Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota 2022 06 13, 07:04

Kelių eismo taisyklių naujovės: ar neįgalieji gali važiuoti bet kuria A+ juosta?

Prieš birželio 1 d., kai buvo įteisintos Kelių eismo taisyklių (KET) naujovės, Susisiekimo ministerija pranešimu spaudai paaiškino, kuo skirsis naujosios A ir A+ juostos. A juosta gali važiuoti tik viešasis transportas. O nusakyti, kas gali važiuoti A+ juosta, vienu sakiniu nepavyktų, čia jau daug niuansų.
A juosta Ukmergės gatvėje, Vilniuje
A juosta Ukmergės gatvėje, Vilniuje / Žygimanto Gedvilos / BNS nuotr.

Dviejų tipų A juostos

Birželio 1 d. pranešime buvo teigiama, kad miestų gatvėse galės atsirasti maršrutiniam transportui skirtos dviejų tipų eismo juostos, žymimos raide „A“ arba simboliu „A+“.

Gatve, pažymėta kelio ženklu „Eismo juosta maršrutiniam transportui“ ir raide „A“, galės važiuoti tik maršrutinis transportas, o „A+“ – papildomai ir dviračiai, mopedai, lengvieji keturračiai, neįgaliųjų automobiliai.

Be to, savivaldybių sprendimu atitinkamai (papildomai) paženklinta „A+“ eismo juosta galės važiuoti taksi, automobiliai, kuriuose – keturi ir daugiau eismo dalyvių, elektromobiliai ir motociklai.

Neįgaliesiems yra papildomų sąlygų

Tačiau neįgaliesiems yra papildomų sąlygų. Ministerijos tinklapyje nurodoma daugiau aplinkybių, kurioms esant A+ juosta gali važiuoti neįgalieji:

Simboliu A+, kuriomis, be maršrutinio transporto, gali važiuoti dviračiai, mopedai ir lengvieji keturračiai, automobiliai, pažymėti skiriamuoju ženklu „Neįgalusis“ arba neįgalių asmenų automobilių statymo kortele (kuriuose važiuoja neįgalieji į (iš) švietimo įstaigą (-os) ar į (iš) neįgaliųjų dienos užimtumo centrą (-o) (jeigu važiavimo maršrutas suderintas su kelio savininku).

Kreipėmės į ministeriją ir Vilniaus savivaldybę dar kartą, kad paaiškintų, ką turi daryti neįgalieji, norintys automobiliu važiuoti A+ juostomis – ką ir su kuo jie turi derinti.

Ministerijos paaiškinimas

Pagal Kelių eismo taisyklių (KET) pakeitimus, savivaldybės – kelių ir (arba) gatvių savininkai miestuose – turėtų nusimatyti tvarkas, kokiu būdu jos derins važiavimo maršrutus ir išdavinės leidimus važiuoti simboliu A+ pažymėtomis eismo juostomis, – taip ministerija papildė aukščiau skelbtą informaciją.

Kur kreiptis?

Bet paprastam žmogui vis tiek neaišku – o kur kreiptis, kur gauti leidimą? Juk nuo birželio 1 d. jau praėjo daugiau nei savaitė, tvarka turėtų būti nusistovėjusi.

Vilniaus savivaldybės Eismo organizavimo skyriaus vedėjas Rimantas Baravykas primena, kad sostinėje pagal numatytą programą bus įrengta apie 30 km A+ juostų, tai sudarys apie 50 ruožų įvairiose miesto vietose.

„Juosta A+ neįgaliųjų transportas galės keliauti į dienos centrus. Tam, norintysis gauti metinį leidimą, turės kreiptis į savivaldybės administraciją, pateikti prašymą, sutartį su dienos centru ir transporto priemonės duomenis“, – sako R.Baravykas.

Pasak specialisto, artimiausią savaitę planuojama, kad bus patvirtinta savivaldybės administracijos tvarka šiems leidimams gauti. Su ja bus galima susipažinti savivaldybės svetainėje.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas