Dabar populiaru
Publikuota: 2013 birželio 12d. 14:39

Šokiruojantis rusų kaskadininkų šou „Bike Show Millennium“ metu – tarsi Holivude

„Master“ kaskadininkų grupė
„Master“ grupės nuotr. / „Master“ kaskadininkų grupė

Tai gali tik bepročiai rusai! Išvydę kvapą gniaužiantį Rusijos kaskadininkų šou nekart sakė europiečiai ir net išpaikinti Holivudo gyventojai. Birželio 16 dieną, sekmadienį, šį šokiruojantį rusų kaskadininkų pasirodymą pirmą kartą Lietuvoje išvys ir šventės „Auto Show Millennium 2013“ žiūrovai, rašoma renginio organizatorių pranešime spaudai.

Negalėjo patikėti savo akimis

Degantis kaskadininkas ir motociklas, dideliu greičiu važiuojantis, šokantis nuo tramplino, kelis kartus apsiverčiantis ir sprogstantis automobilis su žmogumi, per degantį tunelį ant automobilio važiuojantis ir per konstrukciją šokantis pusnuogis kaskadininkas, nuo automobilių ir motociklų šokinėjantys ir po kelis ant jų važiuojantys žmonės, šuoliai nuo 50 metrų dydžio konstrukcijos be parašiuto ir apsaugų. Tai – tik maža dalis vienos geriausių pasaulyje kaskadininkų komandos „Master“ triukų, kurie niekuo nenusileidžia geriausių Holivudo filmų scenoms ir kuriuos turės itin retą galimybę pamatyti „Auto Show Millennium 2013“ žiūrovai.

„Atliekant sudėtingus triukus mažų klaidų nebūna. Būna tik tokios, kurios dažniausiai baigiasi sunkiomis traumomis“, – neslepia į Kauną su beveik 20 kaskadininkų komanda ir programa „Fire Angels Motor“ atvyksiantis „Master“ vadovas Igoris Paninas.

Master grupės nuotr./Master kaskadininkų grupė
„Master“ grupės nuotr./„Master“ kaskadininkų grupė

Vienas garsiausių pasaulio kaskadininkų

46 metų vyras – itin spalvinga asmenybė ekstremalų pasaulyje: Igoris – vienas garsiausių Rusijos kaskadininkų, JAV įkurtos Pasaulinės triukų akademijos narys, Ekstremalių sporto šakų prezidentas, kaskadininkų susivienijimo „Master“ („Meistras“) vadovas, daugiau nei 50 filmų bei serialų („Avarija mento dukra“, DMB, „Kamenskaja“, „Tolimųjų reisų vairuotojai“, „Buržujaus gimimo diena“) kaskadininkas bei tarptautinio triukų meno festivalio „Prometėjas“ bei kultinio projekto „Baimės faktorius“ rusiškos versijos veiksmo režisierius.

„Kaskadininko profesija ne tik romantika, bet ir labai daug sunkaus darbo, nes kiekvieną triuką reikia nugludinti iki tobulumo“, – pripažįsta I.Paninas.

Rusų kaskadininkų „Fire Angels Motor“ programa – tarsi įspūdingas Holivudo „blokbasteris“, kuriame galima bus pamatyti daugybę sprogimų, šaudymų, ugnies, mūšio scenų, triukų, virtuoziškos automobilių bei motociklų valdymo technikos.

Master grupės nuotr./Master kaskadininkų grupė
„Master“ grupės nuotr./„Master“ kaskadininkų grupė

Sieks ir pasaulio rekordų

Beje, vienas iš kelių „Fire Angels Motor“ programos „vinių“ – tai tuo paties pavadinimo garsaus Holivudo filmo „Ghost Rider“ („Tamsos baikeris“) su žvaigžde Nicolas Cage‘u epizodas: jį atliks itin patyręs kaskadininkas Aleksandras Terechovas, kuris degantis važiuos motociklu. Degs ne tik pats kaskadininkas, bet ir visas motociklas: ratai, benzino bakas.

Kaip ir Aleksandras, aukščiausios kategorijos kaskadininko titulą turintis festivalio „Prometėjas“ laureatas Olegas Ditiatkinas įsibėgės dideliu greičiu tokiems triukams specialiai neparengtu automobiliu ir šoks nuo tramplino ir kelis kartus apsivers.

„Į Kauną atsivežame daug technikos, kurių dalį „nužudysime“, – juokiasi I. Paninas ir išskiria dar vieną programos vinį – į „Guinness“ rekordų knygą įtrauktą „Hall Tunnel Jump“. – Pusnuogis kaskadininkas nuo 100 km/val. greičiu važiuojančio automobilio stogo turės praskrieti per metro skersmens nesiekiančios degančios konstrukcijos ir vėl nusileisti ant stogo. Ugnies temperatūra sieks 800 laipsnių karščio, o jis bus pusnuogis“.

Vienoje geriausių pasaulyje kaskadininkų komandoje bus ir dvi moterys: degančios jos atliks efektingus triukus, kurių nedaro nei viena moteris pasaulyje ir atlieka tik keli „Master“ akademijos vyrai. Tačiau žmonės su šaltais ir geležiniais nervais iš Rusijos, kurie Kaune sieks ir kelių pasaulio rekordų, yra prietaringi.

„Neseniai 13 mėnesio dieną nenoromis dalyvavome viename renginyje, – pasakojo į Kaune vyksiančią vieną ekstremaliausių švenčių Europoje nekantraujantis atvykti I. Paninas. – Automobilis nespėjo įsibėgėti iki 200 km/val. greičio ir tėškėsi į vandenį. Smūgis buvo toks stiprus, kad vien tik nuo vandens srovės vienas mūsiškis susilaužė pirštą. Todėl kaskadininkai taip pat tiki Dievu ir stengiasi neprisišaukti Velnio.“

Temos: 1 Rekordas

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Interviu

Praktiškai su „Norfa“

Esports namai

URBAN˙/

Sveikata

15min tema
Parašykite atsiliepimą apie Gazas