Dabar populiaru
Publikuota: 2017 kovo 18d. 16:39

Nesusipratimas Kauno Rotušės aikštėje sugadino jaunavedžių šventinę nuotaiką

Mokamas parkavimas Rotušės aikštėje
Kauno miesto savivaldybės nuotr. / Mokamas parkavimas Rotušės aikštėje

Kaunietei Sandrai (vardas pakeistas) kovo 16-oji turėjo tapti viena gražiausių jos gyvenimo dienų. Tačiau Kauno Rotušėje tik ką susituokusiai merginai šventę apkartino nesusipratimas, įvykęs dėl automobilio parkavimo vietos. „Metrikacijos darbuotojai tikino, jog jaunųjų mašina santuokos dieną Rotušės aikštėje gali stovėti nemokamai. Pasirodo, ne. Vietoj euro susimokėsime 20“, – piktinosi ji.

Prašymą įregistruoti santuoką Sandra su būsimu vyru Kauno Civilinės metrikacijos skyriui pristatė vasario 27 d. Leidimas tuoktis suteiktas skubos tvarka, tad kovo 16-ąją išaušo lemtingoji diena.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kaune įsikurs olimpinis miestelis
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Kaune įsikurs olimpinis miestelis

„Metrikacijos skyriaus darbuotoja paaiškino, kad atvirutė, kurioje prisegtas čekis, jog susimokėjome už santuokos įregistravimą, tarnauja kaip leidimas, norint santuokos dieną palikti automobilį prie Rotušės. Neva tai galioja žodinis susitarimas su įmone, kuri surenka rinkliavas už automobilių statymą mokamuose parkavimo vietose, jog jaunieji vieną transporto priemonę Rotušės aikštėje gali palikti nemokamai.

Tikrai būtume tą eurą ar du susimokėję, jei būtume žinoję, kokie nemalonumai laukia. Nuotaika buvo sugadinta. Suveikė principai. Norėjosi išsiaiškinti iki galo, – teigė kaunietė.

Perklausiau, ar tikrai nekainuos, ar tikrintojai supras tą leidimą, juk jame apie mašinos statymą – nė žodžio. Patikino, jog jie informuoti“, – kalbėjo Sandra.

Kovo 16 d. 14.10 val. įvyko jos santuokos registravimo ceremonija, tačiau po 40 minučių išėjusi su vyru į Rotušės aikštę, mergina nustėro – ant jų automobilio kabėjo daug baudos lapelių.

Vietoj 1,2 euro sumokės 19

Pora kreipėsi į įstaigą „Automobilių stovėjimo aikštelės“, kuri surenka rinkliavas.

„Jie ėmė gintis, jog jokio susitarimo nėra. Klausė, ar mūsų mašina buvo papuošta. Nebuvo papuošta. Ar tai reiškia, kad jaunieji, kurie į Rotušę atvyksta išdabintais automobiliais, nemoka rinkliavos, o tie, kurie atvyksta nepuoštomis mašinomis, moka? Vienus baudžia, o kitus ne?

Paskambinome į metrikaciją. Šie taip pat jau gynėsi, jog statyti automobilius galima ant grindinio, o ne mokamoje vietoje. Taip pat paklausė, ar automobilis buvo papuoštas. Pasijutome apgauti. Tikrai būtume tą eurą ar du susimokėję, jei būtume žinoję, kokie nemalonumai laukia. Nuotaika buvo sugadinta. Suveikė principai. Norėjosi išsiaiškinti iki galo“, – teigė kaunietė.

Jie netgi nuvyko į „Automobilių stovėjimo aikštelių“ būstinę, tačiau ten buvo sutikti nemaloniai. Kaip teigė Sandra, įstaigos darbuotojai kalbėjo grubiai: „Na ir ką? Nieko negalime padėti. Stovėjote mokamoje vietoje, o reikėjo stovėti ant grindinio“.

Patys kalti

„Automobilių stovėjimo aikštelių“ direktorius Justas Limanauskas 15min patikino, jog jokių susitarimų tarp jų įstaigos ir Civilinės metrikacijos skyriaus nėra. Tiesiog jaunieji viską klaidingai suprato, o po to grubiai užsipuolė tuos, kurie tik atliko savo darbą.

Jauniesiems suteikiama teisė užvažiuoti ant Rotušės aikštės grindinio, ten, kur nėra numatyta rinkliavos zona.

„Jauniesiems suteikiama teisė užvažiuoti ant Rotušės aikštės grindinio, ten, kur nėra numatyta rinkliavos zona. Gali privažiuoti prie Rotušės automobilis, kad iš jo galėtų išlipti ar į jį įlipti jaunoji. Papuošta ar ne ta mašina – visiškai nesvarbu. Tikrai mūsų įstaigos darbuotojai negalėjo apie jokius papuošimus kalbėti. Mes rinkliavos nerankame ten, kur nėra pažymėta zona. O šiuo atveju jie automobilį buvo palikę mokamoje zonoje“, – tikino J.Limanauskas.

Pasak jo, šimtai jaunųjų tą daro ir niekam nėra kilę nesusipratimų, nesulaukta ir skundų.

„Belieka galimybė klaidą padariusiems jauniesiems, kurie kažkodėl ne šventę šventė, o įžeidinėjo mūsų įmonės darbuotojus, susimokėti padidintą 19 eurų rinkliavos mokestį. Tai ne bauda. Baudas skirsto teisėsaugos pareigūnai, kai nesumokama mūsų numatyta rinkliava“, – paaiškino jis.

Tradicija tęsiasi nuo 1973-ųjų

Kauno miesto savivaldybės Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja Agnė Augonė taip pat patikino, kad jokio jaunųjų minimo susitarimo tikrai nėra, todėl, jeigu automobiliai paliekami rinkliavos zonoje, už juos reikia sumokėti nustatytą rinkliavą.

„Įprastai jaunavedžių automobiliai įvažiuoja į Rotušės aikštę ir stovi tiek laiko, kiek jaunieji užtrunka registruojant santuoką. Nepasitaikė nė vieno atvejo, kad būtų paskirta bauda nors vienam jaunųjų kortežo automobiliui. Apie tai ir paaiškina Civilinės metrikacijos skyriaus darbuotojai prašymo priėmimo metu.

Praktika, kad jaunųjų mašinos santuokos dieną įvažiuoja į Rotušės aikštę, tęsiasi nuo 1973 m. gruodžio, kai Rotušė buvo pritaikyta Santuokų rūmams“, – patikino A.Augonė.

Pasak jos, šiuo atveju santuoka registruota 14.10 val., o pažeidimas užfiksuotas 15.24 val. Informacija apie automobilio parkavimą prie Rotušės buvo suteikta teisinga ir išsami. Jaunieji automobilį buvo pastatę mokėjimo zonoje, o ne Rotušės aikštėje, už pažymėtos baltos juostos.

„Baudos skyrimo metu santuokų ceremonija jau buvo seniai pasibaigusi. Jauniesiems visada paaiškinama, kad jie negali Rotušės aikštėje stovėti ilgiau nei vyksta ceremonija ir pasveikinimai po jos“, – patikino Civilinės metrikacijos skyriaus vedėja.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Kviečiame anties

Video

01:07
01:20
02:44

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie Gazas