Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gegužės 10d. 16:33

Skaitytoją papiktino vairuotojų akiplėšiškumas Vilniaus centre: niokojama gamta

Vairuotojų akiplėšiškumas Vilniaus centre
Skaitytojo nuotr. / Vairuotojų akiplėšiškumas Vilniaus centre

Skaitytojas Paulius pasipiktinęs: jau gerą mėnesį iš biuro „Quadrum“ verslo centre stebi per žalią veją važinėjančius automobilius.

Temą siūlykite gazas@15min.lt

Veiksmo vieta – judrus sostinės rajonas, priešais Konstitucijos pr. 21A.

Skaitytojo nuotr./Vairuotojų akiplėšiškumas Vilniaus centre
Skaitytojo nuotr./Vairuotojų akiplėšiškumas Vilniaus centre

Nemokamas parkavimas ant žolės

Pasak skaitytojo, viskas prasidėjo nuo to, kad abejotino legalumo žvyro aikštelės įvažiavimas šalia „Tower“ pastato buvo panaikintas, paklojant šaligatvį. Įpratę prie nemokamo parkavimo, drąsūs vairuotojai ėmė važinėti per kitą pusę tiesiog per pievą. Aikštelės ribos vis plėtėsi. Sulig kiekviena diena tokių vairuotojų vis daugėjo, tad buvo pravažinėtas takas. Kol galiausiai įsidrąsinta statyti šalia „tako“ tiesiai ant vejos.

„Atsižvelgiant į tai, kad parkavimas aplinkui visur mokamas, labai keista, kad niekas dar nenubaustas, nors apie pažeidimus ne kartą pranešta ir Vilniaus savivaldybės Viešosios tvarkos skyriui (ir telefonu, ir raštu) ir net policijai kelis kartus.

Policija siūlė kreiptis į Viešosios tvarkos skyrių, o Viešosios tvarkos skyrius – į policiją, bei žadėjo atsiųsti ekipažą. Ekipažas (raudonas savivaldybės automobilis) atvyko, padarė vieną nuotrauką ir išvyko. Tuo viskas ir baigėsi“, – rašo skaitytojas.

Pasak jo, portale „Tvarkau Vilnių“ yra mažiausiai 5 pranešimai apie šią problemą. Šalią jų – statusas „nagrinėjama“.

„Keista, kai valstybės tarnautojai nenori atlikti savo pareigų ir surinkti baudų į valstybės biudžetą. Bauda už stovėjimą ant žolės 30-90 EUR, o automobilių apie 40. Matematika paprasta – nuo 1200 iki 3600 EUR per vieną patikrinimą“, – skaičiuoja Paulius.

Skaitytojo manymu, absurdiškiausia tai, kad ši vieta yra už kelių šimtų metrų nuo savivaldybės, pačiame Vilniaus centre, Europos sostinėje, o elgiamasi kaip skurdžioje Afrikos šalyje. Ir niekas nenubaustas, o situacija su kiekviena diena tik blogėja. Jau susidaro spūstys, kyla dulkės, kai kuriems net kyla sunkumų prasilenkt (ant žolės!), trukdoma traktoriui pjauti žolę. Skaitytojas su kolegomis stebėjo ir nedidelį autoįvykį tarp nuotekų surinkimo sunkvežimio ir drąsios vairuotojos – pažeidėjos.

Skaitytojui pikta ir apmaudu stebėti tokią situaciją, kai valdžia visiškai neveiksni. O iš gražios vejos tuoj liks purvynas.

Vilniaus savivaldybė imsis sprendimų

15min gavo savivaldybės komentarą. Jame teigiama, kad Vilniaus miesto savivaldybė tikrai gavo gyventojų skundų dėl minėto sklypo ir iš karto ėmėsi spręsti susidariusią situaciją.

Priimtas sprendimas riboti įvažiavimą į sklypą, nes tai nėra automobilių parkavimo aikštelė. Taip pat bus kreiptasi į sklypo savininkus, nes šiuo metu jis eksploatuojamas ne pagal paskirtį.

Viešosios tvarkos skyrius planuoja toliau stebėti, kad gyventojai neparkuotų automobilių tam nepritaikytose vietose.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Praktiški patarimai

Skanumėlis
Gerumu dalintis gera

Video

01:08
00:29
01:11
Parašykite atsiliepimą apie Gazas