Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą

Naujos tvarkos aukos: beveik milijonas transporto priemonių Lietuvoje tapo išregistruotos

Eilės Kauno „Regitroje“
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr. / Eilės Kauno „Regitroje“
Šaltinis: GAZAS.LT ir Lrt.lt
0
Skaitysiu vėliau
A A

Pirmadienį turėtų būti išregistruoti automobiliai, kurių savininkai nesugebėjo sutvarkyti mašinos draudimo dokumentų ir techninės apžiūros. Tai reiškia, kad šios transporto priemonės tiesiog nebegalės dalyvauti eisme.

VĮ „Regitra“ duomenimis, tai palietė apie milijoną Lietuvoje įregistruotų kelių transporto priemonių. Daugelis jų jau nebeeksploatuojamos, tačiau jų valdytojai iki šiol nesikreipė dėl išregistravimo. Iš viso Lietuvoje yra daugiau kaip 2,3 mln. registruotų transporto priemonių.

Liepą įsigaliojo tvarka, pagal kurią išregistruojami 90 dienų techninės apžiūros ar draudimo neturintys automobiliai. 

Automobiliams, kuriems buvo sustabdyta registracija, reikės iš naujo atlikti techninę apžiūrą. Kadangi tokios transporto priemonės negali dalyvauti eisme, specialų leidimą, leidžiantį nuvažiuoti iki artimiausio techninių apžiūrų centro, galima išsiimti juose.

Jei transporto priemonės artimiausiu metu nežadama naudoti viešajame eisme ir leidimas nėra būtinas, prasitęsti leidimo sustabdymą iki vienų metų galima kreipiantis į VĮ „Regitra“ filialą arba per transporto priemonių registravimo elektroninę sistemą (eKETRIS).

„Regitros“ atstovė spaudai Laimutė Užupė teigė, kad tikslus registraciją prarasiančių transporto priemonių skaičius dar neaiškus, tačiau preliminariai, jų yra 880 tūkst. Nemažai jų – priekabos.

Internetu negalėjau nieko padaryti, atvažiavau čia, o eilė – didelė. Lauksiu mažiausiai valandą

„Regitros“ sistemos perkrautos

Dėl didelio lankytojų srauto „eKETRIS“ sistema jau nuo penktadienio veikia nestabiliai, o „Regitros“ padaliniuose didesniuose Lietuvos miestuose nusidriekė didesnės nei paprastai eilės. Prisiskambinti telefonu ar sulaukti atsakymo į el. laišką taip pat nelengva ir pavyksta lėčiau nei kitomis dienomis. „Regitros“ interneto puslapyje atsirado įspėjimas, kad skambučių sujungimas ir atsakymas į el. laiškus trunka ilgiau.

„Internetu negalėjau nieko padaryti, atvažiavau čia, o eilė – didelė. Lauksiu mažiausiai valandą“, – skundėsi Vilniaus „Regitroje“ sutiktas vietinis gyventojas, kurio automobilis pirmadienį taptų išregistruotu.

Vilniaus „Regitros“ padalinyje Lentvario g. žmonių daugiau nei paprastai – dalis jų netelpa į vidų ir laukia lauke. 

Laukiančių žmonių čia daug, tačiau dalis jų internetu sustabdyti automobilio registracijos nė nebandė. Žmonės teigė, kad nori „iš gyvo žmogaus“ gauti daugiau informacijos apie automatinį išregistravimą, o telefonu tą padaryti pavyko ne visiems.

Kaune stovėti teks iki darbo pabaigos

Situacija Kauno „Regitroje“ Raudondvario plente – prastesnė nei Vilniuje. Čia eilėje laukia daugiau nei 200 žmonių, kurie dažniausiai tik pasiima eilės numerį nusakantį talonėlį ir sugrįžta po kelių valandų.

Vietoje sutiktas Bronius pasakojo atvažiavęs sustabdyti registracijos senai „Audi“, kuria jau nevažinėja. „Internetu? Ne, negirdėjau“, – apie galimybę sustabdyti registraciją internetu pašnekovas nebuvo girdėjęs, tad jam keletą valandų teks palaukti „Regitroje“.

Priežastį, kodėl susizgribo tik paskutinę dieną, Bronius įvardijo paprastai: „Pamiršau“.

Kitas kaunietis Remigijus pasakojo, kad bandė sustabdyti savo transporto priemonės registraciją internetu, tačiau dėl sistemos apkrovimo to padaryti nepavyko. 

Jis ryte atsispausdino eilės numerį žymintį taloną, ant kurio nurodyta, jog savo eilės jis sulauks po 14-os valandos bei išvažiavo tvarkyti savo reikalų.

Komentarai
Pažymėkite klaidą tekste, pele prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas