Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Kurios sankryžos Vilniuje avaringiausios?

Avarija Vilniuje, Kalvarijų g. ir Kareivių g. sankryžoje
Irmanto Gelūno / 15min nuotr. / Avarija Vilniuje, Kalvarijų g. ir Kareivių g. sankryžoje
Šaltinis: 15min
0
A A

Avarijos Vilniaus mieste sudaro apie 40 proc. visų draudimo bendrovės „ERGO Insurance“ registruojamų privalomojo vairuotojų civilinės atsakomybės draudimo žalų. Žalas administruojantys draudimo bendrovės ekspertai įvardino, kuriose Vilniaus sankryžose vairuotojai turėtų būti itin atidūs – net trys iš penkių avaringiausių sankryžų yra žiedinės, rašoma draudimo bendrovės pranešime spaudai.

Pasak Europos draudimo bendrovės „ERGO Insurance“ Transporto priemonių žalų administravimo skyriaus vadovo Nerijaus Giedraičio, daugiausia avarijų registruojama žiedinėse Gerosios Vilties ir Olandų gatvių sankryžose, žiede prie buvusio Pedagoginio universiteto, taip pat Ozo ir Gelvonų gatvių sankryžoje prie prekybos centro „Akropolis“ bei Kalvarijų ir Ozo g. sankryžoje prie buvusios Kuro aparatūros gamyklos. 

Žiedinėse sankryžose daugiausia eismo įvykių įvyksta automobiliams įvažiuojant ir išvažiuojant iš jų. „Vairuotojai įpratę į žiedinės sankryžos antrą juostą važiuoti rikiuodamiesi iš pirmos eismo juostos, o išvažiuodami iš antros juostos kerta į pirmąją. Tokiu būdu neretai iš savo eismo juostos išstumiami pagal Kelių eismo taisykles važiuojantys vairuotojai. Reikėtų nepamiršti, kad paprastai pirma žiedo juosta skirta norintiems iškart žiede sukti į dešinę“, – teigia N.Giedraitis.

Ozo ir Gelvonų gatvių bei Kalvarijų bei Ozo g. sankryžose dažniausiai susiduriama, kuomet vairuotojai sukdami į kairę nepraleidžia pagrindiniu keliu važiuojančio automobilio.

Šiemet avarijos metu vidutiniškai patiriama beveik 2,8 tūkst. litų žala

N.Giedraitis atkreipia dėmesį, jog avarijų vairuotojams išvengti nepavyksta dėl atidumo stokos, taip pat dėl Kelių eismo taisyklių primiršimo. „Dažniausiai sankryžose didelio greičio nespėjama pasiekti, todėl avarijų metu patiriama žala tik dėl turto – apgadinami automobilių buferiai, įlenkiamos įvairios kėbulo dalys, išdaužiami žibintai ir pan. Atrodytų, žala nedidelė, tačiau remontas pareikalauja daug lėšų – šiemet avarijos metu vidutiniškai patiriama beveik 2,8 tūkst. litų žala – 9 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai“, – teigia N.Giedraitis.

Šių metų sausio-spalio mėn. „ERGO Insurance“ Lietuvoje registravo daugiau kaip 9,6 tūkst. privalomojo vairuotojų civilinės atsakomybės draudimo žalų – 6 proc. daugiau nei tuo pačiu laikotarpiu pernai. Vairuotojų patirtoms žaloms atlyginti bendrovė išmokėjo ir rezervavo 26,8 mln. litų – 13  proc. daugiau, lyginant su pernai sausio – spalio mėnesiais. 

Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas