Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kelių policija nuo ketvirtadienio skelbia pėsčiųjų, dviratininkų ir vadeliotojų medžioklę

Kelių policijos valdybos viršininkas A.Tarasevičius pabrėžė, jog avarines situacijas neretai sukelia ir patys pėstieji.
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Nedrausmingi pėstieji
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Nors sutemus eismo intensyvumas sumažėja, tačiau atsiranda kitas pavojus – likti nepastebėtam. Todėl pėstiesiems, dviratininkams, vadeliotojams, keliaujantiems tamsoje, svarbu laikytis Kelių eismo taisyklių ir būti matomiems, primena sostinės pareigūnai.

Vilniaus apskrityje policijos pareigūnai rugsėjo 22–25 d. kontroliuos, ar pėstieji, dviračių vairuotojai, vadeliotojai tamsiuoju paros metu vykdo Kelių eismo taisyklių nuostatas. Ruduo – vienas iš pavojingiausių laikotarpių eismo dalyviams. Pasikeitus eismo sąlygoms (anksčiau temsta, dėl lietaus ir rūko keliuose blogas matomumas), pagausėja eismo įvykių, kuriuose nukenčia pėstieji, dviratininkai, vadeliotojai.

Primename, kad Kelių eismo taisyklės ne rekomenduoja, bet reikalauja laikytis nustatytų normų, todėl įspėjame pėsčiuosius segėti atšvaitus, dėvėti liemenes arba drabužius su šviesą atspindinčiais elementais. Tėvus ar juos atstojančius asmenis prašome pasirūpinti nepilnamečiais vaikais, privalančiais turėti ir segėti atšvaitus ar dėvėti drabužius su šviesą atspindinčiais elementais.

Rūpinkimės vyresnio amžiaus artimaisiais, kad jie segėtų atšvaitus.

Dviratininkams primename, kad Kelių eismo taisyklių 64 punkte nustatyta, kad dviračio gale turi būti raudonas šviesos atšvaitas, iš abiejų šonų – oranžiniai šviesos atšvaitai arba kiti šviesą atspindintys elementai, pritvirtinti prie ratų stipinų. Važiuojant keliu tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, dviračio priekyje turi degti baltos šviesos žibintas, o dviračio gale – raudonos šviesos žibintas, dviračio vairuotojas privalo dėvėti šviesą atspindinčią liemenę arba būti prie drabužių kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje prisisegęs šviesą atspindinčius elementus.

Vadeliotojams primename, kad Kelių eismo taisyklių 74 punkte nustatyta, kad vadeliojamų vežimo ar rogių priekyje turi būti balti, iš šonų – oranžiniai, gale – raudoni šviesos atšvaitai, pritvirtinti gerai matomose vietose ir pažymintys kraštinius vežimo ar rogių gabaritus. 75 punktas: Vadeliojant, varant gyvulius ar paukščius keliais tamsiuoju paros metu arba esant blogam matomumui, būtini žibintai, kurie turi degti kairėje vežimo, rogių ar gyvulių pusėje: priekyje – baltos, o gale – raudonos šviesos žibintas. Tamsiuoju paros metu ar esant blogam matomumui vadeliotojas, gyvulių ar paukščių varovas ir raitelis privalo dėvėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais.

Komentarai
Parašykite atsiliepimą apie Gazas