Dabar populiaru
15min be reklamos
Publikuota: 2021 vasario 20d. 20:00

Susipažinkite: lietuviškas savadarbis automobilis „Luodis“, sukurtas 1967 m.

Lietuviškas savadarbis automobilis „Luodis“
R.Žičkaus archyvo nuotr. / Lietuviškas savadarbis automobilis „Luodis“

Šiuo metu lietuviškam savadarbiui automobiliui „Luodis“ atliekamas kosmetinis remontas, jis ruošiamas techninei apžiūrai. Prieš pakliūdamas į Molėtų technikos muziejų automobilis paskutinį kartą techninę apžiūrą buvo praėjęs 2013 metais. Keista, automobilis eksploatuotas daugiau nei 40 metų, važinėjo Vilniaus gatvėmis ir Lietuvos keliais, bet technikos mylėtojų liko nepastebėtas.

Molėtų technikos muziejaus kolektyvas planuoja pristatyti žiūrovams naują eksponatą per 2021 metų sezono atidarymą gegužės mėnesį. O dabar susipažinkite su „Luodžio“ kūrėju Bronislovu Juozapu Blaževičium (1939-2017 m.).

B.J.Blaževičius augo Bikėnų kaime Zarasų rajone, kalvio šeimoje. Jau nuo mažens pažino kalvio amatą. Dar būdamas paaugliu pradėjo dirbti kolūkio dirbtuvėse. Pokario metais pakako 4 klasių išsilavinimo ir 16 metų amžiaus, kad būtum priimtas į kolūkį dirbti traktorininko padėjėju (prikabinėtoju ant plūgų), o vėliau taptum traktorininku.

Sulaukęs tinkamo amžiaus būti šauktiniu, Bronislovas išėjo atlikti privalomos tarnybos armijoje. Pakliuvo į jūrų laivyną, kur tuo metu reikėjo tarnauti 4 metus.

Sovietiniais laikais įsigyti automobilį buvo sudėtinga

Grįžęs iš armijos įsidarbino Vilniuje silikatinių plytų gamykloje. Sukūrė šeimą ir sąžiningai dirbo darbininku. Svajojo turėti automobilį.

Sovietmečiu net turint pinigų už oficialią kainą įsigyti automobilį buvo sudėtinga. Reikėjo gauti taloną-paskyrą, o tokioje didžiulėje gamykloje, kaip silikatinių plytų, kompresorių prižiūrėtojui su 4 klasių išsilavinimu, šansų nebuvo. Todėl kalvio sūnus Bronislovas nusprendė automobilį pasidaryti pats.

Norėdamas tęsti – užsiregistruok

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Mėgaukis šiandien

Laimė jaustis saugiai

Talentingi vaikai

Video

01:53
27:22
19:22

Esports namai

Sveikos ir gražios kojos

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas