Dabar populiaru
Publikuota: 2017 gegužės 12d. 14:13

Klaipėdos universiteto sukurtas pneumobilis skynė pergales Vengrijoje

Klaipėdos universiteto mokslininkų sukurtas pneumobilis puikiai pasirodė Vengrijoje.
Valentino Kartašovo nuotr. / Klaipėdos universiteto mokslininkų sukurtas pneumobilis puikiai pasirodė Vengrijoje.

Šią savaitę Vengrijoje, Egerio mieste, vyko jau dešimtą kartą organizuojamos tarptautinės, suslėgtu oru varomų transporto priemonių „Aventics Pneumobile“ varžybos.

Klaipėdos universiteto (KU) Jūros technologijų ir gamtos mokslų fakulteto komanda jau antrus metus iš eilės vieninteliai atstovavo Lietuvai.

KU komandos „Lithuanian Spirit“ sudėtis: Jūros tyrimų atviros prieigos centro mokslininkas dr. Pranas Mažeika, Laivo inžinerijos antro kurso studentas Edgaras Jefimovas ir Gamybos inžinerijos magistrantas Dmitrijus Serovas. KU mokslininkus lydėjo generalinio rėmėjo bendrovės „Techvitas“ atstovė Anastasija Trofimova. Pernai Klaipėdos universiteto komanda apdovanota specialiu prizu už dizainą ir techninius sprendimus, šiemet mokslininkai ant scenos lipo net 4 kartus.

Suslėgtu oru varomų transporto priemonių „Aventics Pneumobile“ varžybose dalyvavo 46 komandos iš 7 valstybių: Lietuvos, Latvijos, Estijos, Vengrijos, Lenkijos, Rumunijos ir Čekijos. Klaipėdos universiteto komanda po dviejų varžybų dienų užėmė net tris pirmąsias vietas ir vieną antrąją. Aukščiausiai įvertinti KU inžinieriai už „Išskirtinį dizainą“, „Projektų valdymą“ ir „Geriausią pakabą“. Antroji vieta teko už „Originalią konstrukciją“. Bendroje turnyrinėje lentelėje klaipėdiečiai slalomo rungtyje iš 46 komandų užėmė 9 vietą, „drago“ rungtyje – 16-ąją, toliausiai nuvažiuoto atstumo rungtyje – net 4-ą vietą.

Valentino Kartašovo nuotr./Klaipėdos universiteto inžinierių sukurtas pneumobilis
Valentino Kartašovo nuotr./Klaipėdos universiteto inžinierių sukurtas pneumobilis

„Manau, jog kiekvienam studentui, studijuojančiam inžineriją, mechaniką ar elektroniką, privalu tokiuose projektuose dalyvauti. Aš, kaip Laivo inžinerijos studentas, sužinojau daug naudingos informacijos apie pneumatiką, kurios veikiausiai mano specialybėje nebus“, – apie dalyvavimą ir suslėgtu oru varomo pneumobilio kūrimą pasakoja Laivo inžinerijos studentas Edgaras Jefimovas. Vaikinas neslėpė, jog tai, kad Klaipėdos universitetas vienintelis iš visos Lietuvos dalyvavo šiose varžybose, jaudino ir įpareigojo atiduoti visas jėgas.

Be to, Klaipėdos universiteto komandai „Lithuanian Spirit“ įteiktas specialus Egerio miesto mero prizas už „Išradingiausią dizainą“.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera
Parašykite atsiliepimą apie Gazas