-35% metinei prenumeratai. Maža kaina - didelė vertė.
Išbandyti
Maža kaina - didelė vertė. Prenumerata vos nuo 1,00 Eur!
Išbandyti

Pranešimas apie KET pažeidimą atkeliavo tik el. paštu, kuriuo nesinaudoja: ar galima gauti popierinį laišką?

Į 15min redakciją kreipėsi skaitytojas, kuriam iškilo klausimų dėl automatiniu būdu siunčiamų pranešimų apie KET nusižengimus. Vyras aiškinosi, ar gali būti pranešimai siunčiami paprastu paštu, jei žmogus bent kažkurioje sistemoje yra nurodęs savo el. paštą, tačiau juo nesinaudoja arba naudojasi labai retai.
Akimirkos iš Kauno apskrities policijos reidų
Akimirkos iš Kauno apskrities policijos reidų / Kauno apskrities policijos nuotr.

Temą siūlykite gazas@15min.lt

Su šia dilema skaitytojas susidūrė tuomet, kai tėvai, kuriems elektroninio pašto adresai buvo sukurti tik tam, kad galėtų deklaruoti pajamas nuotoliniu būdu, nebegauna popierinių laiškų.

„Pastaruoju metu popieriniai laiškai neateina, o siunčiamas tik elektroninis variantas per el. paštą ar Valstybinę mokesčių inspekciją (VMI) ir viskas. Ką galima padaryti, kad būtų siunčiamas popierinis laiškas?“ – policijos dar prieš kreipdamasis į redakciją klausė vyras. Aiškaus atsakymo, kaip teigia jis, taip ir nesulaukė.

Tėvai patys nesinaudoja

Tėvų elektroninį paštą vyras nurodė tik VMI sistemoje, nes to buvo reikalaujama, o patys tėvai nei VMI, nei el. paštu nesinaudoja.

„Ir dabar, gavus baudą, Policija informuoja tik el. paštu ir per VMI sistemą. Tai realiai to nusižengimo gali ir gyvenime nepamatyti, nebent jau antstoliai pradės skambinėti ir reikalauti pinigų už nuobaudas. Tai ką tada daryti tokiu atveju? Tikrai yra daug žmonių, kurie nesinaudoja el. sistemomis“, – teigia skaitytojas.

Jo nuomone, turi būti galimybė panaikinti el. pašto adresą, jeigu, pavyzdžiui, jis pasikeičia ar žmogus nesinaudoja juo.

„Nežinau, kaip toliau elgtis šiuo atveju ir ką padaryti, kad tėvai gautų pranešimus apie baudas popieriniu laišku. Tokia pati situacija buvo dėl žemės mokesčio, bet parašius prašymą jis buvo vėl pradėtas siųsti paštu. O policija, atrodo, diskriminuoja žmones ir apriboja pasirinkimą“, – piktinosi vyras.

Pašto duomenis galima pakeisti

Lietuvos kelių policijos tarnyba teigia, kad visi būdai, kuriais yra siunčiami pranešimai, yra reglamentuojami įstatymuose. O žmonės, tarp jų ir vairuotojai, turėtų pasidomėti ir prireikus patikslinti savo elektroninio pašto adresą (-us) (jei jis (jie) pasikeitė), nurodytą (-us) valstybės informacinėse sistemose ar registruose.

Kaip teigiama 15min atsiųstame LKPT komentare, Administracinių nusižengimų kodekso 573 straipsnyje reglamentuota, kad „Šaukimai ir kiti procesiniai dokumentai administracinio nusižengimo teisenoje dalyvaujantiems asmenims gali būti siunčiami elektroniniu paštu, kai asmenys elektroninio pašto adresą nurodė valstybės informacinėse sistemose ar registruose, kurie naudojami elektroniniu būdu teikiamoms paslaugoms gauti ar prievolėms įvykdyti.

Kai asmenys elektroninio pašto adreso nenurodė valstybės informacinėse sistemose ar registruose, šaukimai ir kiti procesiniai dokumentai administracinio nusižengimo teisenoje dalyvaujantiems asmenims elektroniniu paštu gali būti siunčiami asmeniui išreiškus pageidavimą gauti procesinius dokumentus konkrečioje administracinio nusižengimo byloje elektroniniu paštu.“

Paštu siunčia tik tada, kai nėra kitų duomenų

Atkreipiamas dėmesys ir į tai, kad automatiškai suformuotas administracinio nusižengimo protokolas siunčiamas į asmens aktyvią pašto dėžutę, kurią jis yra sukūręs valstybės informacinėse sistemose. O jeigu tokios dėžutės nėra, protokolas siunčiamas elektroninio pašto adresu, jeigu asmuo jį yra nurodęs minėtose sistemose ar registruose. Tai pastebėjo ir skaitytojas – informaciją siunčiama į el. paštą bei VMI.

„Nesant aktyvios pašto dėžutės ar elektroninio pašto adreso, procesiniai dokumentai išsiunčiami e.pristatymu, atspausdinami AB Lietuvos paštas ir pašto darbuotojų yra pristatomi asmens deklaruotu gyvenamosios vietos adresu“, – aiškinama LKPT atsakyme.

Taigi tokiu atveju, jei yra naudojama bent kuri iš šių priemonių, paprasti laiškai pas žmogų nebekeliaus.

„Policijos tikslas, kad asmuo operatyviai gautų visus procesinius dokumentus ir kad per kuo trumpesnį laikotarpį būtų informuotas apie užfiksuotą Kelių eismo taisyklių pažeidimą (nuo jo užfiksavimo momento). Kartu, kad asmuo galėtų greitai pateikti policijos įstaigai informaciją apie asmenį, kuris nusižengimo metu valdė jam priklausančią transporto priemonę, ar pateikti kitus paaiškinimus.

Fiziniai asmenys atnaujinti informaciją gali Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Finansų ministerijos interneto svetainėje (Mano VMI), o juridinių asmenų atstovai įmonių kontaktus – Juridinių asmenų registre“, – rašoma komentare.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Reklama
Miškasodyje dalyvavę „Herbalife“ nepriklausomi partneriai pagerino savo pačių rekordą – pasodino daugiau nei 3 tūkst. medžių
Reklama
„Teleloto“ studija virs podiumu
Reklama
Šimtai vyrų kasdien susiduria su erekcijos sutrikimais ar net prostatos vėžio diagnoze – kaip to išvengti?
Reklama
Pirmą kartą per beveik penkiolika metų fiksuotas verslo ginčų augimas – ką tai reiškia verslui?
Užsisakykite 15min naujienlaiškius