Dabar populiaru
Publikuota: 2018 gegužės 22d. 11:35

Keturratininkų dovana neįgaliesiems – iškyla gamtoje su turizmo ir bekelės prieskoniais

Renginio akimirka
Manto Beinoro nuotr. / Renginio akimirka

Praėjusį šeštadienį jau nuo ankstyvo ryto „Bekelės vilkai” dūzgė kaip bitės, ruošdami stovyklavietę Kauno Marių regioniniame parke, nuostabioje gamtos apsuptyje, kad vos tik pradėjus rinktis pirmiesiems keturračių riteriams ir jų keleiviams, jau garuotų šiltas kavos puodelis ir nuo kaitrios saulės ar netikėto lietaus saugotų palapinės.

Šios gražios idėjos – keturratininkų ir neįgaliųjų renginio „Ant 4 ratų“ autoriumi tapo Darius Čirvinskas-Faziukas. Vyras prieš kurį laiką pats aktyviai dalyvavo keturračių varžybose bei renginiuose, tačiau nelaimingas atsitikimas trasoje pasodino jį į neįgaliojo vežimėlį.

Tačiau aktyvus ir užsispyręs kaunietis rankų nenuleido – ėmė aktyviai dalyvauti Kauno neįgaliųjų rekreacijos ir sporto klubo veikloje ir taip pat nenutolo nuo keturračių bendruomenės.

Manto Beinoro nuotr./Darius Čirvinskas
Manto Beinoro nuotr./Darius Čirvinskas

„Pirmais metais, kai sulūžau, kilo mintis padaryti neįgaliųjų sąskrydį kartu su keturratininkais ir kartu pasivažinėti keturračiais. Šis mūsų renginys dabar vyko jau trečią kartą. Neįgalieji juk dažniausiai sėdi užsidarę butuose ir niekur neišeina, o dabar aplankėme tokius objektus kaip Kadagių slėnis, šimtametis ąžuolas ir daugelį kitų.

Visą renginio bazę – nuo tualeto pastatymo iki kavos aparato įrengė „Bekelės vilkai“ su „Motorider.lt“ kolektyvu. Prie šios gražios akcijos prisijungė ir kitų klubų nariai – „ATV Fanai“, „Griausmo“ atstovai. Prieš renginį tiek vairuotojams, tiek neįgaliesiems pravedėme instruktažą, kaip laikytis, kaip važiuoti, parodėme sutartinius ženklus. Tai buvo puikus renginys su beprotiškai gera atmosfera. Neįgaliesiems tai ypatinga pramoga, tikra šventė. Džiugu, kad keturratininkų bendruomenė yra tokia socialiai atsakinga“, – sakė Darius Čirvinskas.

Manto Beinoro nuotr./Renginio akimirka
Manto Beinoro nuotr./Renginio akimirka

Keturratininkams ir neįgaliesiems buvo paruoštas maždaug 60 kilometrų maršrutas. Jis su sustojimais buvo įveiktas per maždaug tris su puse valandos. Beje, šiemet neįgalieji išreiškė norą patirti tikrą važiavimo bekelėje jausmą, kadangi ankstesni renginiai ekipažus dažniausiai vesdavo žvyrkeliais ir miško keliukais.

Surasti tikrą bekelės ruožą užduotis buvo patikėta „Bekelės vilkų“ klubo sielai ir bekelės turų organizatoriui Remigijui Gančieriui.

Manto Beinoro nuotr./Remigijus Gančierius (kairėje)
Manto Beinoro nuotr./Remigijus Gančierius (kairėje)

„Mums, keturratininkams yra didelė atsakomybė vežti neįgalųjį, todėl jų noras važiuoti į tikrą bekelę mums pasirodė gana ekstremalus. Tačiau atsižvelgėme į jų lūkesčius ir į maršrutą įtraukėme šlapią kvartalinę, kuri žiemą, vasarą yra sunkiai pravažiuojama. Tenka ir „gerves“ naudoti. Tai va tokią atkarpą ir padarėme. Mačiau neįgaliųjų šypsenas, emocijas, purvu aptaškytus veidus.

Maršrutas buvo atsargus, bet labai įvairus, tačiau tikrai turėjome stiprią bekelę. Pusantros valandos krapštėmės tris šimtus metrų. Neįgalieji tuo ir buvo labiausiai patenkinti. Tai buvo renginio vinis. Aš irgi vežiau vieną neįgalųjį, tai jis man padėjo vynioti „gervę“, laikydavo mygtuką kol ar brisdavau per purvą ją užkabinti.

Taip pat lankėme ir įvairius žymius objektus. Bene labiausiai rūpėjo neįgaliesiems parodyti gana paslėptą lankytiną objektą – Karčiupio ąžuolą. Tai labai didelis ąžuolas, kurio kamieno apimtis siekia šešis metrus. Tačiau iki jo jokie automobiliais pravažiuojami keliai neveda, nors ženklai yra. Su keturračiais ten privažiuoti galėjome. Buvo labai įspūdinga“, – sakė Remigijus Gančierius.

Manto Beinoro nuotr./Renginio akimirka
Manto Beinoro nuotr./Renginio akimirka

Renginyje iš viso dalyvavo 12 neįgaliųjų ir 15 keturratininkų. Neįgalieji po kelionės sulaukė ir dovanų, kurios atiteko linksmiausiems, labiausiai išsipurvinusiems ar kitaip pasižymėjusiems renginio dalyviams. Taip pat visiems įteiktos ir šviesą atspindinčios liemenės.

„Labai dėkoju visiems renginio organizatoriams. Patyriau džiaugsmą kaip vaikystėje, tad prašau manęs niekada nepamiršti“, – emocijomis dalinosi ant keturračio sėdusi Angelė.

„Buvo gamtos, vandens, pelkių, nevisai pelkių, Karčiupio miško ąžuolas. Buvo viskas taip, kaip ir turi būti geram renginy. O ir sriuba tobula“, – kalbėjo Aušrinė.

Manto Beinoro nuotr./Renginio akimirka
Manto Beinoro nuotr./Renginio akimirka

Laisvydas, kuris keliavo pirmuoju keturračiu, taip pat džiaugiasi patirtu nuotykiu: „Puiki mankšta. Labai gražus gamtovaizdis, matėme kiškių ir stirnų“.

Pavykusiu renginiu džiaugėsi ir pats jo sumanytojas Darius Čirvinskas, išreiškęs padėką keturratininkų bendruomenei.

„Gyvenimą reikia semti saujomis, džiaugtis suteiktomis progomis, mėgautis tuo, kas nekasdieniška ar savomis jėgomis nepasiekiama. Visus patirtus įspūdžius ir džiugesį, spindintį renginio dalyvių akyse, sunku sudėti į sakinius, pastraipas. Dėl to dėkojame „Bekelės vilkams“ už nekasdienišką nuotykį, kuris džiugina mus jau trečius metus iš eilės. Kelionės didžiausias tikslas pasiektas, daug įspūdžių gamtoje, purvo vonios ir svarbiausia – saugumas. Nekantriai lauksime kito susitikimo“, – po renginio kalbėjo Darius Čirvinskas-Faziukas.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Sergu atsakingai

Sergu atsakingai
Sergu atsakingai

Esports namai

URBAN˙/

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas