Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 gegužės 20d. 20:21

Penktadienį – speciali 15min laida: koks turi būti automobilių taršos mokestis?

Automobilių išmetamosios dujos
123RF.com nuotr. / Automobilių išmetamosios dujos
Kai Lietuvos respublikos Seimas svarstė Transporto priemonių taršos mokestį, daugelis tikėjosi apčiuopiamo efekto: švaresnio oro ir jaunesnio Lietuvos automobilių parko. Tačiau, virtę tik vienkartiniu Registracijos mokesčiu, šis projektas tikslo nepasiekė.

Kritikuoti lengva. O kokie būtų racionalūs pasiūlymai, koks turėtų būti taršos mokestis, kad jis darytų poveikį?

Apie tai penktadienį tiesioginėje 15min laidoje diskutuos trys ekspertai: Aplinkos ministerijos Klimato politikos grupės vyresnysis patarėjas Tomas Aukštinaitis, „Deals On Wheels" vadovas Laurynas Boguševičius, „Autoplius.lt" vadovas Artūras Mizeras. Pokalbį iš studijos moderuos žurnalistas Žilvinas Pekarskas.

Stebėkite transliaciją:

Kodėl reikia diskutuoti

Dabartinio vienkartinio mokesčio dydis neatgraso nuo taršių motorinių priemonių. Veikiau atvirkščiai; automobilių parkas nepradėjo jaunėti, žmonės vengia atsikratyti taršių automobilių - šita registracijos mokesčio forma „užrakina" automobilių parką. Be to, Lietuvoje vis dar svarbesnis kriterijus ne tarša, o „raus ar neraus iš vietos". Todėl Vyriausybė peržiūri visą mokesčio sistemą.

Be to, automobilis, išmetantis dvigubai daugiau CO2 už kitą, nebūtinai išmes tiek pat didesnį ir kitų teršalų kiekį. Vis dėlto CO2 rodiklis iš esmės atspindi variklio efektyvumą. Paprastai tariant, įkainojant automobilio taršą turėtų būti vertinamas ne tik CO2 rodmuo, bet ir galia kilovatais, degalų tipas, amžius (Euro standartas).

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Tausokime maistą kartu

Susigrąžink gyvenimo spalvas

Video

01:15
01:05
01:09

Esports namai

Kiekvienas gali

Kiekvienas gali

Maistas

URBAN˙/

Grožio programa 360°

Parašykite atsiliepimą apie Gazas