Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Lietuva tiek „Harley-Davidson“ motociklų nėra mačiusi

Baikerių šventės Klaipėdos senamiestyje akimirka
Algirdo Venskaus/Waska.lt nuotr. / „Harley-Davidson Super rally 2011 Lithuania“: Pirma diena
Šaltinis: 15min
0
Skaitysiu vėliau
A A

Faktas – tiek „Harley-Davidson“ motociklų Lietuva dar nematė. Į senajame Klaipėdos oro uoste savaitgalį šurmuliavusį „Harley-Davidson Super rally 2011“ renginį susirinko apie 5000 legendinius motociklus pasibalnojusių svečių.

Pirmas kartas Rytų Europoje

„Super rally“ renginys vyksta kiekvienais metais vis kitoje Europos valstybėje. Šiais metais jis pirmą kartą istorijoje vyko Rytų Europoje, Lietuvoje. Tai – Lietuvos „Harley-Davidson“ klubo, su prezidentu Silverijumi Baliūnu priešakyje, nuopelnas. Pasibaigus visam šurmuliui galime konstatuoti – lietuviai sugebėjo ne tik suorganizuoti renginį, jie pavertė jį vienu geriausiu renginių Europos „Harley-Davidson“ suvažiavimų istorijoje.

Vokietijos „Harley-Davidson“  klubo vadovai turės apie ką pagalvoti. Jie kitais metais perima „Super rally“ renginio estafetę iš lietuvių ir nežinia kokiais būdais jiems reikės renginį paversti geresniu. Beveik savaitę vykęs renginys vyko kaip iš natų. Pagrindinis renginio organizatorius, Lietuvos „Harley-Davidson“ klubo prezidentas Silverijus Baliūnas džiaugėsi, kad net oras nesugadino puikios baikerių šventės.

Algirdo Venskaus/Waska.lt nuotr./Baikerių aventės Klaipėdos senamiestyje akimirka
Algirdo Venskaus/Waska.lt nuotr./Baikerių šventės Klaipėdos senamiestyje akimirka

„Renginio dalyviai kaip susitarę žėrė vien komplimentus. Jiems viskas ir tiko, ir patiko. Dalyviai džiaugėsi ne tik pagrindine programa, koncertais, konkursais, bet ir maloniomis bei reikalingomis smulkmenomis, tokiomis kaip teritorijoje veikiantis servisas, informacinis centras su internetu. Čia jie ieškojo informacijos apie vertas aplankyti vietas Lietuvoje, užsisakinėjo bilietus į keltus ir bendravo su namuose likusiais šeimos nariais“ , – po renginio įspūdžiai su GAZAS.LT dalijosi S.Baliūnas.

Tačiau visus iki vieno atvykusius į renginį labiausiai nustebino juos pasitikę vartai. Tai – menininko Balio Tuskėno sukurta kompozicija. Silverijaus pasiteiravome, koks likimas laukia šios instaliacijos po renginio – juk įdėjus tiek darbo norėtųsi, kad vartai nebūtų išardyti ir išmesti lauk.

„Vartus sukūręs menininkas ir mes, organizatoriai, džiaugiamės, kad dalis šių vartų ateityje papuoš planuojamą įrengti motociklų muziejų Šiauliuose. Šie vartai – „Harley-Davidson“ istorijos Lietuvoje dalis. Gražu, kad ši istorijos dalis bus išsaugota. Man pačiam tokių gražių vartų neteko matyti nė viename iki šiol rengtame „Super rally“ renginyje“, – pasakojo Silverijus.

Tiesa, vartai – ne vienintelis lietuviškas produktas nustebinęs svečius. Ne mažesnio susižavėjimo sulaukė ir renginio metu koncertavusi lietuviška grupė „Žalvarinis“. Renginį kitais metais rengsiantys vokiečiai jau domėjosi, ar šis kolektyvas norėtų kitais metais savo melodingus kūrinius atlikti pas juos. Tik pavadinimas jiems sunkiai ištariamas. Gal atlikėjams verta jį išversti į anglų kalbą?

Atvyko ne tik pramogauti

Renginio dienomis „Harley-Davidson“ motociklų matėsi ne tik Klaipėdoje. Dauguma svečių dienas leido ne kiurksodami palapinėse ir laukdami vakarinių koncertų. Atsikėlę ryte, pasibalnoję savo „Harley“ jie vykdavo į trumpas keliones po Lietuvą. Kai kas aplankė Kuršių neriją, kiti rinkosi ilgesnę kelionę į sostinę. Organizatorių sudaryti pažintiniai maršrutai driekėsi pačiais įvairiausiais maršrutais į pačias gražiausias mūsų krašto vietas.

Nebent tik dangus pašykštėjo saulės. Renginio kulminacijos dieną, šeštadienį, atkeliavę švininiai debesys sumažino dalyvių apetitą alui. Jie veikiau ieškojo pastogės ir šilumos.

Lietuvos „Harley-Davidson“ klubo prezidentas Silverijus Baliūnas: „Suorganizavome puikų renginį. Svečių lūkesčius pateisinome su kaupu.“Kad jau prakalbome apie alų, organizatoriai išdavė, kad jo išgertos kelios didelės cisternos. Praėjus kelioms savaitėms po renginio jie pažadėjo pateikti įdomesnių skaičių – kiek tiksliai alaus išgerta, kiek kilogramų mėsos suvalgyta ir t.t.

Visas šias gėrybes dalyviams pristatė keli šimtai renginio metu dirbusių savanorių ir darbuotojų. Toks renginys – puiki proga užsidirbti vietos verslininkams ir gyventojams. Čia buvo pardavinėjami  įvairiausi siuvenyrai, gintariniai papuošalai ir panašūs dalykai. Taip pat savo kulinarinius gabumus demonstravo įvairiausi restoranėliai ir užkandinės. Bet kainos stebino ir lietuvius, ir užsieniečius. Kepsnys – 30 litų, dešrelė – 17. Tampa aišku, kodėl dauguma dalyvių pietauti vyko į netoliese esantį prekybos centrą.

Minorine gaida

 

Džiugu, kad viso renginio metu didesnių incidentų pavyko išvengti. Organizatoriai džiaugėsi, kad sugedusį elektros generatorių pavyko pakeisti operatyviai, dauguma pamestų mobiliųjų telefonų ir fotoaparatų atsidūrė radinių biure. Taigi – svečiai iš Lietuvos neišsiveš blogų emocijų.

Algirdo Venskaus/waska.lt nuotr./Renginio akimirka
Algirdo Venskaus/waska.lt nuotr./Renginio akimirka

Vienam „Super rally“ dalyviui nepasisekė smarkiau. Nuvykęs pasigrožėti Baltijos jūros pakrantėmis, jis savo „Harley-Davidson“ paliko stovėti nesaugomoje, prie gyvenamojo namo Melnragėje esančioje aikštelėje. Grįžęs jo nerado. Policijai pranešta, jie pradėjo tyrimą. Kas žino, gal jis bus surastas.

Liūdna žinia, kad šiomis dienomis policijos ataskaitose taip pat minimas „Harley-Davidson“ pavadinimas. Vokiečio vairuojamas motociklas Šiaulių rajone, ties Kužių gyvenviete tiesiog įsmigo į priešinga eismo juosta važiavusį mikroautobusą. Kaip baikeris atsidūrė metaliniais atitvarais ir žalia veja atskirtoje priešingoje eismo juostoje – nežinia.

„Harley-Davidson“ Lietuvoje

Lietuvoje įregistruoti 982 „Harley-Davidson“. Nuo 2006 metų užregistruoti 60 naujų šios markės motociklų. Geriausi šiems motociklams buvo 2008-ieji. Tuomet parduoti 18 nauji ir įregistruoti 206 naudoti amerikietiški „Harley-Davidson“  motociklai.

VIDEO: "Harley-Davidson Super rally 2011" Klaipėdoje

Komentarai
Temos Motociklas
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas