TIESAI REIKIA TAVO PALAIKYMO PRISIDĖK
Dabar populiaru
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą

Priminė tai, ką pamiršta padangas pasikeitę vairuotojai

Padangų keitimo servisuose Vilniuje klientų antplūdis
Luko Balandžio / 15min nuotr. / Padangų keitimo servisuose Vilniuje klientų antplūdis
Šaltinis: 15min
0
A A

Kelių eismo taisyklėse (KET) numatyta, kad nuo lapkričio 10 dienos privalu važinėti žieminėmis padangomis. Dauguma vairuotojų puikiai žino apie šį įpareigojimą, tačiau toli gražu ne visi nutuokia apie kitą ne mažiau svarbią prievolę – tinkamai pasirūpinti jau nebetinkamomis padangomis.

Paulius Repšys, laikinai einantis atliekų tvarkymo įmonės „Žalvaris“ direktoriaus pareigas, sako, kad kasmet prasidėjus padangų keitimo sezonui gerokai išauga išmestų padangų kiekiai.

Anot P.Repšio, dažniausiai tokį elgesį lemia gyventojų nežinojimas, kaip deramu būdu atsikratyti senomis padangomis, ar paprasčiausias nenoras tą daryti bei automobilių priežiūra užsiimančių įmonių atsakomybės stoka.

Galima palikti nemokamai

„Panaudotos padangos, nors ir nėra priskiriamos pavojingoms automobilinėms atliekoms, tačiau tikrai nėra paprastos buitinės šiukšlės, o juk net ir šių nedera mėtyti, kur papuola. Kaip žinia, padangos yra gaminamos iš naftos produktų, jų sudėtyje gausu cheminių elementų, kurių nenorėtume kaupti savo organizmuose. Tyrimai rodo, kad kai kurios padangų sudėtyje esančios medžiagos yra potencialūs kancerogenai. Jie gali būti į orą išskiriami padangoms degant. Būtent taip ne vienas lietuvis sumąsto atsikratyti panaudotomis padangomis“, – teigė P.Repšys.

Anot jo, daugelis nežino, kad senas padangas galima nemokamai atiduoti jų įsigijimo vietoje. Tiesa, akcentavo specialistas, paliekama gali būti tik tiek ir tokio tipo padangų, kiek jų buvo įsigyta, nebent pati įmonė sutinka priimti ir daugiau padangų. Jei naujos padangos įsigytos iš automobilių remonto dirbtuvių, senąsias galima palikti keitimo darbus atliekantiems specialistams.

Jei padangos keičiamos savarankiškai ar jų nenaudojamų yra daugiau, nei pirkta, padangas galima pristatyti į savivaldybių įrengtas didelių gabaritų atliekų surinkimo aikšteles.

Jei padangos atiduodamos tiesiogiai teisę tokias atliekas tvarkyti turintiems tvarkytojams, tai kainuos papildomai. P.Repšys pabrėžė, kad ne visos atliekų tvarkymu užsiimančios įmonės gali teisėtai tvarkyti padangų atliekas, tad, prieš paliekant padangas tokiai įmonei, reikėtų įsitikinti, ar ši turi teisę užsiimti tokia veikla.

Atsakomybės stinga ir įmonėms

Už neleistiną atsikratymą padangomis, netinkamą jų tvarkymą, jų išmetimą ar deginimą gresia ir administracinė atsakomybė bei baudos iki 1 158 eurų.
Be to, perspėjo specialistai, gyventojai dėl tokio elgesio gali būti įpareigoti atlyginti ir gamtai padarytą žalą.

„Be abejo, problema yra ne vien gyventojai, nežinantys, kur dėti senas padangas. Automobilių techninės priežiūros įmonės, kurios teisės aktais yra įpareigotos organizuoti padangų atliekų tvarkymą, taip pat neretai stengiasi šios atsakomybės išvengti, slepia realius surinktų padangų kiekius arba bendradarbiauja su nepatikimais tvarkytojais. Visa tai daroma siekiant sutaupyti, nes išmesti padangas nelegaliame sąvartyne arba jas netinkamomis sąlygomis deginti yra gerokai pigiau, nei deramai sutvarkyti“, – aiškino P.Repšys.

VIDEO: Kaip paruošti automobilį žiemai: gyvybiškai svarbių sistemų patikra
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą
Parašykite atsiliepimą apie Gazas