Dabar populiaru
Publikuota: 2012 lapkričio 23d. 16:10

Pėsčiųjų saugumas tamsiu paros metu kelia susirūpinimą

Vairavimas naktį
123rf.com nuotr. / Vairavimas naktį

Vairuotojams sunku pastebėti nakties metu dešinėje arba kairėje kelio pusėje einančius pėsčiuosius, nes jie patenka į periferinio matymo lauką. Automobilio vairuotojas pirmiausia stebi kelią priešakyje. Kuo didesnis atstumas taip pėsčiojo ir artėjančio automobilio, tuo vairuotojui lengviau pastebėti pėsčiąjį, nes labiau tikėtina, kad jis pateks į vairuotojo matymo lauką. Pėsčiojo apranga taip pat yra labai svarbi – ryškių spalvų drabužiai atspindi daugiau šviesos ir gali net iki dešimt kartų sumažinti nelaimingo atsitikimo tikimybę.

„Siekiant išvengti nelaimės, vairuotojas pirmiausia turi pastebėti pėsčiąjį, tada įvertinti pavojų ir tinkamai sureaguoti, pavyzdžiui, staigiai stabdyti. Esant puikioms oro sąlygoms ir gerai vairuotojo savijautai važiuojant kiek mažesniu nei 100 km/h greičiu automobiliui sustabdyti užtenka penkių sekundžių”, – aiškina „Renault” vairavimo mokyklos direktorius. „Vairuotojo nuovargis, kalbėjimas telefonu, lietus ar netgi vietovės tipas gali reikšmingai pailginti šį laiką ir stabdymo kelią.”

Penkios sekundės yra laiko tarpas per kurį automobilis gali nuvažiuoti maždaug 85 metrus, iš kurių 40 metrų sudaro laikas nuo pėsčiojo pastebėjimo iki stabdymo pradžios. Kiti 45 metrai yra reikalingi sustoti automobiliui.

Tyrimas parodė, kad 45 proc. vairuotojų, važiuojančių 90 km/h greičiu laiku nepastebės pėsčiojo, dėvinčio tamsius drabužius ir einančio dešiniąją kelio puse. Kai pėsčiasis yra kairėje kelio pusėje šis skaičius išauga iki 95 proc. Kai yra dėvimi ryšių spalvų drabužiai pavojus sumažėja kelis kartus – iki 3 proc. (dešinėje pusėje) ir 9 proc. (kairėje).

„Tiek vairuotojai, tiek pėstieji turėtų daryti viską, kas įmanoma, kad būtų kuo saugesni kelyje ir apsaugotų kitus. Vairuotojai turėtų stebėti greičio ribojimo ženklus ir priderinti važiavimo greitį prie esamų sąlygų, sutelkti dėmesį netoli pėsčiųjų perėjų ir vairuodami stebėti šalikelę. Pėstieji turėtų kirsti kelią tik tam skirtose vietose, įvertinti situaciją kelyje ir vengti staigaus išėjimo į važiuojamąją dalį net ir perėjose. Ypač rudenį ir žiemą jie turėtų dėvėti ryškių spalvų drabužius”, – pataria „Renault” vairavimo mokyklos instruktoriai.

Temos: 1 Naktis
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Gazas