Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 25d. 19:45

Suomijoje gali nebelikti kelių policininkų

Suomijos policininkas nori patikrinti blaivumą
nuotr. / Suomijos policininkas nori patikrinti blaivumą

Suomijos valdžia nori iš viso naikinti kelių policiją ir jos funkcijas perduoti apylinkių policininkams, tačiau tam aktyviai priešinasi opozicija. Lietuvoje tokia reforma jau buvo ir, kaip parodė praktika, žlugo – kelių policija buvo grąžinta. Dabar ant to paties grėblio lipa suomiai.

Nuo 2014 m. Suomijoje gali nebelikti kelių policijos. Ją naikinti pasiūlė specialiai tam vidaus reikalų ministerijoje sudaryta darbo grupė, rašo „Euromag“.

Šiuo metu kelių patruliavimu užsiima ir vietiniai policininkai ir kelių policijos tarnyba, o ši grupė siūlo naikinti kelių policiją ir nedubliuoti tų pačių funkcijų, taip būtų sutaupyta nemažai biudžeto lėšų.

Be to, specialistai siūlo Suomijoje iš 24 policijos apylinkių palikti tik 11. Manoma, kad policininkų atleisti iš darbo nereikės, jų kiekis sumažės palaipsniui, kai dalis pareigūnų išeis į pensiją, o į jų vietą nebus priimami nauji darbuotojai.

Ši reforma įgavo pagreitį tada, kai Suomijos policijai šiemet iš biudžeto buvo skirti papildomi 30 milijonų eurų, tačiau už tai liepta reorganizuoti policijos struktūrą. Po šios reformos Suomija kasmet galėtų sutaupyti mažiausiai po 30 milijonų eurų.

Tiesa, šią iniciatyvą labai priešiškai sutiko dalis parlamentarų, būgštaudami, kad suklestės šešėlinė ekonomika ir bus sunkiau kontroliuoti sunkiojo transporto judėjimą.

Temos: 1 Suomija
Pažymėkite klaidą tekste pele, prispaudę kairijį pelės klavišą
Pranešti klaidą

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Žiemos olimpinės žaidynės

Parašykite atsiliepimą apie Gazas