikos sutartį. Jis tikisi, kad „Megos“ valdytoja atsiims ieškinį, kuriuo siekia sustabdyti plento rekonstrukcijos darbus.

„Direkcija nesutiko su taikos sutarties pasirašymu, tačiau sutinka pateikti tam tikras deklaracijas, kaip toliau bus plėtojamas šis mazgas iki Sargėnų. Mes nuo visuomenės nieko neslepiame, norime, kad visuomenė patektų ir pas save į namus ir į tą patį prekybos centrą, neiškiriant nė vieno objekto. Tą mes padarysime, o tada „Megos“ atstovai spręs ieškinio atsiėmimo iš teismo klausimą“, – po susitikimo su „Megos“ valdytojos „Baltic shopping centers“ atstovais pas Seimo pirmininką Viktorą Prenckietį pirmadienį žurnalistams sakė V.Andrejevas.

Pasak jo, direkcijos žiniomis, teismas įmonės ieškinio dar nėra priėmęs, svarsto, ar pradėti bylos nagrinėjimą.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Eismas prie pramogų centro „Mega“
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Eismas prie pramogų centro „Mega“

„Senukų prekybos centro“ akcininkų Rakauskų šeimos netiesiogiai valdoma bendrovė „Baltic shopping centers“ siekia, kad teismas pripažintų neteisėtais direkcijos parengtus rekonstrukcijos projektinius pasiūlymus. Įmonės teigimu, projekte Vytėnų sankryžą numatoma pertvarkyti taip, kad patekimas į prekybos centrą taptų sudėtingas.

Bendrovė nori, kad autpomobiliai galėtų tiesiogiai patekti prie „Megos“ iš rekonstruojamo plento tranzitinės dalies – vairuotojai iš greitųjų juostų, kirsdami kitas keturias juostas, nusuktų į Vytėnų–Šilainių sankryžą – link „Megos“. Kelių direkcija tokiam scenarijui nepritaria.

„Tai prieštarauja ir logikai, ir eismo saugumui, ir kelių techniniam reglamentui“, – sakė V.Andrejevas

Kelių direkcijos vadovas pranešė, kad greitosios juostos nuo kitų bus atskirtos ne ištisinėmis linijomis, o specialiais atitvarais.

„Turime situacijas ir Vilniuje, kur daug juostų, o dėl to pralaidumas nė kiek nepadidėja,“ – pabrėžė V.Andrejevas.

Įgyvendinant projektą, magistralinio kelio ruožą nuo Biruliškių iki „Megos“ sankryžos numatoma rekonstruoti į aštuonių eismo juostų kelią. Be to, bus pastatytas naujas 2 eismo juostų tiltas šalia šiaurinio Kleboniškio tilto, vietoj 1964 metais statyto Kleboniškio tilto bus statomas 4 eismo juostų tiltas tranzitiniam eismui, o 1981 metais statytas pietinis 2 eismo juostų tiltas, kuriuo dabar vyksta eismas iš Klaipėdos į Vilnių, bus remontuojamas.

Preliminari 5 metų trukmės projekto vertė siekia 100 mln. eurų, iš jų beveik 60 mln. eurų būtų skiriama tiltų statybai.

2016 metų rudenį „Megos“ valdytoja atidarė naują 800 vietų daugiaaukštę automobilių stovėjimo aikštelę. Tuomet atnaujintos ir antžeminės automobilių stovėjimo aikštelės, o iš viso prie centro yra 2,2 tūkst. vietų automobiliams.

BNS
Naujienų agentūros BNS informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo draudžiama.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Aktualu

Streikuojantys Klaipėdos mokytojai išeis į gatves: „Tai gaisras, kurį gesinti reikia tuoj pat“

Vardai

15min studijoje – iš ekstremalios kelionės grįžę L.Pobedonoscevas ir A.Bružas

Aktualu

Justinas Mickus: Tikra Europos armija? Verčiau pakalbėkime apie tikrąją PESCO naudą

Verslas

Seimas pritarė naujovėms: individualiai veiklai – mažesni mokesčiai, o „Sodrai“ – įrankis prieš sukčius

Vardai

Eimunto Nekrošiaus netektis: „Mirė visa lietuviška teatro epocha. Kurti toliau bus labai sunku“

Kultūra

O koks tu, kai nevaidini? Saulius Čiučelis

Kultūra

Mirė režisierius Eimuntas Nekrošius: artimųjų pageidavimu laidotuvės bus privačios

15min iš Belgrado Sportas

Serbų mačas su lietuviais Belgrade – vertas milijono

Aktualu

Garsus fotografas drėbtelėjo: niekas nepasikeis, kol asocialams leidžiama daugintis

Mokslas.IT

Pasaulyje sutriko „Facebook“ ir „Instagram“ veikla

Gazas

Ar automobilis gali degalams naudoti vandenį?

Aktualu

Dailininkės A.Každailytės artimieji neiškovojo žiauresnės bausmės jos žudikui

Gyvenimas

15min studijoje – pokalbis su neurologe apie migrenos simptomus ir pasekmes

Aktualu

Visiškai girtas BMW vairuotojas Kaune sukėlė kraupią avariją

Verslas

Seimas po svarstymo pritarė vaiko pinigų didinimui iki 50 eurų

Vardai

R.Mačiulytės skriaudėjo nepasigailėjo ir apeliacinis teismas: nelaisvės terminas prailgintas

Aktualu

50 metų vienoje įmonėje išdirbęs ir net paminklą jai pastatęs kaunietis: „Niekad neėmiau biuletenio“

Sportas

Vilniaus „Žalgiris“ duris parodė penkiems legionieriams

Aktualu

Surinkti parašai Jurgitos Petrauskienės interpeliacijai, pasirašė ir Naglis Puteikis

„myPOS“ tavęs klausia: kokiose vietose dažniausiai neturi galimybės atsiskaityti kortele?

Naujienos

Maistas

2 nesudėtingi vištienos patiekalai: maltinukai su morkomis ir marinuotos blauzdelės

Verslas

Konkurencijos taryba įspėjo eterinių aliejų reklamuotojus

Aktualu

Paulius Gritėnas: Paskutinis didis respublikonas

Aktualu

„MG Baltic“ advokatas: R.Kurlianskio E.Masiuliui perduoti pinigai – ne koncerno

Kultūra

Vilniaus savivaldybė „padariusi nedidelius pakeitimus“ žada atnaujinti Reformatų parką

Verslas

Nuo darbo „McDonald's“ iki verslo: emigrantas bandys „numušti“ prekių ir paslaugų kainas

Sportas

Italijos klubas vilioja pas save Marių Stankevičių

Maistas

auGalingas pirmadienis: kiniški baklažanai ir ypatingi blynai

Gazas

„Benzino rojus“: kur pasaulyje pigiausi degalai?

Konkursas Gyvenimas

Konkurso „Mano kiemas“ dalyviai Navickai: seniausiems augalams – per 60 metų

Laisvalaikis

Naudingiausi būreliai vaikui? Ekspertų nuomonė

Vardai

Atlikėjos Laisvos sūnaus krikštatėviais tapo jos brolis dvynys su drauge

Deuce

„U.S. Open“ faktai: žvaigždžių sugrįžimas, R.Berankio varžovas ir pinigai

Verslas

Liepą didžiausi atlyginimai buvo kuklūs – daugiau nei 5000 eurų mokėjo 31 bendrovė

Aktualu

Bejėgystė Kupiškio ligoninėje: pasiūlė pačiam kviestis greitąją ir važiuoti į Panevėžį

Pasaulis kišenėje

Kodėl „Ryanair“ pakeitė savo rankinio bagažo politiką

Aktualu

Saksonijoje po vokiečio mirtimi pasibaigusio konflikto ultradešinieji rengia protestus

Kultūra

Želdynų apsaugos komisija: Reformatų parke vartai ir tvoros nerekomenduojamos

Aktualu

Raimondas Kurlianskis „MG Baltic“ bylą nagrinėjančiam teismui: „Pinigai nebuvo dėžutėje“

Pasaulis kišenėje

Fotosesijos dvaruose – už pinigus

Vardai

Ypatingos

07:48
07:40

Gera keliauti kartu

Sveikata

Būk nesustabdoma

Parašykite atsiliepimą apie Gazas