Dabar populiaru
Publikuota: 2019 gruodžio 2d. 08:54

Svarbi naujovė: Lietuvoje pradeda veikti elektroninė eismo įvykių deklaravimo sistema

Į avariją Lietuvoje patekę vairuotojai nuo šiol galės užpildyti elektroninę eismo įvykių deklaraciją. Vairuotojams skirtoje nemokamoje programėlėje bus galima užfiksuoti eismo nelaimės aplinkybes bei informaciją apie ją perduoti draudimo bendrovėms. Šią programėlę vairuotojai ras adresu www.draudimoivykiai.lt.

„Lietuvoje kiekvienais metais įvyksta apie 90 tūkst. eismo nelaimių, po kurių vairuotojai galėtų pildyti eismo įvykių deklaraciją. Ji yra svarbiausias dokumentas nagrinėjant eismo įvykį. Tikimės, kad pildant naująją elektroninę šio dokumento formą kils mažiau nesusipratimų, vairuotojams bus lengviau užpildyti bendrąją informaciją bei apibrėžti įvykio aplinkybes. Be to ji lengvai pasiekiama adresu www.draudimoivykiai.lt“, – kalbėjo Lietuvos Respublikos transporto priemonių draudikų biuro direktorius Algimantas Križinauskas.

Kaip pildyti elektroninę eismo įvykio deklaraciją

Pasak jo, naujoje programėlėje vairuotojams reikės įvesti mažiau informacijos nei popierinėje eismo įvykių deklaracijoje. Deklaravimo vedlys paprašys nurodyti eismo įvykyje dalyvavusių transporto priemonių valstybinius numerius ir jų vairuotojų duomenis, pasiūlys patikslinti įvykio laiką ir vietą, padės nubraižyti eismo nelaimės schemą ir padaryti aplinkybes fiksuojančias nuotraukas.

„Vairuotojams užpildžius elektroninę eismo įvykių deklaraciją, visa informacija nedelsiant bus pateikta avarijos kaltininko draudimo bendrovei. Taigi eismo įvykį sukėlusiam asmeniui nebereikės apie nelaimę pranešti savo draudimo bendrovei, o nukentėjusiajam beliks tik susisiekti su draudimo bendrove dėl tolesnio žalos atlyginimo proceso“, – kalbėjo Transporto priemonių draudikų biuro direktorius.

Duomenis apie įvykusią eismo nelaimę galima pildyti ir vienu, ir dviem išmaniaisiais įrenginiais, o sistema eismo įvykio duomenis į vieną dokumentą sujungs automatiškai.

„Visus norinčius kviečiame iš anksto pabandyti užpildyti elektroninę eismo įvykio deklaraciją bandomuoju (Demo) režimu – ši informacija nebus išsaugoma bei siunčiama draudimo bendrovei ir yra skirta tik programėlės galimybių demonstracijai“, – sakė A. Križinauskas.

Kelios programėlės funkcijos

Jo teigimu, eismo įvykio deklaracijos pildymas yra tik viena iš programėlės funkcijų. „Prisijungę vartotojai turės galimybę peržiūrėti savo eismo įvykių istoriją, galiojančias ar jau pasibaigusias draudimo sutartis bei užsisakyti priminimus apie jų galiojimo pabaigą. Šioje programėlėje bus galima užduoti rūpimus klausimus ir gauti atsakymus į juos asmeninėje paskyroje. O prisijungę vairuotojai elektroninę deklaraciją užpildys dar greičiau, kadangi dalis duomenų sistemai yra žinomi“, – pasakojo Transporto priemonių draudikų biuro direktorius.

Komentarai

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

Kviečiame anties

Video

08:17
00:52
08:29

Esports namai

Maistas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas