Dabar populiaru
Publikuota: 2020 vasario 20d. 14:55

„Trikojų“ negana: Vilniuje veiks 32 nauji greičio matuokliai (preliminarūs žemėlapiai)

Greičio matuoklis Konstitucijos prospekte
Juliaus Kalinsko / 15min nuotr. / Greičio matuoklis Konstitucijos prospekte

15min jau rašė, kad vien Vilniaus mieste ir apskrityje veikia 7 „trikojai“ – lazeriniai greičio matuokliai „PoliScan FM1“. Taip pat iki šiol veikė mažiau 18 stacionarių „inkilų“. Ir kiek daugiau nei 30 tiko tik pagąsdinimui, nes neveikė. Tačiau jau šiais metais sostinėje vietoje neveikiančių matuoklių atsiras dar 32 modernūs multifunkciniai prietaisai, galintys matuoti ne tik greitį.

Savivaldybės įmonės „Susiekimo paslaugos“ atstovė Miglė Bielinytė patvirtino, kad šie matuokliai – itin modernūs. Jie gali „šaudyti“ ir į automobilio priekį, ir į galą. Taip pat – fiksuoti A juostomis ar per raudoną šviesoforo signalą važiuojančius automobilius.

Panašus prietaisas jau nuo 2018 m. veikia sostinės Konstitucijos prospekte.

Šiuo metu baigiami rengti pirkimo dokumentai pažeidimų fiksavimo įrangos viešojo pirkimo procedūroms ir artimiausiu metu Centrinėje viešųjų pirkimų informacinėje sistemoje ketinama paskelbti apie pirkimą.

„Vilniaus mieste šiuo metu veikia 18 stacionarių greičio pažeidimų fiksavimo įrenginių. 9 iš jų fiksuoja ne tik greičio, bet ir raudono šviesoforo signalo pažeidimus, o 1 įrenginys (Konstitucijos pr.) ir važiavimo maršrutiniam transportui skirta eismo juosta pažeidimus. Didžioji dalis įrenginių nustatyti fiksuoti būtent atvažiuojančio transporto pažeidimus.

Pažeidimus šie įrenginiai fiksuos abiem kryptimis ir apims iki 6 eismo juostų.

Įsigyti stacionarūs pažeidimų fiksavimo įrenginiai fiksuos ne tik greičio viršijimą, bet ir pažeidėjus, įvažiuojančius į sankryžą degant draudžiamam šviesoforo signalui arba naudojantis viešajam transportui skirta maršrutinio transporto juosta, kai to daryti nėra leidžiama. Pažeidimus šie įrenginiai fiksuos abiem kryptimis ir apims iki 6 eismo juostų“, – sakė Miglė Bielinytė.

Visuose įrenginiuose bus įdiegta automatinė transporto priemonių registracijos numerių atpažinimo sistema (angl. ANPR – Automatic number plate recognition), galinti atpažinti pažeidimą padariusios transporto priemonės numerius bei nustatyti, kurios šalies valstybiniai registracijos numeriai yra užfiksuotoje pažeidimo nuotraukoje.

Pažeidimų fiksavimo įrenginiai taip pat galės rinkti statistinius duomenis apie transporto priemonių srautus ir vidutinius greičius gatvės kontroliuojamoje atkarpoje.

Kur bus statomi matuokliai

Pasak Miglės Bielinytės, visiems 32 pažeidimų fiksavimo įrenginiams vietos dar bus planuojamos ir vertinamos atskirai. Šiuo metu skelbiamas gatvių sąrašas nėra galutinis.

Įrenginiai bus įrengti tose miesto gatvėse ir sankryžose, kuriose fiksuojama daugiausia pažeidimų, eismo įvykių.

Preliminariai šie matuokliai bus montuojami pavojingiausiose sostinės transporto arterijose: Geležinio Vilko, Ukmergės, Oslo, Tūkstantmečio, Kalvarijų, Antakalnio gatvėse, Savanorių, Laisvės prospektuose, Minsko ir Eišiškių pl. ir t.t. Iš esmės „naujieji“ matuokliai veiks daugelyje „senų“ vietų. Tuo galite įsitikinti peržvelgę preliminarų žemėlapį.

Greitį matuosiantys (žemėlapis parengtas pagal 2019 m. pirkimų dokumentus, tad vietos dar bus tikslinamos atsižvelgiant į eismo srautus):

A juostas ir eismą per šviesoforais reguliuojamas sankryžas kontroliuosiantys:

Vilniaus greičio matuokliai

Štai kaip atrodo daugiausia pažeidimų fiksuojančių matuoklių sąrašas Vilniuje. Matavimo periodas 2019 m. birželio 1 d. – rugpjūčio 31 d.

Greičio matuoklių TOP 5 vilniuje

  • Geležinio Vilko g. (M.K.Čiurlionio viadukas) – 4 585 atv.
  • Ukmergės g. 156 a (leidžiantis nuo Šeškinės kalno) – 3 273 atv.
  • Konstitucijos pr. 21 (prie Nacionalinės galerijos) – 2239 atv.
  • Laisvės-Viršuliškių g. (prie „Mados“) – 1953 atv.
  • Antakalnio g. 67 (netoli poliklinikos) – 1582 atv.

Nedaug teatsilieka vakariniame aplinkkelyje ties Viršuliškių skg. (1215 atv.) ir Ukmergės g. (953 atv.) esantys matuokliai.

Kai kurie matuokliai – išmanūs. Jie fiksuoja ir automobilius, važiuojančius per raudoną signalą. Štai kur sostinėje užfiksuojama daugiausia tokių atvejų:

multifunkciniai matuokliai vilniuje, važiavimas degant raudonai

  • Konstitucijos pr. 21 – 949 atv.
  • Santariškių 1a – 290 atv.
  • Laisvės pr./Viršuliškių g. – 192 atv.
  • Antakalnio g. 14 – 181 atv.
  • Stanevičiaus g. 23 – 180 atv.

Visų didžiųjų miestų dažniausiai pažeidėjus fiksuojančių matuoklių sąrašą rasite čia.

TAIP PAT SKAITYKITE: Vilniaus kelių policijos vadovas Dainius Šalomskas – kur slypi trikojų fenomenas?

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Vardai

Ypatingos

08:43
06:47

Metas rinktis

Atradimai virtuvėje

Skanumėlis

Video

02:17
05:19
02:24

Esports namai

URBAN˙/

Parašykite atsiliepimą apie Gazas