Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2017 sausio 6d. 06:35

Nepasiruošusių žiemai bėdos. Kaip išjudinti užšalusį stovėjimo stabdį?

Autoservisas
Vida Press nuotr. / Autoservisas
Geriau mokykis iš svetimų, o ne iš savo klaidų. Tai buvo pirma frazė atėjusi į galvą po to, kai rytą pradėjau karštligiškai bandydamas atlaisvinti prišalusį automobilio stovėjimo stabdį...

Specialistai ir servisų atstovai galėtų pažerti krūvą patarimų, ką reikia daryti ir kaip paruošti stabdžių sistemą artėjantiems šalčiams. Tačiau ruoštis jau per vėlu – į Lietuvą vėl grįžo itin šalta žiema. Šis tekstas tiems, kurie kaip ir šių eilučių autorius, pamiršo patikrinti stovėjimo stabdžių sistemą ir rytą pradėjo sukdamas galvą, ką daryti toliau.

Dažniausiai stabdžiai gali atšokti pajudėjus atgal.

Visų pirmiausia, ką reikėtų daryti susidūrus su tokia problema – įsikalti sau į galvą, kad rankinio stabdžio tokiomis dienomis naudoti negalima. Žinoma, tvarkinga stovėjimo stabdžio sistema neturėtų sušalti, bet jeigu taip atsitiko, žinokite, kad sistema nėra tvarkinga ir ją reikia remontuoti. Kol jūsų automobilio stovėjimo stabdžio neapžiūrės specialistas, apie rankinio naudojimą pamirškite.

Taigi, kokias alternatyvas jūs turite? Pirmoji – palikti automobilį stovėti ir persėsti į viešąjį transportą. Žinoma, tada su automobiliu teks atsisveikinti iki tol, kol termometro stulpelis pakils bent iki nulio.

Antroji alternatyva – atitirpdyti užšalusią automobilio stabdžių sistemą. Jei pasirinkote antrąjį variantą, praneškite šefui, kad vėluosite atvykti į darbą, užsimaukite pirštines ir pirmyn į darbą.

Tiesa, kartais užšalimas nebūna toks didelis ir užtenka šiek tiek pakrutėti automobiliu pirmyn ir atgal. Dažniausiai stabdžiai gali atšokti pajudėjus atgal, bet jei taip neįvyksta, reikės šiek tiek pasidarbuoti.

Pati paprasčiausia priemonė, kuri gali pagelbėti – šiltas vanduo. Tačiau tik šiltas, jokiu būdu ne karštas. Užpylę karšto vandens ant stabdžių sistemos galite deformuoti stabdžių diską. To pasekmes pajusite vos išvažiavę į gatvę – drebės pedalai, vairas.

Dar viena, man pačiam padėjusi priemonė – sniego ir ledo tirpiklis. Tokių priemonių galite rasti bet kuriame didesniame prekybos centre, autochemijos skyriuje, jais prekiaujama ir degalinėse, automobilių dalių parduotuvėse. Jeigu gyvenate mieste, nusipirkti tirpiklio nebus didelė problema, tik papildomai sugaišite šiek tiek laiko.

Dainiaus Cuberos / 15min nuotr./Ledo tirpiklis
Dainiaus Cuberos / 15min nuotr./Ledo tirpiklis

Taigi po keiksmų tirados dėl iš vietos nekrutančio automobilio jums reikia atlikti šiuos žingsnius:

Pakelti automobilį domkratu ir po vieną nuimti užpakalinius automobilio ratus. Kaip tai saugiai padaryti galite pažiūrėti paspaudę šią nuorodą.

Pakėlus ir nuėmus pirmąjį automobilio ratą reiktų visą stabdžių „suportą“, diską ir už jo esančius trosus išpurkšti ledo tirpikliu. Gali užtekti tik to, o gali tekti pilti vandenį. Šiltą vandenį taip pat pilkite ant stabdžių „suporto“, disko, šlangelių. Šiuos veiksmus galite pakartoti kelis kartus – šiek tiek tirpiklio, tada vandens, tirpiklio, ir vėl vandens.

Jeigu pavyko ir stabdžių sistema atsileido, rezultatą pastebėsite jau sukdami varžtus ant ratų. Tokią pačią procedūrą atlikite ir su priešingoje pusėje esančiu ratu. Turėkite omenyje, kad vanduo greitai sustings, tad priešingoje pusėje esantį ratą skysčiais apdorokite greitai.

Atlikus šiuos veiksmus nieko nelaukę sėskite į automobilį ir pradėkite judėti. Jeigu pavyko, automobiliu važiuokite į šiltesnę vietą – požeminę prekybos centro aikštelę, garažą ir palikite jį ten bent pusdieniui.

Kitas žingsnis – susisiekti su servisu. Meistrai iš karto žinos, kokias dalis reikia keisti jūsų automobilio stabdžių sistemai ir tinkamai pasirūpins jūsų ratuočiu, kad daugiau tokia situacija nepasikartotų.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

SEB verslo augimo programa

01:16:45
47:36

Adventur 2022

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas