Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 rugpjūčio 3d. 10:13

„Klevo lapai“ nustebę: kodėl ir kada, pažeidus taisykles, būtina perlaikyti egzaminą?

Pradedantysis vairuotojas
„Regitros“ nuotr. / Pradedantysis vairuotojas
Redakcija nuolat gauna pradedančiųjų vairuotojų, dar vadinamų „klevo lapais“, klausimų. Visi jie susiję su pažeidimais, kuriuos pradedantieji galimai padaro per 2 metų laikotarpį. Kai kurie, po minėtų dviejų metų atvykę į „Regitrą“ pasikeisti pažymėjimo, nustemba: dėl padaryto pažeidimo reikia perlaikyti egzaminą ir dar dviem metams tapti „klevo lapu“. Kodėl taip nutinka ir ar visuomet būtina perlaikyti egzaminą?

Temą siūlykite, klauskite gazas@15min.lt.

Štai naujausias skaitytojos Mildos laiškas:

„Karmėlavoje važiavau, užsikalbėjau su drauge ir netyčia viršijau greitį. O ten kamerų pristatyta. Tik 16 km/val. viršijau. Bauda labai nedidelė, bet bijau, kad reikės egzaminą laikyti iš naujo“, – rašo skaitytoja, turinti vienerių metų stažą.

Suprasti akimirksniu

  • Saugaus eismo automobilių keliais įstatyme numatyta, kad pradedantiesiems vairuotojams išduodamas 2 metus galiojantis pažymėjimas.
  • Į 10 metų galiojantį vairuotojo pažymėjimą, praėjus 2 metams, bus galima pakeisti, tačiau jeigu per tą laikotarpį buvo pažeisti kai kurie KET reikalavimai, būtina išklausyti papildomus kursus.
  • Policijos pareigūnai, siųsdami baudą, apie tai neinformuoja. Apie papildomus mokymus sužinosite tik VĮ „Regitra“, norėdami pasikeisti vairuotojo pažymėjimą į nuolatinį. O tada, jeigu bus praėję daugiau nei vieneri metai po pažeidimo, teks perlaikyti vairavimo egzaminą ir iš naujo 2 metus gyventi su laikinu pažymėjimu.

„Pradedantieji vairuotojai, kuriems buvo atimta teisė vairuoti trumpiau nei metams dėl tam tikrų Kelių eismo taisyklių (KET) pažeidimų, turi kreiptis į vairavimo mokyklą ir ten pabaigti papildomus mokymus. Tik tuomet jiems bus grąžinamas vairuotojo pažymėjimas.

Jei vis dėlto pradedantysis vairuotojas šių mokymų nebaigia per vienerius metus nuo pažeidimo padarymo dienos, tokiu atveju jam reikės iš naujo laikyti egzaminus „Regitroje“, – paaiškino įmonės „Regitra“ rinkodaros projektų vadovė Rūta Gudašiūtė.

Dėl smulkių pažeidimų „klevo lapams“ gresia dideli nemalonumai

Tačiau ir dėl „smulkių“ pažeidimų, kaip rašė skaitytoja, reikia baigti papildomus mokymus. Štai patys svarbiausi reikalavimai, kuriuos pažeidus, gresia papildomi kursai:

· vykdyti vairuotojų pareigas pėstiesiems;

· laikytis lenkimo taisyklių;

· vairuojant nesinaudoti mobiliojo ryšio priemonėmis;

· laikytis eismo reguliavimo signalų;

· KET nustatyta tvarka naudoti įspėjamuosius signalus;

· laikytis važiavimo per sankryžas tvarkos;

· vairuotojams naudoti saugos diržus, motociklininko šalmus;

· neviršyti nustatyto greičio;

· nevairuoti transporto priemonių neblaiviems.

Skaitytojos Mildos atveju susiklosto toks scenarijus. Ji turi per metus nuo pažeidimo, bet ne vėliau, nei reikės keisti pažymėjimą, baigti papildomus kursus. Dėl to, nes viršijo leistiną greitį. Jei to nepadarys, teks iš naujo laikyti egzaminą.

Papildomus vairuotojų kursus rengia vairavimo mokyklos, jie kainuoja apie 100 eurų. Į juos įeina bent 45 min. trukmės KET pažeidimo analizė, tokios pačios trukmės teorijos kursas apie KET naujoves ir pan., 90 min. psichologijos kursas bei 45 min. praktinis vairavimas. Po visų kursų reikia atlikti žinių patikrinimo testą.

Vairavusiems apsvaigus – papildomi mokymai ir pakartotiniai egzaminai

Jei pradedantiesiems arba kitiems vairuotojams dėl KET pažeidimų atimta teisė vairuoti metams ar ilgiau, tokiu atveju vairavimo mokykloje jiems reikės pabaigti ne tik papildomus mokymus, bet ir išlaikyti teorijos bei praktikos egzaminus „Regitroje“.

Na, o tiems vairuotojams, kurie sėdo už vairo neblaivūs ar apsvaigę, dar reikės gauti ir sveikatos žinių atestavimo pažymėjimą, kuris išduodamas pagal privalomojo mokymo apie alkoholio ir narkotikų žalą žmogaus sveikatai mokymo programą.

Taigi, priklausomai nuo pažeidimo tipo, tik įgyvendinus visus keliamus reikalavimus, asmeniui bus grąžinamas vairuotojo pažymėjimas. Tuo atveju, kai jo galiojamas yra pasibaigęs, reikės užsisakyti naują dokumentą.

Apie kiekvieną atvejį plačiau skaitykite „Regitros“ interneto svetainėje.

„Baigti papildomus kursus ir išlaikyti teorijos egzaminą žmogus gali dar nesibaigus apribojimų laikotarpiui. Primename, teigiamas teorijos egzamino rezultatas galioja iki bus išlaikytas praktikos egzaminas, bet ne ilgiau kaip 1 metus. O praktikos egzaminą galima laikyti tik tada, kai apribojimai yra pasibaigę. „Regitra“ visus duomenis apie galiojančius apribojimus Lietuvos vairuotojams gauna iš atitinkamų registrų“, – komentavo Rūta Gudašiūtė.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:37:23

OfiSPA – vieta dirbti ir nepavargti

Video

03:08
07:33
00:20

15min metų knygų rinkimai

Esports namai

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie Gazas