Dabar populiaru
Publikuota: 2019 spalio 23d. 20:21

Policijos elgesys sukėlė klausimų: ar tikrai kaltas „lėtai“ važiuojantis ekipažas?

15min skaitytojas pasidalijo vaizdo įrašu, kuriame užfiksuotas policijos automobilis, važiuojantis apie 130-140 km/val greičiu. Atrodo, kad viskas pagal taisykles, tačiau skaitytojas klausia, ar neturėtų policijos ekipažas persirikiuoti į pirmąją eismo juostą ir netrukdyti važiuojantiems automobiliams? Tačiau policijos atstovė teigia, kad sunku įvertinti situaciją ir galimai taisykles pažeidžia automobilio vairuotojas, o ne „lėtai“ važiuojantis policijos automobilis.

„Per dešine lenkti negalima, o ar važiuoti antra juosta ne maksimaliu greičiu, kai susidariusi mašinų eilė, galima? “, – klausia skaitytojas.

Nufilmuotame vaizdo įraše galima matyti, kad lengvojo automobilio vairuotojas signalizuoja šviesomis net kelis kartus, tačiau policijos automobilis į kitą juostą nepasitraukia.

Tačiau taip pat ne kartą parodomas automobilio greitis – 130-140 km/val. Tai yra maksimalus šiuo metu leistinas greitis automagistralėje, todėl kyla klausimas, kur dar nuskubėti nori vairuotojas?

Lenkti neįmanoma

15min atsiųstame M.Kazanovič komentare teigiama, kad norint lenkti automobilį, jo vairuotoją galima įspėti signalizuojant šviesomis arba garsiniu signalu. Tačiau pabrėžiama, kad taip galima elgtis tik lenkiant.

„Taip pat primename, kad vairuotojams draudžiama kaip įspėjamąjį signalą naudoti tolimąsias šviesas, jeigu jos gali akinti kitus vairuotojus (net ir per užpakalinio vaizdo veidrodį). Norint atkreipti lenkiamos transporto priemonės vairuotojo dėmesį, galima perjunginėti šviesas, tačiau atkreipiame dėmesį, kad lenkimas – tai manevras, įvažiuojant į priešpriešinės krypties eismo juostą“, – paaiškina Lietuvos kelių policijos vyriausioji specialistė Marija Kazanovič.

Situaciją įvertinti sunku

Ji teigia, kad objektyviai įvertinti nufilmuotą situaciją yra sunku.

„Manome, kad vaizdo įraše nėra užfiksuota objektyvių duomenų, kad policijos automobilis važiuoja, pažeisdamas Kelių eismo taisyklių reikalavimus. Manome, kad vaizdo įraše galimai užfiksuotas įžūlus, galimai pavojingas, visuomenės elgesio normų neatitinkantis ir nepagarbus kitų eismo dalyvių atžvilgių vairuotojo, kurio automobilyje buvo filmuojama, elgesys.

Pagal vaizdo įrašą galima daryti prielaidą, kad abu automobiliai galimai važiuoja maksimaliu leistinu greičiu, (su sąlyga, kad veiksmas vyko automagistralėje, kurioje nustatytas maksimalus leistinas greitis iki 130 km./val. , o Lietuvoje nėra kelio ruožų, kur būtų leidžiama važiuoti 140 km/val. greičiu), todėl manome, kad vairuotojas, norėjęs važiuoti didesniu, negu leistina, greičiu, kėsinosi padaryti administracinį nusižengimą.

Atkreipiame dėmesį, kad greičio viršijimas yra vienas pavojingiausių pažeidimų, darančių įtaką didesnei daliai skaudžių eismo įvykių mūsų šalies keliuose, o automagistralėse, greitkeliuose ir kituose ruožuose, kur nustatytas didelis leistinas važiavimo greitis, įvykę eismo įvykiai dažniausiai turi tragiškas pasekmes“, – rašoma Policijos atstovės komentare 15min.

Komentarai: 27

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Kviečiame anties

Video

02:18
02:03
01:30

Esports namai

Parašykite atsiliepimą apie Gazas