Iki -60% prenumeratai. Išskirtinis gegužės pasiūlymas.
Išbandyti

Olandijoje dviratininkams bus uždrausta naudotis mobiliaisiais telefonais

Lekiančių dviratininkų, tu pačiu metu besinaudojančių mobiliaisiais telefonais, vaizdas yra įprastas dėl šios transporto priemonės pamišusioje Olandijoje, bet tokia praktika netrukus taps nelegali.
Amsterdamas pro fotografo Alfredo Pliadžio objektyvą
Amsterdamas pro fotografo Alfredo Pliadžio objektyvą / Alfredo Pliadžio nuotr.

Didėjant avarijų, susijusių su telefonais ir dviračiais, skaičiui, vyriausybė ketina uždrausti važiuojant dviračiu naudotis telefonu, išskyrus atvejus, kai naudojama „laisvų rankų“ įranga.

„Draudžiama naudotis mobiliaisiais elektroniniais prietaisais vairuojant bet kokią transporto priemonę (įskaitant dviratį)“, – sakoma įstatymo projekte, kurį antradienį vakare paskelbė transporto ministrė Cora van Nieuwenhuizen.

Įstatymas įsigalios kitų metų liepą.

Lengvųjų automobilių ir sunkvežimių vairuotojams jau draudžiama prie vairo naudotis mobiliaisiais telefonais, nebent jie būtų su įjungta „laisvų rankų“ įranga. Numatyta maksimali bauda – 230 eurų.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Amsterdamas pavasarį
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Amsterdamas pavasarį

Tačiau naujajame įstatyme konkrečiai minimi dviratininkai. Jiems bauda tikriausiai bus tokia pati, bet vyriausybė dar laukia viešų konsultacijų rezultatų, sakė ministrė.

„Tai lygiai taip pat pavojinga ant dviračio ... kaip ir automobilyje. Faktas, kad, kai esi kelyje, turi visą dėmesį skirti (jam), o ne siuntinėti žinutes ar kažką kita daryti telefonu“, – pridūrė ji.

Michaelis Kulkensas, kuris už draudimą agituoja nuo 2015 metų, kai jo 13-metis sūnus Tommy-Boy žiūrėdamas į telefoną žuvo per dviračio avariją, sveikino įstatymo pakeitimą.

„Turėjau sustabdyti automobilį kelkraštyje, kai per radiją išgirdau, kad draudimas bus įvestas. Ašaros plūdo man iš akių ... Pasakiau sau: „Mums pavyko, Tommy-Boy, mums pavyko“, – sakė jis.

Nyderlanduose dviračiai yra gyvenimo būdas; šių transporto priemonių šalyje yra daugiau nei gyventojų: 23 mln. dviračių ir maždaug 17 mln. žmonių.

Šalyje puikiai išvystyta dviratininkams skirta infrastruktūra, bet vis didesnį pavojų kelia mobiliųjų telefonų naudojimas. Kas penkta jaunuolių vairuojamų dviračių avarija būna susijusi su išmaniuoju telefonu, nurodo kelių eismo saugumo organizacija.

Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Amsterdamas pavasarį
Eriko Ovčarenko / 15min nuotr./Amsterdamas pavasarį

Eismo nelaimių aukų asociacijos prezidentė Nelly Vollebregt, kuri ir pati sėdi invalido vežimėlyje po dviračio avarijos, sukeltos į telefoną žiūrėjusio automobilininko, sakė, kad 25 proc. iš 613 pernai Nyderlandų keliuose žuvusių žmonių žuvo dėl nedėmesingumo.

Pernai Olandijos miestas Bodegravenas ėmėsi bandyti kelio dangoje įmontuotus šviesoforus pėstiesiems, kad šie, įbedę akis į telefonus, ne laiku neišeitų į gatves ar dviračių takus.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Dantų balinimas: kaip pasiekti greitų ir efektyvių rezultatų?
Reklama
Benediktas Vanagas: stipriai išprakaitavus geriant vien vandenį kenčia kūno produktyvumas – trūksta energijos, sunku susikoncentruoti, darai klaidas
Reklama
Nauja automatika ir robotai leis „VLI Timber“ auginti gamybą daugiau kaip 40 proc.
Reklama
Mitai stabdo pasiryžti? Specialistė paneigė pagrindinius investavimo mitus
Užsisakykite 15min naujienlaiškius