Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2015 vasario 19d. 21:59

Merginai keliauti aplink pasaulį motociklu – ne problema

Elspeth Beard
Elspeth Beard
Nuo laikų, kai pasaulis neturėjo interneto, mobiliųjų telefonų, GPS, tik elementarius žemėlapius (jeigu ir tuos pavykdavo gauti) iki nūdienos, kai apie herojus sužinome per žiniasklaidos priemones ar socialinius tinklus tą pačią minutę savo planšetėse. Tiesa, šiais laikais ir keliaujančiųjų apstu, belieka sugaudyti, kas ir kur jie yra. Pristatome tris keliautojus motociklu aplink pasaulį, kurių viena yra moteris, o vienas vyras drįso tokiai avantiūrai ryžtis būdamas 73-ejų metų.

Tedas Simonas, žurnalistas iš Didžiosios Britanijos, vokietės ir romo sūnus, į pasaulį iškeliavo 1973 m. motociklu „Triumph Tiger Hundred“ (500 kub. cm.), būdamas 42 metų amžiaus. Kelionė truko ketverius metus, jis nuriedėjo daugiau negu 100 000 km, aplankė 45 pasaulio šalis. Mintis keliauti motociklu kilo tiesiog „iš niekur“ – Tedas net nemokėjo juo važiuoti. Tačiau netruko išlaikyti vairavimo teisių (tai, beje, pavyko iš antro karto) ir įvykdyti savo sumanymo, kuris ateityje tapo įkvėpimo šaltiniu daugeliui keliautojų. 

1979 m. pasirodė knyga „Jupiter‘s Travels“, kurioje autorius nuosekliai ir išsamiai dėlioja savo patirtį, kaip jam sekasi valdyti motociklą, nuotykius, kuriuos patiria, ką mintija, kokias tiesas atranda ir kokius gamtos reiškinius „išgyvena“ – tai tarsi kelionė į Tedo vidinį pasaulį. „Neskaičiavau kilometrų ar šalių, tiesiog keliavau aplink pasaulį“, – teigia keliautojas.

Vėliau, būdamas 73-ejų, vyras norėjo pamatyti, kaip pasikeitė pasaulis, todėl 2001-2003 m. „pakartojo“ šią kelionę, pasirinkdamas tą patį maršrutą. 

Tedo knygos įkvėpė grupę motociklininkų įkurti Tedo Simono fondą, kuris skatina ne tiesiog keliauti savo malonumui ir „sugerti“ nuotykių jaudulį, bet „patirti“ patį pasaulį, matyti, kas jame vyksta, ir mėginti tai suprasti. O sugrįžus pasidalinti savo įžvalgomis su kitais suteikiant joms kokią nors formą, pvz., knygos ar filmo pavidalu.

VIDEO: Ištrauka iš filmo „Why We Ride“

Apie anglės architektės Elspeth Beard kelionę viešai pradėta kalbėti sąlyginai neseniai – prieš daugmaž penkerius metus. Kaip atsimena moteris, sugrįžus namo niekam nebuvo įdomi jos patirtis, todėl ir motociklas, ir atsiminimai buvo nustumti į garažo kertę. 

Elspeth iškeliavo devintojo dešimtmečio pradžioje BMW R 60/6 motociklu – tada jai buvo 23-eri. Moteris keliavo trejus metus, įveikė beveik 80 000 km ir tapo pirmąja angle moterimi, apkeliavusia pasaulį. Moteris pripažįsta, kad prieš kelionę ji buvo girdėjusi apie Tedo „Jupiterio keliones“, bet pradėjusi skaityti knygą, pasidavė pirmajame skyriuje.

Pradėjusi savo kelionę JAV, vėliau keliavo per Kanadą, Meksiką, Naująją Zelandiją, Australiją. Čia mergina atliko ir studijų praktiką – dirbo architektų ofise 8 mėnesius. Tuo pačiu dirbo dar ir bare – taip taupė pinigus kelionei. 

Moteris motociklą prižiūrėjo pati (to išmoko tiesiog iš „Haynes“ technikos vadovų („manualų“)), pati pasigamino ir aliuminines dėžes kelionei. Australijoje ji patyrė rimtą avariją („tai dvi dienos mano gyvenime, kurių neatsimenu“), buvo išvežta į ligoninę. Pasak gydytojų, šalmas išsaugojo jai gyvybę. Vėliau, Singapūre, buvo pavogti visi jos dokumentai ir pinigai.

E.Beard prisimena, kad po apsilankymo Irane sugrįžti į Europą buvo netikėta patirtis: „Kokie nelaimingi žmonės. Kitose šalyse visi buvo neturtingi, beveik nieko neturėjo, bet apskritai – jie buvo laimingi. Kai atvykau į Europą, pastebėjau ryškų skirtumą. Matau žmones, vairuojančius BMW, „Porsche“ automobilius, bet labai agresyvius ir piktus.“ 

Dabar, praėjus daugiau negu 30 metų po kelionės, gerai žinoma architektė teigia: „Tokia kelionė, kurioje sugebi išgyventi viską, su kuo susiduri, tau suteikia vidinės stiprybės. Nemanau, kad yra kas nors, ko nesugebėčiau padaryti. Nesvarstau: galėčiau ar negalėčiau tai padaryti? Aš ketinu tai padaryti.“ 

Moteris buvo aktyvi motociklininkė ir prieš kelionę, keliavo motociklu ir vėliau. 2003 m. ji padėjo Nickui Sandersui apkeliauti aplink pasaulį kartu su kitais 23 motociklininkais. 

Štai vaizdo įrašas, kuriame galime pamatyti ir Elspeth. Filmo anonse Lois Pryce (legendinio keliautojo motociklais Austino Vince‘o žmona), motociklu išmaišiusi Afriką ir kitas šalis, glaustai pristato moteris, apkeliavusias pasaulį.

VIDEO: Moterys, keliaujančios motociklais

Dar viena motociklizmo legenda – Austinas Vince‘as ir jo „Mondo Enduro“. Tai 1995-1996 metų kelionė aplink pasaulį per 440 dienų. Draugų komanda keliavo 14 mėnesių – vyrai siekė sumušti Guinnesso rekordą apkeliaudami aplink pasaulį per trumpiausią įmanomą laiką. Įveikta daugiau negu 70 000 km, aplankytos 44 šalys. Keliauta „Suzuki DR 350“ motociklais. 

Austinas teigia: „Po tokios kelionės tu tampi 1000 kartų pranašesnis (darbuotojas) negu buvai. Ir jeigu kas nors mano, kad tokios kelionės yra trūkumas – tas visiškai kvailas.“ 

Austino brolis Geraldas prisimena: „Tiesą sakant, šioje kelionėje mes neturėjome jokio supratimo, kas mūsų laukia. Kiekvieną rytą nubudus mums rūpėjo trys dalykai: benzinas – kur mes jo gausime, maistas – kur mes jo gausime, alus – kur mes jo gausime? Ir taip būdavo kasdien iki akimirkų, kai kažkas atsitikdavo.“ Tai puikios nuotaikos filmas ir istorija apie tai, kad kelionei nereikia krūvos pinigų ar didelio plano – „tiesiog važiuokit!” 

A.Vince‘as dar daug kur keliavo ir sukūrė kelis filmus: „Terra Circa“, „Mondo Sahara“ ir pan.

VIDEO: „Mondo enduro“ filmo anonsas

 

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

motociklininke.lt

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

SEB verslo augimo programa

01:21:02

Video

01:12
15:32
08:09

15min metų knygų rinkimai

Ar žinai?

Esports namai

URBAN˙/

Tik prenumeratoriams

Sveikata

Parašykite atsiliepimą apie Gazas