Dabar populiaru
Publikuota: 2012 rugpjūčio 20d. 14:07

Už dyzeliną bus galima susigrąžinti dar daugiau

Degalinėje
AFP/„Scanpix“ nuotr. / Degalinėje

Europos Sąjungos šalyse kinta grąžinamas akcizo dalies už dyzelinį kurą dydis. Italija pakėlė grąžinamos akcizo dalies už dyzelinį kurą dydį beveik iki 21 euro cento. Naujovių grąžinamo dyzelinio kuro akcizo kainodaroje pateikė ir Ispanija.

Didžiausias Europos Sąjungos grąžinamos akcizo dalies už dyzelinį kurą dydis yra Italijoje,  š. m. pradžioje jis sudarė 18,9 euro centų, nuo šiol jis didinamas iki 20,9 euro centų.

Neatsilieka ir Italijos kaimynė Ispanija. Valencijos, Balearų, Kastilijos ir La Mančos bei Kantabrios regionuose grąžinamo akcizo dalies už dyzelinį kurą dydis padidėjo nuo 0,1 iki 4,9 euro cento už litrą.  O Kastilijos ir Leono regione – nuo 0,1 euro cento iki 2,5 euro centus už dyzelino litrą.

Brangesni degalai – jau kitąmet

Vežėjams gan sudėtinga savarankiškai sekti šią informaciją ir tinkamai reaguoti, sako paslaugų teikimo bendrovės „Union Tank” (UTA) atstovybės Lietuvoje, tarptautinės kompanijos TIMEX klientų aptarnavimo specialistė Ivona Vysocka, nes informacija apie grąžinamą akcizo dalį, laikotarpius už kuriuos jis grąžinamas, nuolat kinta. 

„Be to, negalima susigrąžinti akcizo jeigu kuras pirktas atsiskaitant grynais. Akcizo grąžinimo procedūra nėra sudėtinga, tačiau tam yra reikalingas kompetentingas atstovas ir UTA klientai gali tai padaryti jau dabar”, – tvirtina bendrovės klientų aptarnavimo specialistė.

Pagal Europos Sąjungos reikalavimus Lietuvoje nuo kitų metų dyzelinių degalų akcizas didės beveik 100 Lt už toną. Kad būtų pasiekti ES nustatyti minimalūs tarifai, akcizą dyzelinui numatyta didinti 330 eurais arba nuo 1 043 iki 1 140 Lt už toną. Tokį dydį pagal įsipareigojimus ES Lietuva turi pasiekti 2013 metais ir tai numatyta Lietuvos konvergencijos 2012 metų programoje.

Šiais metais baigiasi pereinamasis laikotarpis dyzelino akcizui, kuris galiojo nuo Lietuvos stojimo į ES. Finansų ministerija tvirtina, kad su 2013 m. biudžetu bus teikiami ir dyzelino akcizo pakeitimai. Pernai metų pradžioje akcizą dyzelinui padidinus 96 Lt už toną, litras degalų pabrango maždaug 12 centų, tačiau dyzelino akcizai mūsų šalyje kelis pastaruosius metus yra mažiausi, kokius tik leidžia ES.

Pranešti klaidą

Sėkmingai išsiųsta

Dėkojame už praneštą klaidą

Naujienos

Naujienos

Vardai

Gera keliauti kartu

Praktiški patarimai

Video

01:12
01:07
01:46

Maistas

Kinas

Parašykite atsiliepimą apie Gazas